V/oetbal in Engeland En route_j I mmm I KEUKEN 9) I I 1 if I 1 I Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS houöt öe schakel in stanö Zl*1- TTef voelbalseizoen is in Engeland weer goed op toeren gekomen en de eerste verrassingen zijn al weer binnen. Wie had gedacht dat Liverpool, de kampioenen van het vorige seizoen zo'n slechte start zouden maken, 7 wedstrijden gespeeld, 5 punten en op de 6e plaats van onderen, Tottenham Hotspur, door pech geplaagd, is er niet veel beter aan toe. Toegegeven, door een bliksemslag kwam hun beste speler, John White, om het leven, Dave Mackay, The Iron Man, heeft weer zijn been gebroken en zal waarschijnlijk pas in mei 1965 weer tegen een bal kunnen trappen. Grote namen als Aston Villa en Wolver hampton Wanderers op de laatste 2 plaatsen, wie had dat ooit gedacht. Nu de Wolves het zo slecht doen, een paar jaar geleden waren zij nog het meest ge vreesde team in Engeland, heeft het board of directors haar manager, Stan Cullis, de grote man achter de Wolves successen, ontslagen. Stan Cullis. die 30 jaar, ja u ziet het goed, Wolves heeft ge diend als speler en manager, en die in Engeland wordt beschouwd als een van de beste managers die ooit een Engelse club heeft gediend, zal men niet meer op het vertrouwde bankje langs de lijn zien zitten Ja, het Engelse voetbal is hard voor haar leiders. Als het niet goed gaat met de club, dan maar weg. En dan is er Sunderland, pas gepromoveerd uit de 2e divisie, en nu nog geen enkele wedstrijd gewonnen, ook deze club heeft bestuursproblemen, zij hebben geen manager. Wilt u 6000.-.- per jaar verdienen, gaat u dan naar Sunderland en u kunt het zo maar krijgen, de meeste managers in Engeland verdienen tussen de 15.000 gulden en 40.000, maar niemand wil naar Sunder land. Dan zorgt Londen voor de verrassing van het jaar, The Chelsea Babes, zoals Chelsea wordt genoemd, staat aan top van de ranglijst, ongeslagen. De gemiddelde leeftijd van de spelers is 22 jaar en ver dienen gemiddeld 990,— gulden per week, dan te denken aan onze semi-profs, zij zijn amateurs vergeleken met deze astro nomische bedragen. Wie wordt er kam pioen van Engeland, Chelsea, Nottingham Forest, een van de meest constante clubs in het Engelse voetbal, of de vroegere club van Stanley Matthews, Blackpool, die op het ogenblik op de tweede plaats staat, wie weet, wat heeft Spurs in haar mars, en de aristocraten van het Engelse voet bal, Arsenal, wat zal Arsenal dit seizoen doen, zullen zij het waar kunnen maken om weer met recht op de Titel van The Gunners aanspraak te kunnen maken. Ma nager Billy Wright zal alles wat in zijn kunnen is doen om Arsenal naar de top van het Engelse en Europese voetbal te brengen. De rivaliteit tussen de 3 Lon- dense Clubs is dit jaar weer veel groter geworden nu de Hammers en Chelsea in het Europese voetbal zijn doorgedrongen. Arsenal moet het verloren terrein terug winnen en Ian Ure, de 60.000.-.-. spil van de Arsenal ploeg is hard van plan om zijn transfersom waar te maken en Arsenal weer naar grote successen te voeren. Dalen wij af naar de 2e divisie, dan zien wij Ipswich Town, de club die in 3 jaar tijds kampioen van de 2e divisie werd, het jaar daarop kampioen van de lste divisie en het volgende jaar weer degradeerde naar de 2e divisie, onderaan van de ranglijst staan met 1 punt uit 7 wedstrijden. Zoals vele Engelse clubs heeft ook Ipwisch trouble met haar manager. Deze heeft bedankt voor de functie. Deze man had de moeilijkste taak die men zich maar in kon denken, toen Alf Ramsey Ipswich verliet om de manager van het Engelse team te worden, om dezelfde standaard op te houden die Alf had op gebouwd. Hij heeft gefaald, hetgeen niet helemaal aan hemzelf te wijten is ge weest, de directors wilden geen geld af