k JAM ES MEYER A.B.C In de hoogste klasse drukkerij joh. meijer TELEFOON 721833 APOLLOLAAN 109 kanaalstraat 132 amsterdam tel. 8 07 10 BequnstiGinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Sportpark „Goed Genoeg" herbergt 1111 drie verenigingen die in de voor hen hoogst bereikbare klasse uitkomen. Was dit reeds het geval met A.F.C. en A.C.C., na het kampioenschap dat A.B.C. op 12 september jl. behaalde in afdeling B. van de eerste klasse kan ook A.B.C. hierop prat gaan. Op deze gedenkwaardige za terdag, na de oprichtingsdatum de be langrijkste dag in haar dertigjarige histo rie. wonnen de A.B.C.-ers de beslissings wedstrijd tegen het Haarlemse H.C.K. met 5—1. Een beslissingsduel met als in zet het kampioenschap en promotie naar de hoofdklasse van de K.N.H.B. Slaggeweld A.F.C.-ers, A.C.C.-ers en vanzelfspre kend ook A.BjC.-ers hadden zich de twaalfde september ondermeer verzameld in het Pim Muliersstadion om de honk ballers in hun poging de beslissingswed strijd tegen H.C.K. te winnen, met hun aanwezigheid en hun aanmoedigingen te steunen. Nadat vijf innings lang, ondanks een duidelijk overwicht van A.B.C. de stand dubbel blank bleef, moest de Haar lemse ploeg in de zesde inning buigen voor het slaggeweld van de Amsterdam mers. Vier runs werden gescoord die de overwinning veilig stelden. Het werd ten slotte een 5—1 zege voor de A.B.C.-ers. De spelers die dit prachtiqge resultaat hebben bereikt zijn: Doby Peters, Rob Eist, Hugo Walker, Wil Meijer, Albert Peters, Hans Slaap, Dick Ausma, Jan Meijer, Nol Houtkamp, Ad Kraal, Henk Ras en Hans Buiskool onder de deskun dige leiding van coach Henk Knol. Tweede titel Een tweede kampioenstitel werd be haald door het tweede negental van A.B.C. Aanvankelijk werd dit kampioen schap enkele weken geleden reeds gevierd na de ruime overwinning op de reserves van Blauw Wit. Achteraf bleek echter dat de A.B.C.-ers twee verliespunten hadden toebedeeld gekregen van het rayonbestuur Amsterdam, omdat zij voor een bepaalde wedstrijd op „Goed Genoeg" geen be schikking kregen over een veld. A.B.C. tekende hiertegen bezwaar aan bij het hoofdbestuur van de honkbalbond In afwachting van de uitslag van dit pro test besloot het bestuur van A.B.C. het zekere voor het onzekere te nemen en de nog reserende wedstrijd tegen De Me teoor 2 te spelen. Deze wedstrijd werd eveneens op de 12e september met 10—2 door de A.B.C.ers gewonnen, waardoor het aantal punten werd verkregen dat voor het kampioenschap nodig is. Samen met H.C.A.W. 2, T.Y.B.B. 2 en vermoe delijk Drachten 2 gaat A.B.C. 2 in een halve competitie uitmaken wie van deze vier ploegen naar de landelijke competi tie mag overstappen. Niet gered Het vijfde negental heeft het niet tot het kampioenschap kunnen brengen. Op de ranglijst van de competitie eindigden de A.B.C.ers met 20 punten uit 12 wed strijden gelijk met K.N.S.M. op de eerste plaats. De beslissingswedstrijd die nood zakelijk was geworden, werd zondag 13 september door de Stoombootploeg met met minimale verschil (8—7) gewonnen, waardoor K.N.S.M. zal promoveren. Succesvol Het afgelopen seizoen is voor A.B.C. dus zeer succesvol geweest. Twee kam pioenen, twee negentallen met een zeer verdienstelijke tweede plaats en één ploeg in de middenmoot. Hoofdklasser A.B.C. wenst de voetbalbroeders van A.F.C. veel succes toe om evenals de kricketers en de honkballers een goed seizoen tegemoet te gaan. De eerste stap heeft A.F.C. hiervoor intussen al gezet door de overwinning op De Spartaan in het eerste competitie- treffen. De honkballers zullen de komen de wintermaanden bij de voetbalduels van A.F.C. aan de lijn staan. HANS DE BIE Op de foto staande van links naar rechts: Nol Houtkamp, Wil MeyerHans Slaap, Hans Buiskool, Henk Knol, Doby Peters en Albert Peters. Gehurkt van links naar rechts: Ad Kraal, Jan Meyer, Henk Ras, Rob Eist, Dick Ausma en Hugo Walker. 1 Prospectus wordt U gaarne op aanvraag toegezonden 3

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 3