A.R.O.L. BequnstiGino van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Gemiddelden De resultaten zijn ernaar om deze cijfers weer eens onder de neuzen te houden. Slechts 3 teams bevinden zich onder N.A.(fc)P. Het vijfde en junioren A I zitten echter in de lift en zullen en moe ten hoog eindigen. Zatten III vangen zoals elk laatste elftal alle stoten op. Ver sterking is in aantocht. Het 2 meter lange geheime wapen (Duo Ohm) popelt om zijn niet geringe sloffen onder het leer te zetten. Elftal Gem. Maart '61 Mei '63 IX 1.90 - 0.88 VI 1.85 1.28 1.36 II (zat.) 1.80 - 1.33 IV 1.77 0.45 1.63 I (zat.) 1.67 0.50 1.75 II 1.62 1.45 1.33 XI 1.60 VII 1.50 1.75 1.71 III 1.35 1.10 1.67 VIII 1.17 0.56 1.13 I 1.07 1.64 1.60 X 1.- - 0.63 Jun. I 0.91 - 1.43 V 0.83 1.40 0.46 III (zat.) 0.30 Zwolsman In het kader van een artikel over de onvergelijkbaarheid van amateur- en prof prestaties zegt secretaris Claaszen van T.O.G. in het clubblad van deze vereni ging, dat de grote financiële kracht achter de schermen van de Zwarte Schapen de heer Zwolsman is. Voorzitter Vyth van Zwarte Schapen zou beweerd hebben over een miljoen gulden te kunnen beschikken zodra zijn club tot de semi-profrijen zou zijn toegetreden. Een en ander is moeilijk te beoordelen voor een buitenstaander. Wat er hij ons nog niet direct in wil is, dat de heer Zwolsman zijn geld zou steken in een on zekere zaak als de semi-profvoetballerij in Nederland en zo hij dat al doet dan uit gerekend de Zwarte Schapen uit te kiezen, die nog een lange weg moeten afleggen om het gestelde semi-profdoel te bereiken. Up and down Het Apeldoornse Robur et Velocitas heeft een mooie kans om het verleden jaar ver loren tweedeklasseschap in één jaar te rug te winnen. Dat zou een grootse presta tie zijn en mooie beloning voor de geest kracht, die door bestuur en leden na de degradatie werd ten toon gespreid. Wij geloven niet, dat wij te vroeg zijn als we deze houding nu al aan onze Kraaien-vrienden aanbevelen. Alhoewel wonderen de wereld niet uit zijn (u zult het zien en beleven aan Sparta) lijkt de H.B.S.-positie hopeloos. Nu al, dunkt ons moet aan het kampioenschap van de derde klasse worden gewerkt. Vcenlandia Niettegenstaande de mij opgelegde zui nigheid in het Schakelbeheer meen ik er goed aan te doen u kennis te laten ma ken met deze Ad Onderdelatse uitvinding. In deze aflevering maken we kennis met de hoofdfiguren, die zich naar Ad mij ver zekerde. zullen ontpoppen als goede ken nissen en vrienden van ons. Telkens, bij voldoende ruimte, zullen we u de (lach)- spiegel voorhouden. Roken Zonder ons te begeven in het gewoel van wel of niet longkanker bij overmatig roken van sigaretten, stellen we vast, dat sportlieden, die het ernstig menen met hun sport en hun eigen perstaties, niet behoren te roken. Met klem raden we onze jeugdige leden aan de rookgewoonte niet tot de hunne te maken. Is men eenmaal gezwicht, dan is de ontwenning een zeer moeilijke zaak Niet aan beginnen dus, vrienden. Respect AFC getuigt van haar respect voor de prestaties van Sjoukje Dijkstra en Cees Verkerk. Vooral wij, die weten wat er al leen al voor nodig is om achter de kachel vandaan naar de A.F.C.-training te ko men, onderkennen de opofferingen van de top-sportlieden. Onze felicitaties met de behaalde tro- pheeën mogen niet ontbreken. J. T. S. Arol, Arol, waer bestu bleven? Mi lanct na di, gheselle mijn! ~T|e bedoelingen van mijn vijfde „Scha- keidebuut" zijn door enkele profa nerende regels bijna de mist ingegaan. De Jonkheer bleek de beste spuitgast van allen, die bij het binnenbrandje betrok ken waren; hij hield het hoofd koel en pakte de Arolpen. De Jonkheer stelt, dat de Arol eigenlijk geen probleem is. Het zou aan de ver wende moderne mens en de invoer van het beroepsvoetbal te wijten zijn, dat een sterk bezet tournooi niet meer is te orga niseren. Naar zijn mening dienen wij ons daar bij neer te leggen. Dan besluit hij met enkele richtlijnen voor de organisatie met als doel