iczli On dit et datj'es Firma la Douche PLIEGER KEUKENS poolt allen mee, het is voor a.f.c. Jan Stokkel Sr. heet onze groundman. Het is een man met begrip voor situa ties, met liefde voor zijn werk en een vriend van A.F.C., A.B.C. en A.C.C. Een hoe langer hoe meer uitstervend „facto tum" op sportvelden. Stokkel gaat, net zoals u en ik, ieder jaar met vacantie. Dit betekent weliswaar dat wij dan zonder hulp zitten. En dit vacuum bracht o.a. voor de cricketeis mede, dat zij op een bepaalde dag zelf de douches zouden moeten bedienen. Ene Ernestus Brusse was gewezen HOE de douches in werking moesten worden gesteld. Maar omdat deze jongeman juist op die bewuste dag in het immer prettig klinkende stadje Schiedam moest cricke ten, legde hij het mij dus nog even uit. Met het verzoek dit aan een ander uit te leggen, die dat dan weer, zo nodig aan een ander zou kunnen uitleggen. Het zaakje zat goed in elkaar. En terwijl onze goede Stokkel in Italië zijn vermoei de ledematen liet bruinen en uitrusten ontstond het volgende schema om op GOED GENOEG de douches „aan" en „uit" te krijgen: 1. Men ga naar de familie Brusse, Euro paplein. 2. Men vrage de sleutel van kamer 8. 3. Men vinde in kamer 8, links hangen de aan de derde klerenhaak een sleu tel van de kamer van Stokkel. 4. Men vinde daar rechts aan een wit kastje de sleutel van de verwarmings kamer. 5. Men opene daarmede de deur en loopt direct rechts uit de flank naar een batterij kranen. 6. Nu opletten! Niet de verkeerde kra nen nemen, anders loopt de sociëteit onder water. 7. Men draaie de meest rechtse kraan naar zichzelf toe. 8. Men draaie de meest linkerkraan richting muur. 9. Men draaie de middelste kraan naar zich toe, mits men er pal vóór staat. 10. Men begeve zich naar de douche cellen. 11. Men draaie de koperen kraan, boven bij de douches zittend, geheel open. 12. Men worde aldus kletsnat. 13. Nu kunnen de spelers douchen. 14. Men wachte tot een ieder schoon is. 15. Men zoeke vervolgens de douches na, of er nog verstekelingen zijn. 16. Men roepe met luide stem of er mogelijk nog late liefhebbers zijn. 17. Zo niet, dan draaie men de laatst genoemde koperen kraan weer dicht. 18. Men worde bij deze handeling weder om kletsnat. plastic uitvoering plaatstalen uitvoering 19. Men begeve zich vervolgens waar naar de verwarmingskamer. 20. Men draaie rechterkraan thans terug NAAR de muur. 21. Men draaie linkerkraan terug rich ting buik. 22. Men draaie middelste kraan ook te rug naar de muur. 23. Men sluite de verwarmingskamer. 24. Men brenge deze sleutel terug in Stokkels kamer. 25. Men brenge hoofdsleutel terug naar kamer 8. 26. Men hange deze op aan klerenhaak 3 links. 27. Men sluite kamer 8. 28. Men brenge sleutel kamer 8 naar fa milie Brusse. Als ze niet thuis zijn, dan de sleutel gewoon door de brie venbus. Daarna is men vrij en van de douche- aanzetplicht af. Men kan dan gaan doen wat men wil. Doch ik moet u zeggen, dat ik de overtuiging heb, dat ieder beetje intelligent lid best in staat is om, aan de hand van dit schema de douches aan te zetten. Men houde daarom deze handlei ding steeds op zak. Je kunt nooit weten. Maar geef mij toch maar de oude Stok kel. Een goeie groundman is niet te be talen. Als U begrijpt, wat ik bedoel W. G. M. STAATS, (inmiddels opgedroogd) Groene velden: I. Omdat het voetbalseizoen nog zo pril is, althans bij de amateurs, ontbreekt hier nog het gebruikelijke overzicht van al on ze elftallen. Voorzitter Kappelhoff zal van zijn brug af wel het zijne hebben opge merkt over de voornaamste verrichtingen. Hier volstaan wij met te vermelden, dat met name onze K.N.V.B.