Contributie v/oor 1964-1965 Kneuter poolt allen mee, het is voor a.f.c. (een biljartverhaal, speciaal geschreven voor onze vrienden van Ajax, H.B.S., Quick (H) en U.V.V.). Biljarters en vissers hebben iets gemeen wat andere sportsmen missen. Zij bezit ten die heerlijke overdrijving, die matige prestaties kunnen opblazen tot wonder lijke balonnen van kracht en moed. Zo praat mijn vriend Kneuter ongewone taal als hij zijn biljartkunst aanroert. Zijn verhalen over deze sport grenzen aan het wonderbaarlijke. Gelijk een Baron van Miinchhausen weet Kneuter zijn gehoor in een ban te voeren, waaruit ontvluch ting practisch uitgesloten is. Zijn verve lijkt op geklodder van de eerste rang. Maar ik heb Raymond Ceu- lemans wel eens zien verbleken, toen Kneuter op drift raakte. En gelijk de wilde schilderskwast van Karei Appel zo bont is Kneuter's biljartpalet. Laatst ontmoette ik hem in ons goed genoege clubhuis. Mijns insziens is hij toen wel „iets" tè ver gegaan. ..Kijk", zei hij in zijn vlotte vertel trant, terwijl hij een zware keu uit het rek rukte, „ik zal je nu eerst eens een doorschiet-trekvorm laten zien en legde de ballen op een onmetelijke af stand van elkaar. De heer ten Oosten, onze societeits- voorzitter, de anders zo rustige figuur, stond reeds met zijn mondhoeken te trek ken. „Gaatjes, putjes en winkelhaakjes voor eigen rekening" kon hij nog nauwe lijks zeggen of Kneuter's keu verdween voor de helft onder het dure laken.... „Sorry," zei Kneuter op beleefde toon, „laat maar even repareren. We zullen nu biljart 2 nemen, dat zal wel beter lo pen." Met een onverstoorbaarheid van grote klasse legde hij de ballen kris kras neer. „Nu een zwiepstoot van 11 banden, let op..." De banden telde ik niet meer, want met een rot vaart schoof de rode bal dwars door een grote spiegelruit. „Repa reren," brulde Kneuter en ik zag wat schuim op zijn lippen komen Voor de heer ten Oosten werd wat vlugzout ge haald. „Nu de kracht-klots-knotserd," vervolg de Kneuter, „die is effe lastiger. De pols, meneer, dat is het geheim. En dan daar bij wat door de knieën zakken." Terwijl Kneuter de ballen plaatste en ten Oosten hijgend op een bank lag, wa ren er reeds enkele knechten van de biljartfabriek bezig met naaien en tim meren van beschadigde lakens en andere onderdelen. Inderdaad! Indien Kneuter de stootbal vol raakte was het schrikwekkend, ja afgrijzelijk om te zien. Bij deze laatste stoot bleef de schade beperkt tot een flinke winkelhaak, terwijl de korte band zich enigszins had losgemaakt van schroe ven en andere hechtpunten. „Maar nu de laatste demonstratie. Op naar de derde tafel." En opgewekt hup pelde hij naar biljart 3 meer hebben wij er niet De fabrieksploeg was in middels aangejongd tot 5 man. „Het is een doordruk-katapult-weg- dreuner. Die naam komt niet voor in de officiële biljart-terminologie. Die heb ik zelf zo bedacht." Hier lachte Kneuter sa tanisch. „Ik kan hem zelfs maken met een blinddoek voor." Dit laatste wist ik tactisch te voorkomen. Tenslotte is ons clubhuis geen vrolijke keuken. Wat toen gebeurde was eenvoudigweg verschrikkelijk. Het laken spleet als een toneeldoek, dat opengaat en twee van de drie ballen vielen in ongelijke delen uiteen. „Repareren," brulde Kneuter en zijn ogen rolden wild in zijn kassen. „Meer biljarts heb ik niet," gilde de heer ten Oosten wanhopig. „Jammer," zei Kneuter. „Ik begon er juist trek in te krijgen. Hoeveel bedraagt de schade?" „Driehonderdzestienguldennegenenvijftig cent inclusief," zei Jaap de ober. „Zal het gireren," antwoordde Kneuter zelfbewust, net zoals vele leden doen als de contributiekwitantie wordt aangebo den. „Tussen haakjes," vervolgde hij. „Die laatste bal zal ik anders noemen; de Wil lem Tel-bal.... ha, ha, ha, is die effe tof?" De fabrieksploeg was juist schaften en in de garderobe klonk Kneuter's du- bieuse-giro-lach De heer ten Oosten en ik vonden nog wat héél ouwe cognac, daar knapten we eerst wat van op en daarna min of meei af. Bij die biljarters kunt je letterlijk alles meemaken. Na dit ongelofelijke verhaaltje moet ik u, net zoals dat in vele films, boeken of toneelstukken gaat, de bekentenis doen, dat dit niet écht gebeurd is, maar een droom was. Maar waar of niet wAdr, het zal je maar gebeuren JHR. VAN ROSSUM DE GAULIN 1) GEWONE LEDEN: Werkende leden op 1 juni 1964 ouder dan 30 jaar op 1 juni 1964 ouder dan 25 jaar op 1 juni 1964 ouder dan 20 jaar 64/65 60- 55,- 50- 40- 30- 15,- (63/64) 43,-) 43,-) 43,-) 31,-) 21,-) 5,-) Buitenleden Studenten Dienstpl. Militairen K.N.V.B.-verzekering en zegelkosten inbegrepen. De contributies dienen vóór 1 september 1964 te zijn voldaan, bij ingebreke blijven worden bovengenoemde bedragen met 5,— verhoogd. op 1 juni 1964 ouder dan 16 jaar 2) JEUGDLEDEN: Junioren A Junioren B W elpen K.N.V.B.-verzekering en zegelkosten inbegrepen. De contributies dienen vóór 1 september 1964 te zijn voldaan, bij ingebreke blij ven worden bovengenoemde bedragen met 2,50 verhoogd. 35,- 25,50) 30,- 20,50) 30,- 15,25) 3) ONDERSTEUNENDE LEDEN: Nieuwe donateurs minimum 25,- 20,-) Aan de donateurs, die per 1 juni 1964 reeds lid waren, zal worden verzocht de bijdrage te verhogen tot 25,—. ALGEMENE BEPALINGEN: a) De leden, die hun contributie voor 10 jaar c.q. 5 jaar vooruit hebben vol daan wordt op basis van vrijwilligheid verzocht de verhoogde contributie te voldoen. b) Nieuwe leden betalen voor Statutenen Adm. kosten 2,50 1,— c) Meerdere jeugdleden uit één gezin genieten reduktie: voor de le zoon 25% voor de 2e zoon 50% 8

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 8