On dit et datjes öRukkeRij joh. meijeR MODERNE MEUBELEN A 9 «M HETMEUBELCENTRUM amsteRöam tel. 80710 poolt allen mee, het is voor a.f.c. Pool. Uw redacleur treedt regelmatig op als pool-ophaler No. 453 en heeft dus het recht om U, met de gehele commis sie, recht in het bleke gelaat te zeggen, dat we niet tevreden over U zijn. Vanaf verleden week treft iedereen weer het wekelijkse formuliertje ingesloten bij het bulletin. Behalve moeite kost dit bij slui ten extra-geld. Neemt U dan nu voor om deze moeite te honoreren. Meedoen, vrienden. Ieder lid heeft een inleveradres in zijn buurt. Daaraan kan Uw te geringe animo niet te wijten zijn. Heus, we weten het: de Belgische loterij en de Duitse Lotto zijn concurrenten en het medespelen daarin stemt meer overeen met Uw ge makzucht. Maar A.F.C. plukt daarvan geen vruchten. Wel van de Nederlandse one and only K.N.V.B.-Toto. O ja, interessant gegeventje. Tot en met januari 1964 oogstte A.F.C. 90028 ko lommen. In het Oosten zouden we ons tot de toppers mogen rekenen. Alhoewel vooral daar de Lotto ernstig afbreuk doet aan de toto-opbrengsten. Vijf maart. Menigeen viert die dag een heuglijk feit. Daarvan horen we niet. Wel echter van A.C.C. De Amsterdamse Cricket Club is op 5 maart jarig en er wordt wat aan gedaan, zoals dat dan heet. Om zes uur worden we verwacht en tegen achten staat het koude buffet gereed. Het ons zeer bekende duo Vogel—Tok- kie, weer geheel uitgerust van de Carna vals-vermoeienissen zorgt voor vrolijke op luistering. Van alles kan gedaan worden. Kleppen, dansen, eten, drinken. Bloemen buiten derhalve. A.C.C. verjaart. Ziek. Mijn privé-ziekenboegje is bijna vol. Boven rechts tegen de scheepswand is nog een plaatsje, maar bezet dat maar niet. Zorg eerst dat iedereen weer aan dek komt. Allereerst dan onze pittige middenvoor Jos Kemna, die tegen D.C.G. zijn enkel brak. Het leek geen zware botsing met D.C.G. s keeper, maar had toch dit nood lottige gevolg. We hopen Jos weer snel te zien ronddartelen en vertrouwen, dat zijn studie geen nadeel zal ondervinden. De voorspellingen in de Sportkroniek deed Jos onder schuilnaam, dus dat merkt toch niemand. Arnold Bos is betrekkelijk snel de nare gevolgen van zijn auto-ongeluk te boven. Althans de uiterlijke. Nol proficiat met deze afloop. Jacques Kempe en Hans de Bie zijn aan de sponde gekluisterd. Hans met een darmzweertje en Jacques door een maag bloeding. Mannen, bij de volgende Scha kel, hebben we jullie al weer ter been begroet, hopen we. Dit wat betreft Hans en Schotse Jacques. Andere Jacques (Kohier sr.) is weer op het Clubhuis ge signaleerd. Weliswaar nog niet geheel van medische zorgen vrij, maar toch weer recht op. Allen wenst A.F.C. kracht en spoedige beterschap. Persoonlijk. Onze good old Lody Joling, rots in de branding in III werd dezer dagen be noemd tot directeur van de Assendelftse Metaal. Op 15 april moet hij deze taak aanvangen en wij wensen hem succes. Jar'g- Peet Scheepers, A.F.C.-Ridder, was op 13 februari 80 jaar op dit ondermaanse. Op de 20ste heeft A.F.C. het heugelijke feit uitbundig herdacht. Op 30 januari vierde onze trouwe mede werker B. S. Ie Marché zijn vijf en zestig ste verjaardag. Voor de vele blijken van belangstelling dankt hij A.F.C. en de A.F.C.-ers hartelijk. Heren, nog vele, vele jaren. Zomersporten. Het is weer tijd om aan de zomer te denken. Wie zijn slaapkamertje voor de vacanlie nog niet heeft vastgelegd in Sint Maartenszee of in Rockanje is te laat. Noordwijk en Zandvoort waren in oktober al verzegd. Nog niet te laat is onze jeugd wanneer ze wil zomersporten. Zowel cricket als honkbal kunnen op ons sportpark worden beoefend. Van de zijde van A.C.C. zullen de definitieve mededelingen nog volgen. A.B.C. ziet gaarne aanmeldingen van jeugdleden tege moet. Vooral het z.g. Babe Ruth League team behoeft dringend aanwas. Jongelui in de leeftijd van 10 jaar en ouder kun nen alle inlichtingen verkrijgen. Zowel A.B.C.-secretaris Johan de Bie (155006) als A.B.C. jeugdsecretaris Joop Peeters (424592) zitten te springen aan de telefoon. Clubdas. In onze jonge, losbandige jaren werden wij getroffen door het reclame-talent van Max Woiski, die in zijn tenten (Amstcl- straat, Leidsestraat en Dorpsstraat Bergen) een show met minstens dertig medewer kenden beloofde. Hij had een 4-mans orkest en minstens dertig man van het publiek kreeg dan een maraca in de han- dan en werd aldus gepromoveerd tot medewerker aan de show. Dat losbandigheid niet rechtstreeks ten verderve hoeft te voeren blijkt hier nu weer. We hebben wat geleerd. Hoe meer dassen wij verkopen, hoe meer verkopen wij er. Alle huidige bezitters wordt ver zocht de dassen om te doen en er mee te showen. De eerste zending is uitverkocht, maar wij noteren u graag (718567). Het is geen geld voor deze kwaliteit. Nog geen tientje voor een artikel, dat het dubbele waard is. Draag deze das, u zult er van opfleuren. Wildvreemde dames zullen u zwoel in het oor fluisteren: „Mijnheer, u heeft iets". Niet direct antwoorden „Ja, dat klopt. Ik heb hem om." De clubdas: 9,75. De statistiek De statisticus van R.K.A.V.I.C. publiceer de in het nieuws van deze club een inte ressante statistiek over de grootte der Am sterdamse voetbalverenigingen. Wij ont lenen daaraan te uwer leringhe ende ver- maeck het volgende: Ranglijstje van de eerste tien clubs, naar aan de competities deelnemende elftallen. Vereniging 1963-1964 1958-1959 R.K.A.V.I.C. 32 32 A.F.C. 30 17 D.C.G. 30 35 D.W.V. 25 20 D.W.G. 24 12 Aristos 23 10 N.F.C. 22 16 Blauw Wit 21 14 Volewijck 21 19 Rivalen 20 16 Ranglijstje, naar senioren-elftallen: Vereniging 1963-1964 1958-1959 A.F.C. 14 9 R.K.A.V.I.C. 11 10 D.W.V. 10 9 In vijf jaar is A.F.C. practisch in omvang verdubbeld. COMPLETE WONINGINRICHTING Direct van fabriek, met schriftelijke garantie - Ook inruil van oude meubelen tegen zeer hoge prijzen Ideale betalings mogelijkheid, zonder hinderlijke informatie, tot 18 maanden. Tot 6 maanden zonder rente. Toonkamers door geheel Nederland Vraagt schriftelijk inlichtingen bij ons Hoofdkantoor GED. GRACHT 237, DEN HAAG of TELEFOON 0 70 - 60 48 93 kATlAAlStRAAt 132

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 6