Mixed pickles J. W. Bequnstiqmq van onze aöveRteeRöeps, houöt öe schakel in stanö (vervolg) Met de „concurrentie" ging het ook nog al. Hebben de voetballers nu écht des zomers de zomersporten „bedreigd"? Ik ben van mening, dat je maar moet leven en laten leven. Er kan natuurlijk eens een kortsluiting ontstaan. Je bent voetballer en je club staat voor een beslissende wedstrijd. Maar het is al „zomer" en er moet ook gecricket worden. Moet Jantje dan naar I.utjebroek om met de voetbalploeg te spelen of naar Roodeschool om te cricketen? Mijn idee is, dat Jantje, die een goed sportsman is, zich moet realiseren, wat het belangrijkste is. Om een voorbeeld te noe men. De speler, die in A.F.C. I speelt zal m.i. altijd voor A.F.C. I moeten uitkomen, als dit elftal een wedstrijd speelt, die beslissend kan zijn of worden voor de positie van A.F.C. Maar wij denken aan een geval, dat zich enkele jaren geleden werkelijk afspeelde (het is dus geen theoretisch voorbeeld) als een speler van A.F.C. 1 en van A.C.C. I moet kiezen tussen een voetbalwedstrijd in het A.R.O.L.-bekertournooi of een cricketwedstrijd die ons het kampioenschap van Nederland kan opleveren, dan gaat de cricketwedstrijd voor. Enfin, als gewoonlijk dwalen wij af. Van dat gesloten voetbalsei zoen gedurende de zomermaanden is dus weinig terechtgeko men en nu gaat de strijd om een gesloten voetbalseizoen gedurende de wintermaanden. Dat laat zich denken. De winters worden steeds langer. De generatie, die nu een jaar of 55 tot GO is, heeft in haar jeugd weinig kans gehad om goed te leren schaatsenrijden. Het mopje was toen: „Als de kranten schrijven dat de IJsclub opengaat, dan gaat het dooien." Maar nu zegt de jonge generatie: „Als de kranten schrijven dat de Elfstedentocht doorgaat, dan gaat het dooien." Dat is wel een héél verschil. Weken en weken is er tegenwoordig gezeur met de voetbalcompetitie. De amateurcompetitie wordt meestal tijdig stopgezet, de semi-profcompetitie gaat zo goed en zo kwaad als het kan door. Tot doffe ellende van de spelers, die onder absoluut abnormale omstandigheden het veld ingestuurd worden (A.D.O.— Ajax!), van de Stadiondirecteuren en de clubpenningmeesters (het publiek laat verstek gaan) en van de vrouwen of moeders van de spelers, die helemaal niet meer weten of er zondags sprake is van een gezinsleven of niet. En nu mag de amateurcompetitie dan vrijdags voor de volgende zondag worden stopgezet maar heeft men een idee, hoe veel werk die week weer tevergeefs is verzet? De vergaderingen van de elftalcommissies, het opstellen en verzenden van de „bulletins", het rondbrengen van de reclame-biljetten enz. enz. Laten wij verstandig zijn en van half december tot half februari de zaak sluiten. Gaan wij lekker „inhalen" in de koele frisse weken, die men vroeger „hondsdagen" noemde. Toto-cijfers. Opnieuw blijkt hoe keurig in het Oosten de toto-administraties worden bijgehouden. In de officiële mededelingen van de Afdeling Gelderland werd een toto-overzicht gegeven over de eerste helft van seizoen 1963—'64 (Toto nr. 1 t/m 20). Er blijken in Gelderland 263 clubs in de voetbal-toto te spelen waarvan 156 voetbalclubs. Uiteraard nemen de voetbalclubs 1 veel actiever deel aan het wekelijkse gokje op de uitslagen maar bij de voetbalclubs zelf ziet men verrassende verschillen. Zo blijkt Robur et Velocitas véél actiever te spelen dan de Graafschap en het ons onbekende Epe véél actiever dan de hier in het Westen veel bekender voetbalclubs Be Quick Zutphen en U.D. De éne toto-commissie is dus blijkbaar heel wat actie ver en beschikt over meer overredingskracht dan de andere. De „eerste tien" van de 263 clubs blijken in de eerste helft van het lopende seizoen als volgt „gepoold" te hebben: A.G.O.V.V. met 82.060 kolommen, Go Ahead 77.284, Daventria 60.430, Robur et Velocitas 48.430. Apeldoornse Boys 47.276, Helios 46.696, Epe 37.720, Sportclub Brummen 35.576, de Graafschap 34.920 en R.O.D.A. 33.032. Ik ben technisch met de voetbal-toto niet goed op de hoogte maar het komt mij voor, dat A.G.O.V.V. en Go Ahead een beste beurt maken. Vier duizend kolommetjes per week lijkt mij veel. Rein Akkerman, wil jij niet eens in de volgende Schakel je licht laten schijnen over de A.F.C.-toto? Misschien staan we wel met beschaamde kaken en gaan beter ons best doen. Gouden boek. Ik wist niet dat ik nog blozen kon; maar ik heb gebloosd bij het stukje van voorzitter Kappelhoff in de vorige Schakel over het Gouden Boek van A.F.C. Het idee zeg, dat „mijn" boek in de boekhandel van de Slegte in de Kalverstraat ge prijsd staat voor 37,50! De oorspronkelijke prijs was 7,50, dus het Gouden Boek staat nu 500%. Niet te geloven. I ocli vind ik dat Henk Kappelhoff zakelijk helemaal fout deed. Hij „concurreert" tegen de Slegte en offreert uit eigen voorraad tegen 37,—. Fout, Henk. Je had de hele voorraad bij de Slegte moeten opkopen en mij moeten vragen, mijn handtekening in die boeken te zetten. Dan had je na mijn dood die boeken moeten veilen met een speciale aanbeveling: „Met handtekening van de schrijver." Dan had je wat kunnen beleven jullie hadden van de opbrengst de biljarts kunnen aflossen! Stijlvol. Nu ik het toch over het hoofdartikel van onze voorzitter heb, wil ik wel even aanhaken bij zijn zinsnede, dat hij „het jaardiner minder stijlvol vond dan anders." Een typische „understatement', maar het geeft wel zo ongeveer weer de „sfeer" van vrijdag 17 januari. Waarom was dit diner minder stijlvol? Ik zie twee redenen: In de eerste plaats schijnt men tegenwoordig het geduld te missen om lang te tafelen. In de tweede plaats speelt ook de omgeving een rol. Het clubhuis op Goed Genoeg is een ideale omgeving voor een feestelijkheid als het jaardiner. Ik hoop dat we daar tot in de lengte van jaren blijven, vooral omdat wij nu beschikken over een voortreffelijke restaurateur wiens echtgenote een werkelijke „hostess" is. Maarmen voelt zich daar zó thuis, dat sommige disgenoten veel sterker de neiging voelen opkomen om „in de boom" te klimmen dan in een andere omgeving ik denk aan het Apollo-Paviljoen het geval was. Vandaar ook dat de taak van de tafelpreases zo moeilijk is. Het valt niet mee om de „middenkoers" te houden tussen 1 een gezapig herendiner en een soort Vastenavond. 5

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 5