H. G. TEIWES Dolle, gekke, dw/aze, malle dingen op „Qoed Genoeg" MODERNE MEUBELEN HETMEUBELCENTRUM N.V. SCHOONMAAKBEDRIJF pooLt aLLen mee, het is voor a.C.c. 8 Je blijft maar lachen" zeggen wij wel eens tegen elkaar, wanneer wij ons dagelijks bezoek aan de sociëteit afleggen. Vóór dat het voetbalseizoen zou beginnen meenden enkele idioten geheel vrijwillig te moeten rondzwaaien met hamers, kwasten, schroevedraaiers en beitels. Het was niet geheel ongevaarlijk, vooral omdat enkele werkzaamheden werden ver richt op ladders en hoge trappen. En nu niet bepaald door erkende vaklui. In een gestalte, ontiegelijk beklodderd door een dikke laag van gele carboleum meenden wij de heer Arnold Bos te herkennen. Het was warm die dag en deze heer had zich voldoende ontbloot om zijn edele vormen den volke te tonen. Tot aan zijn navel zat het gele spul. Zijn gezel deed niet voor hem onder. Het was een vrij nieuw lid, genaamd Hein de Bruijne. Gelukkig verklaarde hij, na een immens hete douche en het grondig gebruik van schuurpapier, het „reuze lollig" bij A.F.C. te vinden. Arme jongen, die Heinl! Want hij is er nog niet! Wanneer je bij een van onze clubs de neiging vertoont wel iets te willen doen, dan hang je voor het hele leven. Dinkeloo, onze exploitant, hield het meer bij het „witte". Hij zag er dan op een gegeven moment wel héél witjes uit. Hij leek meer een beddelaken, dat stijf en recht overeind stond. Maar de corri dors waren in ieder geval óók wit. En dat was zijn edele bedoeling. Ook hadden wij een medewerker in een zeker persoon, die Henk Pil wordt ge noemd. Hij draaide in no time een aantal schroeven in de restaurantschotten. De meeste schroeven hebben Jan Scheepstra en ondergetekende naderhand wel weer vast moeten draaien, doch de goede wil was er tenminste. Van behangen zei hij onmetelijk veel verstand te hebben. Het bleef echter bij het brengen van enkele ondeugdelijke attributen. En wat hij ook beloofde of deed, van behangen was er geen sprake. Vandaar thans de door hem verworven bijnaam van „Pil de Behanger". En wanneer je nu de verbetenheid ziet, waarmede de opnieuw gewitte muren, de trap, de zwart gelakte leuningen weer vuil en beschadigd worden, dan zakken ons de timmer-, de verf-, de schroef- en be- hangmoed diep in de stiefeltjes. Maar al laten wij die moed wel behoor lijk zakken, ze zakt nog niet diep genoeg om hem op te geven. Want wéér zal het lente worden en wéér zullen er vrijwilligers zijn. die gaan wapperen met die kwasten en die hamers. Want ons clubhuis moet onderhouden worden. Met zo min mogelijk kosten. Wat u er zelf aan kunt doen? Ach, dat is al zo vaak verteld en geschreven. Wij ouderen moeten met zijn allen waken tegen vernieling of beschadiging. Ons sportpark Goed Genoeg is een kostelijk en kostbaar bezit. Dat bezit begint bij een pas geplant struikje en dat eindigt bij de bestuurskamer. We mogen nog blij zijn, dat we geen Turken in onze club hebben. En mócht er een Turk op de ledenlijst staan, laten wij hem dan goed in de gaten houden. We hebben al zorgen genoeg Jhr. VAN ROSSEM DE GAULIN. (Vervolg On dit et datjes) voor de zesde achtereenvolgende maal kampioen werd van Europa. De reden, waarom wij er hier nog melding van ma ken, is gelegen in het feit, dat ook uit onze familie notoire leden een rol in dit gebeuren hebben gespeeld. 7.o was A.B.C.- pitcher Doby Peters opgenomen in de pitchers-staf en ook al trad hij niet aan in de finale tegen Italië, toch droeg hij zijn steentje bij, dat tegen Frankrijk niet te zwaar behoefde te zijn. Ook Cees Boer had zijn taak, een officiële nog wel. Als „technico" vervulde hij een onmisken baar belangrijke hoewel voor mij niet duidelijke functie in het geheel. En dan was er onze honkbalclub-coach Henk Knol, die u als journalist van de feiten dagelijks op de hoogte hield. Dat ik zelf ook in Milaan rondliep was in feite niet van belang. Tenzij u er prijs op stelt dat ik hier nog enige ervaringen voor u vast leg. Tot die ervaringen behoort onder meer het feit, dat ik niet ontkwam aan de om armende begroeting van de coach der Spanjaarden, die ik als tolk voor zijn ploeg twee jaren geleden in Amsterdam naar vermogen bijstond. Nu was echter die potentie niet zó groot, zodat ik mij moet neerleggen bij de gedachte, dat de Spanjaarden het dit jaar beter hadden getroffen dan de vorige keer. Niet alleen dat de recente tolk het niet te loochenen voordeel genoot inderdaad spaans te spre ken, maar meer nog zal het goed zittende mantelpakje de gedachte aan mij wel doen vervagen. Ik had destijds mijn pak goed laten persen, maar mijn opvolgster stond er zogezegd ook mooi strak bij. Goed, ik heb me weer gewonnen gegeven. In het honkbalstadion uiteraard nog niet geheel voltooid kon de dorst slechts worden gelest met de wereldbe kende drank, die in ons land wordt aan geprezen met de kreet „verfrist u het best". (In het italiaans „il miglior res tore"). Eenmaal moest het echter gebeu ren, dat een dienstdoende dwerg belast met de distributie, van bovenaan de tri bune de controle over zijn handelsvoor raad verloor, die tot het laatste flesje op het cement uiteen spatte. Ongetwijfeld een schadepost voor het concern en zijn circa 10-jarige dienaar. Of er verband be staat met dit verlies is mij niet bekend, maar wel moest ik voor 2 flesjes die avond in een stedelijk vermaaksétablisse- ment ongeveer 25 gulden neertellen. Ik heb maar geen moeilijkheden gemaakt. In het Stadio Sira werd juist op een weekse avond de voetbaloefenwedstrijd tussen Inter en Milaan gespeeld. Aan vang halftien. Zitplaatsen gemiddeld 35 gulden het stuk. Aantal toeschouwers: juist, ja, honderdduizend W. A. COMPLETE WONINGINRICHTING Direct van fabriek, met schriftelijke garantie Ook inruil van oude meubelen tegen zeer hoge prijzen Ideale betalings mogelijkheid, zonder hinderlijke informatie, tot 18 maanden. Tot 6 maanden zonder rente. Toonkamers door geheel Nederland Vraagt schriftelijk inlichtingen bij ons Hoofdkantoor GED. GRACHT 237, DEN HAAG ot TELEFOON 0 70 - 60 48 93 Schoonmaakonderhoud van fabrieken, kantoren, theaters schepen, vliegtuigen en treinen. KANTOOR SCHIPHOL, TELEFOON 15 4172 Vondelstraat 82, Amsterdam, Tel. 12 4189-896 26

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 8