1 kJAMES MEYER besifedanéPg V/eenlandïa TELEFOON 721833 ArULLULAAN 109 Een gezellig drankje en een verzorgde maaltijd gebruikt U het beste in uw eigen sociëteit R. H. Rozenbroek echtgenoteu BequnstiGino van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö III. Waarin wij kennis nemen van de notulen van een belang rijke jaarvergadering. Om elf minuten over acht opende voorzitter Braakwater de vergade ring en constateerde, dat 31 stemgerech tigde leden aanwezig waren, zodat een rechtsgeldige vergadering een aanvang had genomen. Hij memoreerde het suc cesvolle verloop van het voetbalseizoen en sprak de hoop uit, dat de interne moeilijkheden nog vanavond zouden wor den opgelost opdat de prestaties ten velde niet zouden worden beïnvloed. Er was slechts één ingekomen stuk, te weten een bericht van verhindering van de heer Kropsla Sr., wegens een juist op die avond te houden vergadering van de ruilverkavelingscommissie. De notulen van de vorige vergadering werden uitgebracht door de heer Bob Platvisser, na het bedanken van de heer E. Veter als secretaris, belast met de waarneming van het secretariaat. Zij wer den goedgekeurd met dank van de voor zitter aan de samensteller. Bij de be stuursmededelingen verklaarde de voorzit ter, dat de voorlopige schorsing van Gijs Kropsla werd ingetrokken, omdat deze zich onmiddellijk had gedistantieerd van het in het ..Veenlands Nieuwsblad" over hem gepubliceerde artikel, waarin hem woorden in de mond waren gelegd, die hij nooit had uitgesproken! (Applaus van de vergadering). Het jaarverslag van de secretaris, grotendeels gemaakt door de heer E. Veter en voltooid door de heer B. Platvisser, werd door de laatste keurig gedeclameerd en beloond met een langdurig handgeklap. Penningmees ter, de heer G. Meelzak, bracht daarop zijn finantieel verslag uit en oogstte eveneens bijval, vooral bij de mededeling, dat er een batig saldo van 421,78 was ontstaan, voornamelijk door de afdrachten van de toto-commissie. Helaas ontbrak het verslag van de kas- commissie, die niet tot controle-werk zaamheden was kunnen komen, maar de vergadering verleende niettemin op voor stel van Rinus Bokslag toch décharge aan de penningmeester voor het door hem gevoerde beleid. De begroting, waarin een contributie verhoging van 3,75 was verwerkt, werd aangenomen met de aantekening, dat slechts de heer E. Veter als (enige) te genstemmer wilde worden aangemerkt. Hierop kwam het bestuursbeleid aan de orde, waarvoor slechts genoemde heer E. Veter het woord vroeg. Alvorens hij dat kreeg meende de voorzitter, dat het niet gebruikelijk was, dat iemand, die bijna het gehele jaar zitting had gehad in het bestuurscollege, nu critische woorden zou gaan wijden aan een beleid, waaraan hij in hoge mate medeverantwoordelijk was geweest. Onder gelach van de ver gaderden zag de heer E. Veter daarop af van het woord. Bij de bestuursverkiezing werden voor zitter Braakwater, penningmeester Meel zak en commissaris Bol herkozen. Com missaris Platvisser werd gepromoveerd tot secretaris en als nieuwe commissaris deed Rinus Bokslag zijn intrede in het be stuur, dat daarmede weer compleet was. Hierop sprak de voorzitter nog enige woorden van dank aan de heer E. Veter, die van de oprichting af het secretariaat onder zijn hoede had gehad en voor wie hij toch wel veel waardering kon op brengen, ook al had zijn jeugd hem wel eens parten gespeeld bij zijn naar het oordeel van de voorzitter wel eens overhaaste beslissingen. Applaus van de vergadering) De kascommissie werd ondanks het uit gebleven rapport voor een jaar geprolon geerd, waarop de commissieleden beter schap beloofden. De verkiezing van de elftallencommissie had een verrassend re sultaat. De zittende leden B. Platvisser en R. Bokslag werden herkozen. De heer E. Veter vroeg en kreeg thans het woord en deelde mede. dat: ten eerste, hij zijn terugtrekking als E.C.-voorzitter introk; ten tweede, hij zich verloofd achtte met Beppie Mol (die hierop achter de tap kast een glas in scherven liet vallen); ten derde, het hem bekend was geworden.dat Jet Meelzak haar relatie met de doelver- dediger van Broekdammer Boys had ver broken (licht gilletje achter de tapkast van een scherven vegende Jetje). Ernst Veter werd dus weer irt de E.C. als voor zitter geïnstalleerd, waarop de vergade ring een ogenblik werd geschorst. Ernst en Beppie werden door de aanwezigen gelukgewenst, die er eentje op hun ge zondheid namen. Na de 35 minuten durende pauze werd de vergadering hervat met de rondvraag. Karei Knotshoofd stelde voor een fruit- mandje te zenden aan linksbuiten Berm trapper van de Strekdam Pioniers, die naar hij had vernomen nog steeds in het ziekenhuis werd verpleegd. De verga dering stemde daar mee in en voorzitter Braakwater stelde voor, dat Karei de attentie persoonlijk zou bezorgen, daar hij zelf de botsing op het veld destijds had veroorzaakt. Simon Vleesbeen wilde Karei daarbij wel vergezellen en infor meerde tevens naar de weerstandskas, die hij aangewend wilde zien voor de lus trumviering van het volgende jaar. Olof Beerput vroeg naar de oorzaak van de late verschijning van het clubblad, waar op Bob Platvisser zegde, dat de stencil machine van zijn assurantiekantoor defect was geweest, maar inmiddels door een gloednieuwe was vervangen. Als laatste vroeg notaris Baardstoppel het woord en dankte de voorzitter voor het goede ver" loop van de vergadering. Het was aan zijn wijs beleid te danken geweest, dat de vereniging in deze moeilijke uren onge schonden was gebleven (applaus van de vergadering). Als allerlaatste kreeg uit de grijs gerookte zaal Ernst Veter het woord. Het werd een gloedvol betoog. Als zijn mening dan wel eens gediver geerd had met die van de voorzitter, dan had hij zich slechts laten leiden door één ding en dat was het verenigingsbelang! Maar de partijen hadden elkaar weer we ten te vinden (bierviltjes de lucht in) en met ineen geslagen handen zouden de Veenlandianen voortgaan (applaus van de vergadering), want het kampioenschap moest worden behaald (tumultueuze kre ten van bijval) en ook op hem kon de club rekenen (langdurig applaus van de vergadering). Om vijf minuten voor sluitingstijd van café „De Klok" sloot voorzitter Braak water, niets meer aan de orde zijnde, de vergadering en wenste de aanwezigen on der dankzegging voor de aanwezigheid een behouden thuiskomst en goede nacht rust toe. Aldus luidde het verslag van de ver gadering, dat Bob Platvisser enige da gen later in het notulenboek bijschreef. Hoewel zijn woorden pas over een jaar als hamerstuk aan de orde zullen ko men, heeft hij alle begrip voor ons ongeduld getoond. Met zijn toestem ming mocht het verslag dan ook in de Schakel worden opgenomen. Wij zijn hem er erkentelijk voor. AD ONDERDELAT 3" Prospectus wordt U gaarne op aanvraag toegezonden

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 7