Kaarten-Henkie Hoe vermoord ik mijn club pooLt Allen mee, het is voor A.f.e. Ik begrijp niet, dat jullie nou zó tuk erop zijn om helemaal naar Eindho ven te gaan en daar P.S.V. tegen Zurich te zien spelen," zei Arie Mets tegen Henk Kappelhoff. En toen moet Henk, althans volgens de besliste verklaring van Arie hebben geant woord: „Nou, ja, man, wij gaan daar ook niet naar toe voor die voetbalmatch. We willen wel eens graag onder vrienden een heerlijk etentje verorberen met een ge past neutje vooraf." „O," moet toen Arie, althans volgens de besliste verklaring van onze clubvoorzit ter, hebben gezegd. Enfin, en toen was dan DE dag daar Er was ergens een verwarmde en toch ook wel weer een wat verwarrende start. In een bovenhuis op de Rooseveltlaan, waar een A.F.C.-bohémien tegenwoordig pleegt te wonen. Onze chauffeur Cor van Peperzeel dronk cola. Hij reed er dan ook naar. Ene Waayer schonk warmertjes-ups. Wij wis selden intussen wat „bon mots". Dat doen wij altoos als wij in de buurt van die héél, héél kleine glaasjes vertoeven. „Neem wat bon mots mee voor onder weg," adviseerde Kappelhoff. ,,Je kunt nooit weten, hoe ze nog van pas komen." Arie droeg de zak met mots en Cor meende dat er tijd in overvloed was om, ergens heel ver in een heel ander stads deel, zijn vehikel met gas te laten vul len. „Het is toch geen ballon?" zei ik. En toen startte onze „Boesman van materiaal'. In de auto, op de Utrechtweg, zaten wij al uit te rekenen waar wij copieus zouden gaan dineren. Wat wij o.a. zouden gaan eten. En wij vonden het zo mieters, dat wij er dit keer nu eens alle tijd voor hadden. Henk Kapelhoff dacht over zwe zerik, zacht en geurig gebakken, gegar neerd door wat aantrekkelijke groenten. Cor wilde een frans gerecht, doch sukkel de wat met de uitspraak ervan. Arie en ik, achterin de wagen gedoken, zweefden tussen dunne en dikke sauzen, in welke sauzen wij in onze gedachten talloze champignons zagen drijven. Arie zag er wel 80. Maar Arie was dan ook in net be zit van een pocketbottle met verwarmende inhoud. Toen dit ding bijna leeg was, bood hij mij grondsop aan. „Je slurpt," zei Cor van Peperzeel. Doch dit was nu pure kinne sinne. En toen, goede vrienden van de Scha kel, toen gebeurde HET. Het zal ergens bij Maarsen of zo ge weest zijn. Toen zag ik het „nekkie van Henk" plotseling bloedrood worden Ik vermoedde al iets, doch zei echter niets. Ik stootte Arie aan, terwijl Henk, toon beeld van menselijke ellende, naar iets zocht, dat hij toch meende te veronder stellen in zijn pak te hebben gestoken. „Moeder Maria," lispelde Arie zacht. „Hij zal toch niet. „De kaartjesII" jammerde ik „hebben vergeten??" snotterde Arie de zin af. „Stop eens, Cor, hier even langs de weg," stotterde Henk. „Ik geloof verd. dat ik de kaartjes voor P.S.V. niet bij mij heb." Het werd stil in de auto. Verderop zong een merel. Een koe in de wei keek ons stom aan. Terwijl die koe niet eens de stomste was, althans in zijn onmiddel lijke omgeving. Wij gingen terug naar Mokum. Enkelen onzer spraken een wijle met onze lieve heer. Maar ja, tenslotte is Henk de voor zitter, de man met de brains. En voor een royement wegens wangedrag voelden Cor, Arie en ik niet veel. „Het had zo mooi kunnen zijn; gebak ken aardappeltjes met chateau briand" zei een van ons zachtkens. En juist toen Henk, teruggekeerd naar de Beethovenstraat ons kwam opbalen bij Smits broodjeswinkel, zei de juffrouw: „Dat is dan 4 ballen gehakt, 4 broodjes half om en vier broodjes speciaal, dat is samen achtguldenvijfenzestig." Het was nog inclusief ook. Wij hebben ons diner in een eenvoudige loodgieters auto geconsumeerd, zonder kandelabres. In de rust van P.S.V.