V/an de brug mm m js j^h Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. 41e Jaargang Redacteur J. T. Steensma. 2e v.d. Hclststraat 50, Amsterdam-z., tel. 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Holrbemalcade 1 15 3. Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam w. Maart 1964 No. 8 De competitie \V/i| mogen geluk- kig constateren, dat het wat de senio f ren betreft over alle linies goed gaat. Zéér goed zelfs. Voor mij liggen de standen van onze 14 senior elftallen (11 zondag en 3 zaterdag-elftal len), waarvoor Jan Steensma hopelijk elders ruimte tot pu blicatie zal vinden. Hulde aan Chris Schroder, die ze heeft samengesteld en die er ook voor zorgt dat de standen in het clubhuis wekelijks worden bijgehou den. Van het begin van de competitie af zien wij dan het volgende resultaat: gesp. 183 gew. 123 gel. 18 verl. 42 doelp. v.—t. gom. 804-321 1.41 Sinds de vorige Schakel werden gespeeld 31 wedstrijden, waarvan 23 gewonnen, 4 gelijk en 4 verloren, doelcijfers 16930(ü). Niet minder dan 7 van de 14 elftallen staan bovenaan en hebben dus gerede kampioenskansen; bovendien hebben nog 3 van onze teams een grote of kleine kans op de eretitel. 10 onzer elftallen hebben dan ook een gemiddelde van 1.50 of meer; zeven teams komen zelfs boven de 1.70. Cijfers om trots op te zijn, al zullen wij niet ho roepen voor we over de brug zijn. Moge dit een aansporing zijn voor alle elftallen om het seizoen 1963/64 tot een recordjaar te maken in onze 69-jarige ge schiedenis. Minder gunstig. Helaas kunnen wij niet hetzelfde gunsti ge geluid laten horen over de jeugd, al doen diverse Jun. A-teams het heel goed. De B-teams blijven achter, doch nu reeds worden maatregelen beraamd om ook on ze jongste zondagvoetballers volgend jaar beter voor de dag te doen komen. Het eerste. Ons eerste bleef in de periode onder verslag zonder nederlaag (door omstan digheden moet dit artikel reeds op 20 maart worden ingeleverd). Na de hartver warmende 3—0 zege op D.C.G., slaagden onze jongens er in de uitwedstrijd tegen Purmersteyn in een wat ongelukkig opge lopen achterstand van 2—0 in het laatste kwartier verdiend weg te werken, hetgeen er op wijst dat het elftal mentaal sterker is geworden. Tegen Hollandia werd een wat benauwde 2—1 overwinning behaald en al is de kans niet meer in eigen hand, er kan nog van alles gebeuren, want van enig krachtsverschil is bij zeker tien clubs nauwelijks sprake. De doelsaldi spreken hier boekdelen: O.S.V. 9, Purmersteyn 8, H.R.C. 7, A.F.C. 6, J.O.S. 5 en R.K.- A.V.I.C. 4!!! Waarschijnlijk is hier sprake van een unicum! Ons tweede gaat grimmig door, liet al leen een klein steekje vallen door uit tegen runner-up D.C.G. 2 met 2—2 gelijk te spelen, na in de rust met 2—0 te heb ben voorgestaan. Maar er was wel een excuus, nietwaar Bob? Het derde stelde éénmaal teleur door de belangrijke strijd tegen erfvijand R.K.A.V.X.C. 2 te verliezen, maar heeft de kans toch nog volledig in eigen hand. Kom jongens (oudere jongens, bedoel ik) zet de tanden nog eens extra op elkaar, want als ook het derde het zou halen neen, nog te vroeg om over te praten! Het vierde verzamelt ijverig punten en staat drie verliespunten (plus vier wed strijden meer gespeeld èn gewonnen) voor op Swift 2. tegen welke tegenstander de uitwedstrijd echter nog gespeeld moet worden. Wordt ook die gewonnen, dan kan er weinig meer gebeuren. Niet ver sagen, vierde elftallers. Wat zou het leuk zijn als we in ons tweede jaar op „Goed Genoeg" besef fen wij allen wel goed wat het betekent over zo'n prachtig sportpark, waaraan door de Gemeente Amsterdam alle zorg wordt besteed, en dito clubhuis te mogen beschikken een record-aantal kam pioenselftallen zouden mogen huldigen. Arie Mets 70 jaar. Op 10 maart bereikte ons erelid en oud voorzitter Arie Mets de leeftijd der ster ken, waarmede wij hem en zijn trouwe echtgenote van harte feliciteren. Wij ho pen hem nog lange jaren in ons midden te zien en de biljarts onveilig te zien maken. Dat van die speciale klok voor jou, Arie, was niet ernstig gemeend hoor! Jos Kemna moet nog steeds rusten, maar hoopt toch binnenkort weer op A.F.C. te kunnen verschijnen. Van harte beterschap, Jos. HENK KAPPEI.HOFF.

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 1