ic=li Mixed Pickles Officieel J. W. PLIEGER KEUKENS BequnstiGinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt 6e schakel in stanö (vervolg) boel worden en bijzonder prettig voor de jongens, die thans met hun kampioenscompetitie amateurvoetbal bezig zijn. Sloof je maar uit: nu word je misschien landskampioen, maar een volgende keer is er wellicht niet eens meer plaats voor je in de eerste klas. Ilaar zijn dan al die semi-prof broeders in terecht gekomen. Bedankt! W'e nemen aan, dat de amateurs zelve op hun qui vive zijn wat dat betreft behoeven we ze doorgaans niet te waarschuwen en dat de Bond de restanten van de semi-profclubs, die destijds de verkeerde kant kozen, de konse- kwenties daarvan zal laten ondergaan. Onderaan! Dat is hard, dat weten we, maar zaken doen is nu eenmaal een hard bedrijf. Dat had men kunnen weten, toen men in 1954 be .loot zaken te gaan doen. Overigens als niemand fuseert, als niemand saneert, dan komt die sanering óók tot stand. Want geen bedrijf houdt het jarenlang vol met daverende verliezen te werken. Een faillissement volgt vanzelf en daarmee de sanering. „Algemene". Ja, dót was een algemene vergadering. Applaus dank applaus dank. Een en twintig agendapunten in twee en een half uur, inclusief enorme verslagen van secretaris en penningmeester, bestuursver(her)kiezing en een niet zo malse contributieverhoging. Contributieverhoging: Hamerstuk. Wat een club. Maar nu één ding, mensen: Nu moet A.F.C. gaan oppassen. Het is heel moeilijk, om aan de top te komen en daar zijn wij dan na gezamenlijk gezwoeg en geploeter aangeland maar het is nóg moeilijker om aan de top te blijven. Tijdens de vergadering schoot mij te binnen, dat ik een tijdje geleden bij een bespreking was, waar een Engelsman zei: „You have to run damned fast nowadays to stay where you are". (En nu maar afwachten, hoe dit in de Schakel komt. Oh, zetfoutenduivel.) Als die Engelse zin begrijpelijk in de Schakel staat, dan begrijpt U wel, dat die opmerking niet alleen voor het zakenleven geldt. Ook voor de sport. Ook voor A.F.C. De huldiging van de kampioenen vond ik héél mooi. Eigenlijk hadden wij de nieuwe R.A.I. moeten huren, want dat schijnt de enige ruimte te zijn, waar je alle spelers van elftallen van A.F.C. die kampioen werden behoorlijk kan laten zitten. Nu werd bij de huldiging volstaan met de aanvoerders Netjes op een rij, haar gekamd, handjes gewassen, schoenen gepoetst En voorzitter Kappelhoff had voor iedere aanvoerder een speciaal woordje. Kappelhoff is in zijn functie gegroeid. Van snikken evolueerde hij tot jubelen. Als ik het eerlijk zeggen mag: voor mij (en misschien voor nog een paar van de ouderen) was de benoeming van Jo Börnemann tot Ridder van A.F.C. een hoogtepunt van de avond. Ridder van A.F.C. wordt ge leergierige jeugd als ge een halve eeuw lid bent van A.F.C. en in die halve eeuw actief bent geweest. En daar stond Jo Börnemann en ik dacht aan de Watergraafsmeer, waar alle meisjes verliefd waren op „die knappe keep van A.F.C.". Ik zag hem weer opkomen ook in die onvergetelijke wedstrijd in het Stadion op 7 april 1917 (de 0—0 tegen Amstel, die ons kampioen maakte van de eerste klasse B) en in de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland. Tegen Ajax de „Gouden ploeg"! Go Ahead, N.A.C., Be Quick (Groningen). Hij „holde" nooit het veld in, hij „schreed". Witte trui met rood zwarte band, zwart broekje, handschoenen in de linkerhand. Wat een wonder, dat, wat tegenwoordig „teeners" heten, „weg" waren van Jo Börnemann. Hij is niets veranderd. Ik ben gewoon jaloers, hoe hij zijn figuur heeft weten te handhaven. Hij is kennelijk blij met zijn ridderschap van A.F.C. en legde dat vast in een voortreffelijk speechje. Een halve eeuwJo, hoe hèb je het geflikt? Met dat figuur van je. bedoel ik. Op de laatste algemene vergadering werden de volgende heren in de be trokken colleges benoemd: Bestuur G. H. H. Kappelhoff, voorzitter J. L. van Dijk, secretaris J. Hurwits, penningmeester C. Bouwens, 2e voorzitter A. v. Soomeren, 2e secretaris H. O. van Rijn, 2e penningmeester C. v. Peperzeel, comm. v. materiaal plastic uitvoering plaatstalen uitvoering A. J. Bos en H. W. v. Teunenbroek, commissaris. Enquêtecommissie T. ten Oosten, voorzitter C. A. Quint, secretaris N. Leloux, W. v. d. Marei, H. Pielage, C. Sierhuis, G. Stallmann, leden. Elftalcommissie A: C. Kerker, voorzitter-secretaris R. Leeser en A. v. d. Valk, leden. Elftalcommisie B R. Melsert, T. Nooy en P. van Ruyven. Elftalcommissie C J. Stokvis, F. Spoel en P. Leijenaar. Elftalcommissie D (zaterdagvoetbal): J. Kikkert, M. Duinker en A. van Straten. Jeugdcommissie B. J. Slaap, W. Biickert, J. de Biejzn.,G. W. Endel, N. Kalsbeek, P. Vaal en R. Spruit. Kascomntissie A. Mets, A. v. d. Valk, A. Waayer, W. Brusse en T. ten Oosten. P. en P. C. J. Tj. Steensma, H. de Bie, W. Adriaansz, O. J. v. d. Heul. J. Meyer Jr., C. van Peperzeel, L. S. Nijdam en J. Hurwits. Clubavondcommissie K. Nesenberend en G. Nijman. Toto Commissie R. Akkerman, H. de Bie, J. de Bie Jzn., G. A. Graanboom, C. J. Schroder, J. Tj. Steensma, R. Quint. de Italiaanse keuken Imp. gebr. plieger Heerlen, amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 3