-Zürich aten wij ieder een reep chocolade. Van de honger vermoedelijk, al zou het wel een kostelijke foto geweest zijn: vier A.F.C.'ers op een tribune, allen kluivende aan een repie. En toch hebben wij, met dit alles, ons vertrouwen in het organisatie-talent van onze voorzitter, nog niet verloren Onbegrijpelijk, zult u zeggen, wanneer u dan nog even zijn laatste „stunt" wilt ho ren Henk had dus tenslotte 4 kaartjes. Twee waren uitnodigingen en die, zei hij, waren genummerd. Die andere twee wa ren echter NIET genummerd, zodat de genen, die deze twee kaartjes hadden, nogal vroeg naar het Stadion moesten. Hij maakte vier lootjes. Op twee loot jes stond een U en op die twee anderen een T. Wat dat nu precies inhield, is nog steeds een mysterie voor de overigen. Cor en ik trokken de genummerde tic kets. Arie en Henk zouden de Philipstein- pel vroegtijdig „nemen". En wat bleek tenslotte? Wij zaten met zijn vieren NAAST elkaar op GENUM MERDE plaatsen met GENUMMERDE plaatsbewijzen. Organisatie is alles. Het is vaak onbe grijpelijk, dat A.F.C. nog zo best loopt. JHR. VAN ROSSEM DE GAULIN We houden in A.F.C. niet van fitten. En toch hebben we er een, die er niet genoeg van krijgt! Wie? Cor van Peperzeel, Erkend Fitter, nog wel wettelijk! In het Engelse tijdschrift „Justitia" ver scheen onlangs een stukje, getiteld „How to kill an organisation" (hoe dood ik een organisatie). Dit stukje nemen wij hieronder over, niet met de bedoeling om propaganda voor dit „om zeep brengen" te maken doch aanradend het tegenover gestelde te doen. 1. Kom niet naar de vergaderingen. 2. Maar als u komt, kom dan te laat. 3. Neem nooit een bestuursfunctie aan; het is immers veel gemakkelijker kri tiek uit te oefenen dan zelf wat te doen. 4. Als de voorzitter u vraagt uw me ning te geven over de een of andere belangrijke kwestie, zeg hem dan dat u er geen mening over hebt; vertel echter na de vergadering wel aan een ieder hoe de zaken gedaan behoren te worden. 5. Doe niets meer dan volstrekt nood zakelijk is, wanneer andere leden hun mouwen opstropen en gewillig hun krachten geven om de zaken vooruit te helpen, b.v. bij het organiseren van een wedstrijd, roep dan dat de vereniging door een kliekje bestuurd wordt. 6. Wacht zolang als mogelijk met 't be talen van uw contributie. Stem altijd en onder alle omstandigheden tegen contributieverhoging. 7. Als u geen kwitantie aangeboden wordt voor uw contributie, betaal dan niet. Krijgt u een kwitantie aan geboden, zeg dan dat het daarop voorkomende bedrag niet juist is en bedank als lid. 8. Als u kans ziet diensten te genieten zonder lid van de vereniging te zijn, word dan vooral geen lid. 9. Wees het eens met alles wat er op de vergadering wordt gezegd en wees het niet eens ermee buiten de vergade ring. 10. Wanneer de voorzitter u vraagt een zaak, die nog in behandeling is, als strikt geheim te beschouwen, vertel uw vrienden hierover in strikt ver trouwen. Dit zijn de tien geboden voor het om zeep brengen van de vereniging. Het zijn ditmaal tien geboden waaraan men zich niet moet houden. Voor ons aller „GOED GENOEG" zou den wij er nog enkele geboden aan toe willen voegen en wel deze: Zet uw auto liefst naast het hoofdveld, althans binnen de verboden zone. Breek zoveel mogelijk biljartkeu's en leg de krijtjes met „blauw omlaag". Maak het zo laat mogelijk voor de exploi tant. Ga wat intrappen in het doelgebied, dat fleurt de grasmat wat op. Laat papieren, dozen en flesjes vooral op de velden liggen. Lees nooit de mededelingen, voorschrif ten en verzoeken van de leiders. Stoei niet thuis, maar in onze sociëteit. Smijt uitgebreid met bierviltjes. Jhr. van Rossenr de Gaulin 6

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 6