staan om nieuwe spelers aan te kopen, Ipswich moet daar nu de tol voor betalen en zij staan voor een hele moeilijke taak om niet weer af te dalen naar een lagere divisie. Dalen wij nog een stapje lager dan zijn wij aangeland in de 3e divisie, waar clubs met bekende namen, zoals Bristol City en Bristol Rovers dit jaa- hoge ogen gaan gooien voor promotie, beide clubs voeren de lijst aan en het zou al heel mooi zijn als beide clubs zouden promoveren. Dit zou een unicum in het Britse voetbal kunnen betekenen en iedereen ziet nu al met spanning uit naar het einde van het seizoen om te zien of dit zou kunnen ge beuren. Southampton, de club van Terry I'aine, de succesvolle linksbuiten van het Engelse team staat voor een heel moei lijk jaar, vorig jaar bijna gepromoveerd, nu op de 6e plaats van onderen, werkt altijd een beetje ontmoedigend op de spelers, maar men verwacht dat aan het eind van het seizoen dat Southampton zal promoveren, een verwachting die wel wel eens te hoog gespannen zou kunnen blijken. En dan zien wij Port Vale, een onbetekende club in een kleine haven plaats van Engeland. Port Vale is een naam die tot de Amerikanen spreekt, er gens in Amerika heeft Port Vale een supporters club. Deze club heeft Port Vale nog nooit zien speien en onlangs is de voorzitter naar Engeland gekomen om Port Vale te zien spelen. Hij werd inge haald als een nationale held, hij kwam voor de televisie en uitgebreide repor tages in de kranten waren hem bescho ren. Hij had echter niet veel geluk, Port Vale verloor haar wedstrijd, what a pity zei de beleefde Engelsman. Als laatste op de lijst staat de 4e divi sie. De club die daar het meest in de belangstelling staat is Brighton. Misschien herinnert u zich de naam Bobby Smith, de eens zo gevierde en gevreesde Totten- ham middenvoor, die vier jaar lang de meeste goals voor zijn club gescoord heeft en toen door de Spurs voor de belache lijke lage prijs van £5000.-.- op de trans- ferlijst werd geplaatst en prompt door Brighton werd opgekocht, Bobby Smith voert nu hoogtij in Brighton en vele dui zenden mensen komen nu naar de thuis wedstrijden van Brighton kijken en deze club voert er wel bij. Zo kunt u zien wat een naam voor een club kan betekenen, nl. vele duizenden guldens. Welke clubs er dit jaar zullen promo veren, of Engeland in het Europese voet bal zullen vertegenwoordigen, niemand weet het, een ding is zeker, het zal een keiharde strijd worden. ROBERT F. DOMHOF. |"V' Goed-Genoegers zijn en route, dat durf ik hier beweren. De start van A.F.C. was goed! Ik zeg 't wel met een „knock on wood" toch niets kan me versteren. Neem A.C.C. zou, is het daar dit jaar niet fijn gegaan? Van Een tot Vier, „zó" met mekaar. Als broers waren ze voor elkaar. En Twee staat bovenaan! Twee gaat weer naar z'n oude plaats, de aansluiting heroverd! En Een slaat vast geen scheve schaats. Hun vaste wil met weinig praats bij voorbaat mij betovert. Wie deed het nu het mooist van al, wie schoonste lauw'ren kreeg, wie was het die de show weer stal? 't Zijn zij die knuppelen de bal en nog zijn ze niet leeg. Juist neem nu even A.B.C.! Wat jaren niet wou lukken, de grote strijd voor de rentree, die via H.C.K. men deê, wist thans men door te drukken. Terug weer op het oude nest na meer dan twintig jaren. Daar speelt men tegenwoordig best. And so do you! en voor de rest: „Ghy zult u niet en sparen". Zo kon dan heel de fine fleur van Goed Genoeg belanden bij de exquise crème du beurre. Bij voorbaat hier mijn cri de coeur: Na 't landen, niet verzanden In 'n peroratie roep ik op de lagere regionen: Vult ieder vacuum weer op! Sluit onze rijen tot de top! Daar slechts is 't schoon te wonen! B. S. LE MARCHÉ gebr. plieger Heerlen, amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 7