It's all over now In plaats van en v/oor Jan pooLt Allen mee, het is voor A.p.c 41s u allemaal terug bent van vakantie uit het zuiden, dan pas zo wil een gave traditie gaat Jan Steensma met zijn Hernia de zon nog even achterna. De Schakelzorgen laat hij dan eenmaal aan mij over en dat betekent dus: waar nemend redacteur ondergetekende, als definitieve boodschapper dat de zomer weer voorbij is. Daar zit iets triests in: als ieder zijn deel van het goede heeft gehad, dan komt de harde realiteit, die in mij haar begelei der heeft. Even mocht ik nog omkijken naar de zomer. Dat was toen, juist na het gereedkomen van de Schakelvoorbe reidingen, Jan en Herma waren weerge keerd van beneden de Pyreneeën. Ik heb nooit geweten, dat bruin zo mooi kon zijn. Ik geef u in overweging hen spoe dig nog eens goed te bezien, indien u althans de originele kleur nog wilt be wonderen, want ook het beste behang verschiet tenslotte. Met de tijdelijke afwezigheid van Jan Steensma was niet slechts uw redacteur absent, maar ook de voortvarende A.B.C.- voorzitter, die niet aan het hoofd van zijn schare stond in de ure der glorie. Per soonlijk dacht ik even aan desertie, maar dat bleek niet het geval. Hij was gewoon even weg geweest en heeft mij nog net het verhaal kunnen vertellen, hoe hij aan spaanse kust door de autoradio op zater dagavond het succes van zijn hoofdmacht vernam. Koortsachtig draaiend tussen vele hier niet beluisterbare zenders ving hij plotseling onze vaderlandse nieuwsdienst op: „Sport; honkbal. Het Amsterdamse A.B.C. zal in het volgende seizoen Het was al genoeg voor Jan, die de champagne in zijn beste Spaans ging be stellen. Het tekent hem in al zijn opti misme. Ik zelf zou stellig het verhaal hebben uitgeluisterd en dan nog niet ge heel overtuigd zijn van de waarheid. Had die nieuwslezer niet kunnen vervolgen met: wederom moeten uitkomen in de eerste klasse van de honkbalcompeti tie, daar de vacante plaats in de hoofd klasse is opgeëist door het Haarlemse H.C.K., dat de Amsterdammers in de be slissingswedstrijd wist te kloppen met, enz.". Maar hij had gelijk en het doet deugd, dat de optimist eens zijn gelijk beleeft. Velen hebben velen de hand geschud ter gelegenheid van de rentree (na 23 jaar) van A.B.C. in de hoogste klasse van ons vaderlandse honkbal. Maar het lijkt mij een daad van eenvoudige piëteit de A.B.C.-voorzitter hier in zijn eigen Scha kel nog oprecht hartelijk te feliciteren. Jan, van harte! Inmiddels zijn echter het honkbalgrijs en het cricketwit in de linnenkast gebor gen. Ik zei het reeds, de zomer is over- getogen en eendrachtig scharen wij ons weer rond de voetbal, die alweer voor menige verrassing heeft gezorgd. Verge leken met het vorig seizoen komt A.F.C. dit jaar uit met iets minder jeugdelftal- len en met weer iets meer seniorenelf tallen. Dertien seniorenelftallen brengt A.F.C. nu zondags in de wei. Wel even om over na te denken. Vroeger richtte je met der tien man een voetbalclub op. Tegenwoor dig ben je geen club als je niet dertien elftallen op de been brengt. Na deze Schakel blijven u en ik het contact bewaren want in een van die elf tallen blijf ik doen wat mij mogelijk is. Juist ja, als wachter aan de laatste poort AD ONDERDELAT. Het is met zo'n cricket-seizoen gelijk een batsman die inkomt na een stand van 100 voor nul en dan zelf op de eerste bal weer kan vertrekken. Uren heeft hij zich zitten beraden op de mogelijkheden die er voor hem straks zouden komen, maar die ene, verraderlijke eerste bal gooit al zijn mooie dromen in duigen en er rest hem slechts een hele week te wachten alvorens hij het opnieuw mag proberen. En het cricketseizoen? Ach je begint wat onwennig en als je net in vorm schijnt te komen ga je met vacantie. Een keer een vrije