V/an de brug rf=^Lje^/ 42e Jaargang September 1064 No. 2 Plaatsvervangend redacteur: W. Adriaansz, Vechtstraat 1751, Amsterdam - nieuw zuid. tel. 426304 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 15 3. Amsterdam-z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam-w. Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. aangepakt ben ik er zeker van, dat wij een rol van betekenis kunnen spelen. Maar dan ook alleen wanneer er van meet af aan enthousiaster wordt ge speeld! Het tweede had een goede start in de Reserve le klasse met een gelijk spel tegen D.W.S. III en een fikse over winning op PI.R.C. II. In beide wedstrij den stak het spel van onze reserves gun stig af bij dat van de tegenpartij en dat is voor dit pas gepromoveerde elftal wel het meest verheugend. Na zijn grote succes als aanvoerder van het tweede, werd Paul Meijer thans be reid gevonden de captaincy van het derde te aanvaarden in een poging om dit elf tal te brengen naar de Reserve 2de Klas se. Bravo Paul; dit is de ware sportivi teit, waarvoor de gehele club je dankbaar mag zijn. Jongens van het derde, jullie zijn nog jong en de capaciteiten zijn on getwijfeld aanwezig. Onder de bezielende leiding van jullie geroutineerde aanvoer der moet het mogelijk zijn bovenaan te eindigen. De start met twee over winningen is veelbelovend en die te gen R.K.A.V.C. 2 telt dubbel, voor al wanneer men weet dat onze te genstanders om maar zo sterk mo gelijk te kunnen uitkomen, het er op hadden gewaagd de wedstrijd van hun eerste tegen J.O.S. zonder reserves te be ginnen, hetgeen hun duur te staan is ge komen. Het vierde is in de K.N.V.B. eveneens goed begonnen door een overwinning en een gelijkspel tegen Spartaan 3; een mooie prestatie en zal zich, indien zo wordt doorgegaan, best kunnen hand haven. (Vervolg op pag. 2) deelgenomen niet was gelukt, gelukte de 39ste maal: de A.R.O.L.-beker verhuisde voor een jaar naar de Kruislaan. Grote vreugde bij de sympathieke club uit Oost, en, laat ik het maar eerlijk zeggen, ook bij A.F.C. dat Zeeburgia zo graag dit wel verdiende succes gunde. Helaas werd een zware schaduw over deze overwinning ge worpen door het ernstige ongeval aan voorzitter Nieuwenhuis overkomen, waar aan ik gelukkig kan toevoegen, dat hij, na dagen van angstige spanning, thans goed vooruitgaat. De competitie draait thans alweer enkele weken en over de resultaten van vele van onze elftallen mogen wij niet ontevreden zijn. Het eerste behaalde drie punten uit evenveel wedstrijden. Met de overwinning op Spartaan kregen wij wellicht iets te veel, de nederlaag tegen H.R.C., hoewel niet onverdiend, was zeker niet nodig ge weest en het gelijkspel zondag jl. in Pur- merend gaf de verhouding goed weer. Het technisch betere spel van A.F.C. werd pas geschraagd door de nodige felheid, nadat Purmersteijn in de tweede helft na een kwartier de leiding had genomen. Die felheid resulteerde in de gelijkma ker van Ko Onsman, na een goede pass van Jaap Draisma. Het lukte niet meer het winnende doelpunt te scoren al was de pasverloofde Hans Vlietman er een maal na aan toe. Met wat meer vaart in de voorhoede hadden we in de rust zeker met 2-0 moeten voorstaan, hetgeen zeker niet geflatteerd zou zijn geweest. Wij kun nen beter en wanneer wat feller wordt ïTet A.R.O.L.-beker- toernooi werd voor het eerst op één dag verspeeld. De algemene indruk was, dat aan dit ééndaags toernooi de voorkeur werd gegeven, al vond men drie uur voet bal voor de finalis ten in de aanvang van het seizoen wel wat veel. Het bestuur heeft zich reeds beraden over een moge lijke verdere verandering van vormgeving van het toernooi. Overleg om daartoe te komen is gaande. Uiteraard hoort U hier over spoedig nader. Daar ons hoofdveld de geweldige regenval niet al te best had doorstaan, werd besloten te spelen op de beide velden vóór het clubhuis, hetgeen aan de gezelligheid weinig of geen afbreuk deed. Op het laatste mo ment had Neptunia uit Delfzijl verstek moeten laten gaan, omdat geen uitstel kon worden verkregen voor de com petitie, die in het Noorden dit jaar een week eerder is begonnen dan elders. Wij werden uit de nood geholpen door D.W.V., dat na een kleine uiteenzetting onzerzijds terstond bereid was ons toer nooi te completeren. Voor deze zeer spor tieve houding nogmaals hartelijk dank aan de Overijers, die zich bovendien dus danig weerden, dat zij in de finale te gen Zeeburgia kwamen. Zonder een ne derlaag te lijden werd ons eerste elftal door twee gelijke spelen uitgeschakeld. Wat Zeeburgia in de voorafgaande 38 maal dat zij aan ons toernooi hebben

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 1