-elftallen in het algemeen redelijk van start zijn gegaan. Naast de prestaties van het eerste elftal gaat onze belangstelling uit naar de ver richtingen van het derde, dat een klasse hoger zal moeten nastreven. Ons vijfde K.N.V.B.-elftal, Saté I, heeft zich na een minder goed begin opmerkelijk hersteld en is ook ten velde onze belangstelling waard. Bij de jeugd, waarover de jeugd commissie een volgende keer stellig meer te vertellen zal hebben, zullen de A-elf tallen het wel weer redelijk doen. Be nieuwd blijven wij naar de resultaten van de B-jongeren, die in het vorige seizoen nogal wat ten achter bleven in het totale beeld. Moge ook de „stoet van dwergen" er dit jaar in slagen te delen in de vreug de van veel van onze successen. Groene velden: II. Vanwege de recente overstap van zomer naar herfst mogen in dit nummer niet de Italiaanse keuken Imp. gebr. plieger heerlen, amsterdam ontbreken de bijdragen van kinderen A.C.C. en A.B.C. Max de Bruin verhaalt in dit nummer van zijn witte makkers, die het goed deden. Wat mij echter bij cricket zo op valt is het feit, dat je onderaan de rang lijst kunt staan met 19 punten uit 12 wedstrijden of daaromtrent. Maar op zichzelf is natuurlijk de gedachte goed, dat je ook na verlies van een wedstrijd iets meeneemt. Hans de Bie toont in zijn honkbalbij- drage uiterste zelfbeheersing. Van het fabuleuze succes promotie naar de hoofdklasse de feiten, zonder uitzinni ge hopfalderiekreten. Ik bewonder hem zeer. Maar uiteraard niet meer dan Max de Bruin. Groen laken: Op de laatstelijk gehouden bondsvergade ring van de afdeling Amsterdam van de K.N.V.B. (waarom toch geen A.V.B. meer?) is ons A.F.C.-erelid de heer I. H. Galavasi eveneens tot erelid uitgeroepen. Een prettig bewijs, dat zijn belangstelling verder ging dan de eigen club. Maar met dat te constateren alleen zijn wij er niet. Het behoeft geen betoog, dat het ver lenen van een ere lidmaatschap van een bond slechts het gevolg mag zijn van uit zonderlijke verdiensten voor die bond. Dat „Galli" (de roepnaam door zijn leef tijdsgenoten en ook wel enige anderen) die bijzondere prestaties zag gehonoreerd met de hoogste onderscheiding, zal hem ongetwijfeld goed gedaan hebben. En uiteraard ook ons A.F.C.-ers, die hem voortgekomen weten uit onze rijen. Onze welgemeende gelukwensen danook! Rallv „Goed Genoeg". Na het succes van het vorige jaar gaat Arnold Bos ook dit jaar ons de moeilijk heden bezorgen waar wij naar vragen. Onlangs trof ik hem aan op een stille polderweg een zware zak op de rug tor send. Even dacht ik dat het de zak met bon mots was, maar dat bleek niet het geval. Toen ik over de rand gluurde met de ervaren blik van een beroepsvoyeur zag ik slechts bolletjes en pijltjes. Om van mij af te komen vertrouwde hij tnij wel een paar gegevens toe. Hou zaterdag 24 oktober a.s. maar vrij, zei hij. En ook, dat de inschrijvingsformulieren nog wor den toegezonden. Aan leden van A.F.C., A.B.C. en A.C.C. Voor hen en hun dames. Allicht. Het zal best wel weer leuk wor den lijkt mij. Milaan. Toegegeven zij dat ik weinig nieuws aan u toevertrouw met te vermelden, dat in Milaan het nederlandse honkbalteam (Vervolg op pag. 8) 4

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 4