zondag; een keertje regen en ach daar is augustus al weer met nog maar twee wedstrijden. Acht maanden lang geen fielders te zien; stumps sta m verloren in een hoekje bij Stokkel; de bats doen zich te goed aan de zalvende olie. Mondjesmaat krijgt de kniezende cricketter nog wat winter- voer met de averages van Kleefstra (half november); de nieuwe indeling voor '65 (december) en stand van de derde test match half Januari te Brisbane Terugkijkend mogen we zeggen dat het voor de Amsterdamse Cricket Club een bijzonder geslaagd jaar is geweest. Het eerste viel door nederlagen tegen H.C.C. en H.B.S. (door vacanties misten we eni ge prominentenwel wat op de ranglijst terug, maar over het geheel genomen had dit elftal een zeer geslaagd seizoen. Joe Milner scoorde in 10 innings 454 runs en was met een gemiddelde van 45,40 de grote rungetter, gevolgd door Henk van Weelde (30,86) en Henk Rikse (27,33). Ook bij de bowlers voeren deze laatste twee de lijst aart met een gemiddelde van 13,50 runs per wicket. Rudi Janssen had achter het wicket met 16 slachtoffers een uitstekend seizoen. Niet onvermeld moge blijven het altijd weer uitmuntende fiel den van Hans Dukker. De resultaten van zijn vlijmscherpe fielden zult u niet in statistieken vinden, maar hij is op de Nederlandse cricket-velden de ongekroon de koning van cover-point en wijde om streken. (Vervolg Van de brug) In de „A.V.B." vallen vele grote uit slagen, meestal voor ons gunstig. Blij waren we met de eerste overwinning van het 5de van zondag j.l. De jeugd doet het over het algemeen ook niet zo slecht, maar een 8-0 nederlaag van onze hoop voor de toekomst spelende onder het pseudoniem B-l tegen de Ajax benjamins liegt er niet om. Hier valt dus nog veel te verbeteren. A.B.C. Hoofdklasser Met A.B.C. hebben vele voetballers en cricketers zich verheugd over de fel be vochten promotie van onze honkballers. Wat een wedstrijd was dat tegen H.C..K.I Wat hebben we genoten van het sublieme veldwerk en bovenal van de magnifieke aangooien. De overwinning en de promo tie waren welverdiend Ook op deze plaats mogen de hartelijke gelukwensen van de A.F.C. niet ontbreken. Wat ik het meest verheugend vond? Dat er zoveel promi nente voetballers en cricketers in Haar lem waren. Zo zijn wij op de goede weg; een weg die nog verder omhoog gaat! Het lezen van mijn artikel in de oktober- Schakel zal ik u besparen door, naar ik hoop, enige weken naar het Oosten te verdwijnen. Dat het A.F.C. ook in die periode bijzonder goed moge gaan, hoopt HENK KAPPELHOFF A.C.C. 2 veroverde met donderend ge weld het kampioenschap van 2 B. De batting-side was zo solide dat zelfs num mer 9 met een gemiddelde van ruim 18,— runs per wedstrijd speelde.! Topper is hier Hein van Waesberge met een average van 28,33. Het kwartet aanvallers tw. Duco Ohm, Wim v. d. Hurk, Hans Schooneveldt en Wouter Hendriksen was zonder meer moordend voor de vijande lijke batslieden die het op deze aanval gemiddeld niet verder brachten dan 10 runs per wicket. A.C.C. 3 en 4 bliezen hun partijtje mee zonder tot uitzonderlijke prestaties te ko men. Uitzonderingen vormden de century van Geert Abendanon (130 not out), Ernst Brusse's 9 voor 29 en de hattrick van Huugje Roll tegen Olympia 2- Huugje Roll nam dit jaar in alle door hem ge speelde wedstrijden 53 wickets voor een gemiddelde prijs van 6,77 runs per wicket! Onthoudt die naam; A.C.C. gaat daar plezier van beleven. Tot slot van deze overpeinzingen een woord van hulde aan onze zusterclub A.B.C. bij haar promotie naar het honk bal-walhalla. Goed Genoeg thans met voetbal, honkbal en cricket in de voorste gelederen. Laat nu de klok maar luiden. de rest zien we volgend jaar wel weer. MAX DE BRUIN. 2

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 2