een tournooi in zuiver ama teuristische stijl. Wanneer de Jonkheer zegt, dat het tournooi in ieder geval moet blijven be staan, dan vertolkt hij de mening van de meerderheid der A.F.C.'ers. Op zijn weg, naar een nieuwe vorm en inhoud van het Arol-tournooi, zal hij echter bitter weinig medereizigers aantreffen. „Wij kijken bij de invitatie niet of een club tweedeklasser of, pakweg, vierdeklas ser is geworden." Afgezien van de vraag of onze vriend X uit de vierde klas het genoeglijk vindt om met 10—0 in de gras mat geboord te worden, zal het toch dui delijk zijn, dat een Arol zonder spanning of sensatie lot ondergang gedoemd is. Men wil de Arol in de toekomst zien als een „Symbool van het ware Amateuris me". Een slapslanderig (dit woord bestaat niet) tournooi, met zeer vriendelijke, uiterst sportieve met gepaste jool voet ballende deelnemers, kan nooit een sym bool worden van waar en levend ama teurisme. Zonder strijd van gelijkwaardige tegenstanders wordt dit symbool in één lange gapende geeuw door deelnemers en toeschouwers begraven. Als het zo is, dat de Heer Holtzappel en met hem „iedere A.F.C.'er nu vol ver wachting uitkijkt", dan is het heerlijk avondje gekomen voor hen, die mijn hoofd ook graag eens op het blok zien. Hier volgen enkele suggesties ter verbetering van het Arol-tournooi, zowel binnen als buiten de witte lijnen. 1) Uitnodigen van de Kampioen van Ne derland Amateurvoetbal. Het zal voor veel Amsterdamse voetballiefhebbers een reden zijn om de Arol te bezoeken, als zij de Kampioen van Nederland kunnen zien voetballen. 2) Het tournooi alleen toegankelijk voor eerste klas Amateurs. Men handhaaft een redelijk peil en kan tevens goede, oude vrienden blijven uitnodigen. Wat denkt U b.v. van een illustere com binatie als: de Kampioen van Nederland, de „Koninklijke", de Neptunianen, Quick (N), Wilhelmina '08 en tenslotte de „Good Old"? Een waarborg voor sportief èn span nend voetbal. Daar komt zeker publiek naar toe! 3) Het tournooi op één dag laten spelen. Een verdeling over meerdere zondagen breekt de publieke belangstelling en is organisatorisch veel te lastig. 4) Een week voor het tournooi een pers conferentie. Achter de groene tafel onze Voorzitter met de Perscommissie van A.F.C. en ervoor de sportjournalisten van alle Amsterdamse en Amstelveense dag bladen, aan wie, tijdens het genieten van een drankje, het verzoek wordt gedaan de Arol enige publiciteit te geven. 5) In mei en juni reeds beginnen met intensieve propaganda in Schakel en Bul letin. Stel dat men hierdoor 50% van de leden (met hun dames) kan winnen, dat betekent al een basis van ongeveer 1000 bezoekers. 6) Bewerken van Nieuw-Zuid en Buiten- veldert met veel affiches en gestencilde brievenbusreklame. 20 a 30 B.-Junioren zouden in een paar uur heel wat van dit materiaal kunnen bezorgen. 7) In ieder geval heffen van Entreegel den. De Amsterdammer redeneert: „wat niets kost deugt niet". Waarom zou het publiek niet betalen voor goed voetbal, door de crème der amateurs, in een perio de waarin de Profs nog niet werken? 8) Voor-verkoop van toegangskaarten door de leden met een prijs voor het hoogste aantal verkochte kaarten, 9) Plaatsen van Arol wegwijzers in de buurt van Europaboulevard, Parnassus- weg en Stadionkade om de toegangswegen duidelijk te markeren. 10) Samenstelling van een tijdelijk Arol- comité, dat de organisatoren behulpzaam is bij het „vuile werk" aan iedere organi satie verbonden. Ondergetekende stelt zich beschikbaar. Tot zover deze tien noten. Wie kraakt ze en geeft er tevens andere voor in de plaats? TOON VAN TIEN. (Naschrift Red. Sub. 1: Vlissingen orga niseert tegelijk met de Arol de revanche der amateurkampioenen. Sub. 4. Werd tot voor enige jaren inderdaad georgani seerd. Ondanks de door de journalisten gepubliceerde Arol-artikelen kon bet pu bliek niet warm worden gemaakt. Op dit (te) vroege uur vast een enkele opmerking. Wie volgt mij?) 7

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 7