kJAMES MEYER On dit et datjes drukkerij joh. meijer TELEFOON 721833 APOLLOLAAN 109 kanaalstraat 132 amsterdam tel. 8 07 10 BeGunstiqinq van onze aöve.RteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Kruiver: hij vertelt in een gejlustreerd weekblad zo onbevangen over zijn bui tengewoon onsportieve houding, dat niet al te kritisch ingestelde lezers en vooral jonge lezers zouden kunnen menen, dat hij eigenlijk toch wel een flinke jongen is. Het is belangwekkend te bedenken, dat ook voor leden van de KNVB als Krui ver het Wilhelmus wordt gespeeld. Maar goed, ik blijf vinden om de re denen, die ik zojuist heb genoemd, dat het Arolbekertoernooi juist nu een goede toekomst tegemoet kan gaan. Omdat AFC het organiseert, omdat het een traditie heeft en omdat het voor mij de vraag is of het betaalde voetbal, dat niet zelden ongeïnspireerd, té berekenend en met weinig verrassingen wordt gespeeld, voor de toeschouwers de grote magneet zal blijven. Ik zeg niet, dat ik gelijk heb, maar het is wel mijn mening, waarom u tenslotte gevraagd heeft." Schakel: „Vindt u dat de KNVB vol doende rekening houdt met de belangen van het amateurisme, bij het opstellen van saneringsplannen?" Hr. P.: „Ik wil deze vraag niet ont wijken, maar ik moet bekennen, dat ik mij onvoldoende hiermee heb bezig ge houden. Ik krijg wel eens het idee, dat de KNVB zich niet altijd realiseert, dat 99,9 procent van zijn leden amateurs zijn." Schakel: „Wat zegt u van het plan om een eredivisie amateurs te vormen?" Hr. P.: „Ja, wel een goed idee. Twee- en-zeventig eerste klassers is teveel." Schakel: „De wethouder voor sportzaken in Hengelo heeft gezegd: „Er is slechts plaats voor twaalf beroepsvoetbalclubs in Nederland." Hoe is uw mening daar over?" Hr. P.: „Zo, heeft die man dat ge zegd, misschien wel juist. Er is, geloof ik, geen werkelijke oplossing mogelijk zonder definitieve scheiding van amateur- en profvoetbal. Zolang men beide orga nisaties in één bond samen houdt zullen er moeilijkheden blijven bestaan, tenzij men het aantal betalende clubs fixeert.. Ik wou nog één ding graag kwijt. Ik heb enige tijd geleden een paar grote junioren-toernooien gezien. Het viel me op en dat was niet voor de eerste keer, dat de aanvoerders van die elftallen zich alleen maar onderscheiden van de overige jongens, omdat ze de scheidsrechter een hand mogen geven en een gulden opra pen. Ik dacht, dat dat iets te weinig was. Het lijkt me goed als ook junioren zouden leren, dat weliswaar iedereen ge lijk is, maar dat in bepaalde situaties sommigen terecht toch iets minder gelijk zijn. Iets meer zeggenschap over, iets meer verantwoordelijkheid voor mede spelers, ook bij junioren, kan goed wer ken." T. Boullistes. Tp het grasterrein voor de ingang van ons clubhuis zijn twee boule-pistes aangelegd. Er wordt al druk gebruik van gemaakt. Onze heer Dinkeloo stelt U in staat het edele spel ook te beoefenen. raison van 1,— kunt U bij hem voor een wedstrijdje de benodigde boules huren. Laten we flink oefenen. Wellicht kun nen we te zijner tijd de C.B.A. (Club des Boullistes Amsterdam) oprichten en mee doen aan de inter-mediteranaire kampioenschappen Mijlpaal. A.F.C.'s erelid Gerard van Nigtevegt werd op 24 juni 60 jaar. Wij wensen hem nog lang in goede gezondheid in ons midden, derhalve midden in zijn eigen schepping, te zien. Van harte ge lukgewenst. Aanvulling. Op de in ons vorige clubblad afgedruk te foto van Gé Bosch staat ons verschei den erelid rechts naast Tonny Onslow van Lierop. Derhalve de schenker van de A.R.O.L.-Beker naast hem, naar wie het glorierijke tournooi werd genoemd. Dank. Jos Kemna dankt A.F.C. en de A.F.C.- ers voor de grote belangstelling, welke hij tijdens zijn ongemak mocht ondervin den. Volgend jaar kunnen we weer op hem rekenen. Benoeming. Meester Doctor Herman Schoordijk werd benoemd tot gewoon hoogleraar in het Binnenlands Recht en Internationaal Privaatrecht aan de Juridische Faculteit van de Katholieke Hoge School te Til burg. A.B.C. Het eerste team staat met één punt achterstand op H.C.K. op de tweede plaats en heeft alle kansen om in de Hoofdklasse te komen nog in eigen hand. Ook het tweede werkt aan een kampioen schap. Beslist nodig, omdat de A.B.C.- reserves zich door teveel klassen van het eerste team zien gescheiden De overige teams staan op alleszins aanvaardbare plaatsen. De jeugd van onze honkballende doch ter doet het over het algemeen zeer goed. Vooral de Junioren I (het B.R.L.-team van verleden jaar) hebben weer een grote kampioenskans. Regelmatig worden onze spelers, zowel oudere als jongere gekozen voor ver tegenwoordigende negentallen A.C.C. Ook A.C.C. kent niet de zorgen van verleden jaar en laat de (vooral bij mooi weer) talrijke toeschouwers van bright cricket genieten Naar de laatste plaats behoeft, naar onze mening, dit seizoen niet te worden omgekeken. Ook bij A.C.C. spreken de verslagen der lagere teams op optimistische wijze over de prestaties der leden. Het selec- tie-jeugdteam is bij mijn weten zelfs nog ongeslagen. Op 27 juni werd het tweede cricket- veld officieel geopend, alhoewel het weekend daarvoor er reeds werd ge speeld. De wedstrijd tussen de Green horns en de Old Soldiers met al de lach wekkende momenten zal nog vaak onder werp van gesprek uitmaken. Contributie De elders in dit blad opgenomen con tributie-staat heeft tot doel U ervan in kennis te stellen hoeveel en vóór wan neer U moet betalen. De gironummers van A.F.C. zijn Postgiro 241002 en Ge meentegiro A 515. Foto-allerlei Op de foto van A 5 ontbreekt wegens ziekte het gezicht van Winfred Peere boom, die toch ook al zijn krachten heeft ingezet op het zijn team zo ver te doen schoppen. De foto's van het Vierde en van de Zatten zullen blijven ontbreken. Van het Vierde werd geen foto gemaakt en het negatiefje van de Zatten is weggeraakt. '1 Prospectus wordt U gaarne op aanvraag toegezonden 5

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 5