A Van de brug Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. T. Steensma. 2e v.d. Helslstraat 50. Amsterdam - z.. tel. 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. HobbemaLade J 15 3. Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-w. 41e Jaargang April 1964 No. 9 De competitie. Het blijft over de gehele linie goed gaan! Al weer dank zij de ijver van Chris Schroder, die elke maandag op club avond verschijnt met alle standen, bijge werkt tot en met de wedstrijden van de dag tevoren, kan ik U de volgende cijfers verstrekken van onze 14 seniorenelftallen en de junioren A—1: gesp. gew. gel. verl. ptn. doelp. gem. voor tegen 214 142 21 51 305 904 411 143 Het reeds fenomenale gemiddelde van verleden maand van 1.41 is dus nog ver beterd! Het eerste zette de periode onder ver slag bijzonder slecht in door een vol maakt onnodige nederlaag tegen Alk- maarse Boys (1—0), waarna verdiend ver loren werd van JOS (1—3) op een storm achtige dag. Wij waren in de gevaarlijke zone beland! Terstond werden de kop pen bij elkaar gestoken, een extra trai ning op zaterdagochtend, met een geza menlijke koffiemaaltijd daarna, gearran geerd; of het daar nu aan gelegen heeft weet ik niet, maar de spelers zagen ge lukkig terdege de ernst van de toestand in, gaven zich ten volle sommige gin gen waarschijnlijk zaterdags wat eerder naar bed met als resultaat twee achter eenvolgende overwinningen, waarbij een zwaar bevochten 3—2 zege op lijstaanvoer der O.S.V. en een zeer grote overwinning 8—2 op R.K.A.V.I.C. In eerstbedoel de wedstrijd vochten onze spelers zonder uitzondering als leeuwen; voor iedere A.F.C.'er een genot om te zien de zenuwspanning daargelaten. Maar tegen onze Amstelveense vrienden, voorwaar toch geen gemakkelijke tegenstanders, demonstreerde ons elftal op deze mooie lentedag een spelletje zoals wij het bij amateurs maar zelden zien (zeker woens dags tevoren naar Real Madrid geke ken!) en dat vriend en vijand plus de scheidsrechter van bewondering vervulde. Nu werden ineens de kansen benut, het ene doelpunt was nog mooier dan het andere. Maar de goals van Bennie Roode een beauty was het keiharde klimmen de schot met de linkervoet in de linker bovenhoek, waarnaar de keeper zelfs geen hand uitstak en de jarige Ko Onsman zullen ons nog lang bijblijven. Wij zijn nu niet alleen veilig, maar hebben zelfs nog eens kansje op de tweede plaats. Zo doorgaan jongens! Het tweede, dat onverwacht verloor van 't Gooi 3, doch verder doorging met puntenverzamelen, staat nu met nog twee wedstrijden te spelen, met drie punten voorsprong bovenaan. A.s. zondag tegen H.V.C. 3 thuis KAN HET KAMPIEN- SCHAP WORDEN BEHAALD. Ik wek alle A.F.C.'ers op ons elftal te komen aanmoedigen bij hun strijd om het her winnen van het reserve eersteklasseschap. Die belangstelling laat m.i. nog altijd veel te wensen over. Vele leden beseffen nog altijd niet, dat zij ook plichten tegenover de club hebben. Het derde heeft de reis niet kunnen halen en eerlijk gezegd ben ik van mening, dat dit elftal het kampioenschap ook niet heeft verdiend. Volgend jaar beter. Onze kampioenen. De lijst begint indrukwekkend te wor den. In de eerste plaats ons vierde, dat met grote voorsprong No. 1 werd in de reserve eerste klasse van de afd. Amster dam. 18 gespeel8d, 32 punten, doelcijfers 61-18. Hulde! Verder het zesde (18 gespeeld, 34 pun ten, doelcijfers 182—15) en het negende (17 gespeeld, 33 punten dus ongesla gen doelcijfers 120—32). Voorts de zaterdag-elftallen 1 en 2. Deze kampioen schappen zijn belangrijk i.v.m. de toe komstige ontwikkeling van het zaterdag voetbal. Van de junioren A-elftallen kunnen wij het 3de reeds als kampioen begroeten (14 gespeeld, 14 gewonnen ongeslagen doelcijfers 100—18). Dat zijn dus thans reeds ZES kampioens elftallen. Ook op deze plaats namens het bestuur onze hartelijke gelukwensen. Vol gende maand hoop ik deze reeks te mo gen completeren. Enkele elftallen maken nog uitstekende kansen. Ziekenboeg. Onze vriend Dr. Bob Hofstee is in de Boerhaavekliniek opgenomen, doch maakt het gelukkig al wat beter. Vergeet U hem niet? Onze beste wensen voor een spoedige beterschap. Vervolg op blz. 8

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 1