Jeugd A 2 Snob of flop KEUKEN BeGunstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö \Y zeiden het U al eerder. Er is over gehele linie gezien een opmerkelijk verschil in prestatie tussen de A- en de B-junioren. Drie eerste plaatsen. A2, A3 en A6 staan bovenaan. Nog niet geheel ongenaakbaar zoals de ranglijst brokjes U zullen laten zien, maar dit is dan toch maar vast bereikt. Primus inter pares is ons derde. Sedert september on geslagen. Tien wedstrijden en 20 punten en de doelcijfers liegen er ook niet om. In de afdeling van het achtste is de zaak er door herindeling van enkele elf tallen niet overzichtelijker op geworden, maar deze jongens zien zich nu toch met 4 uit 4 nog niet kansloos. Maar bestu deert de standen en neemt in aanmer king, dat ik me per afdeling heb beperkt tot de onmiddellijk belanghebbenden. Allereerst onze elk jaar maar weer in de K.N.V.B. opererende A-eentjes. R.K.A.V.I.C. 11-22, Z.V.V. 9-14, Volendam 10—15 (door ons in een heer lijke wedstrijd met 2—0 verslagen verleden week), Velsen 10—13, Volewijckers 12—13, U.V.V. 11-11, A.F.C. 11-10, Alkin. Boys 11 10 etc. A.F.C. 10-16, Blauw-Wit 5 8-12, J.O.S. 3 10-12, S.D.W. 3 11-11 etc. Van A3 beschreef ik U de stand reeds. Aristos 3 volgt ons met 14 uit 8. In de afdeling van A4 leidt D.W.S. 4 met 19 uit 10, wij volgen met 14 uit 9, direct op de hielen gezeten door Ajax 5 met 13 uit 9. De rest blijft achter. Ons vijfde staat met 13 uit 9 op de derde plaats met voor de neus V.D.O. 2 11—18 en Blauw-Wit 6 9—16. Bij A6 knokken drie teams om de eer: A.F.C. 6 7-11, Swift 3 7-11, Sloterdijk 2 6-10, K.B.V. 4 11-10 etc. A.F.C. 7 zorgt ervoor, dat we met beide benen op de grond blijven staan en durft zich aan ons vertonen op de derde plaats van onderen. Volewijckers 4 staat boven aan met 23 uit 13. Ons team heeft 8 uit 10, Z.R.C. 2 3 uit 13 en Sloterpark kwam een keer niet op en haalde aldus uit 10 wedstrijden min één. Jeugdiger. Slechts B6 bevindt zich in de bovenste regionen. Om de resultaten der andere teams te beoordelen moeten we onze ogen steeds onderin laten waren. Het ergste is echter, dat achter de naam van A.F.C. 3 het bekende sterretje voor niet opkomen staat gedrukt. Bijzonder slecht figuur, vrienden. B5 en B7 staan geheid onderaan, maar het verschil met de onmiddellijke boven buren kan nog makkelijk worden over brugd. Genoeg woorden echter, cijfers willen we zien. BI: A.F.C. 12-7, Z.F.C. 11-6, Vole wijckers 12—5, R.K.-A.V.I.C. 12—2. B2A.F.C. 11-9, Uithoorn 12-7, Slo- tervaart 13-7, D.V.O.S. 10-5. B3: D.W.G. 3 11-6, A.F.C. 3 11-6, D.WS. 4 11-5. B4: Geuzenveld 3 12-5, A.F.C. 4 9-4, V.D.O. 2 12-4. B5: onderaan met 3 uit 11. Direct boven ons Uithoorn 2 met 5 uit 8 en H.R.V.C. 2 met 4 uit 7. En dan de uitspringer. Weliswaar is B6 kansloos voor een der bovenste plaat sen, maar zo n derde plaatsje is toch een aardig gezicht: Volewijck 6 13—25. V.V.A. 4 13-21, A.F.C. 6 12-13, D.C.G. 10 12-12, Ajax 5 12-10, D.W.S. 5 11-9 etc. Het zevende springt hand in hand rond met B5 en danst de red lantern twist. Twee punten uit elf wedstrijden werden aan het clubsaldo toegevoegd. Te weinig, kleine vrienden, veel te weinig. B8: R.A.P. 3 12-8, A.F.C. 8 10-6, Slotervaart 3 11—6, Aristos II 11—4. Besluit. Het voorjaar komt weer. De strand- exploitanten stellen de tenten weer op en het wordt weer heerlijk buiten te ver toeven. De makkertjes, die de reeks neder lagen aan het weer wijten te kunnen nu de prestaties verbeteren. Maar ook de oudere A.F.C.-ers worden bij onze jeugd aan de lijn verwacht. Zonder afbrekende critiek, dat spreekt vanzelf. Wellicht, dat ook het volgende overzichtje betere B- resultaten te zien geeft. J. T. S. IN MEMORÏAM H. M. A. ROSKAM ¥Z" ort voor de jaarwisseling over- leed onze donateur H. M. A. Roskam na een langdurige ziekte, die zich aanvankelijk niet zo ern stig liet aanzien, maar die een zeer kwaadaardig karakter bleek te be zitten. In onze kring was hij niet zo be kend en hij kwam slechts zelden op onze velden, maar in de vroe gere A.V.B., later de Afdeling Amsterdam van de K.N.V.B., was hij een vooraanstaande figuur. Lange jaren was hij bestuurslid en hij bedankte pas voor die func tie toen het directoraat van de le O.H.S hem geen tijd meer over liet om aan de tijdrovende be- stuursarbeid te blijven deelnemen. De Bond verloor toen een ener gieke en representatieve medewer ker, die zich veel vrienden had verworven. Voor A.F.C. had hij altijd een zwak plekje in zijn hart en ook in ons milieu telde hij vele goede vrienden Dit bleek wel op de dag van zijn begrafenis, waar talrijke A.F.C..-ers aanwezig waren om af scheid van hem te nemen. Hij ruste in vrede. J. N. H. gcbr. plieger Heerlen, amsterdam Jk vraag mij af, leeft voetbal nog intens bij onze jeugd Schenkt voetbal tegenwoordig nog dezelfde warme vreugd Slaat voetbal IN nog, als een bom, zodat door ons een schok gaat als we zijn opgesteld kortom: Nog voetbal wat de klok slaat? Hoe konden wij niet hunkeren al dagen van te voren. We konden zelfs niet bunkeren, geen hap kon ons bekoren. We hadden voor niets anders oog dan voor dat ding van leer. We knokten dat 't er niet om loog, alleen maar om de eer. De lieve, lieve lange dag waren we op het veld. En of er sneeuw of water lag er werd wat afgeleid. Trouwens, men wist op elk soort land zijn mannetje te staan. Of het nu gras was dan wel zand, het edel spel ving aan. Na afloop sleepten we doodmoe het arme vege lijf naar 'n heel ver kleedlokaaltje toe annex cafébedrijf. De spieren loom maar blij van hart drofik ieder zijn pint bier. We zaten rondom het biljart gedekt door een plankier. Er was in die tijd niet zo veel, dat dient men te beseffen. Behalve dan Groot Gekrakeel door 't Eerste Wereldtreffen. Het oorlogsbrood naast eenheidsworst markeert ons noodrantsoen. Naast honger naar de bal!) de dorst... aan beter spel te doen. Of zou het toch soms kunnen zijn wat eens een Nurks vals uitdacht toen hij zich uitliet minder fijn: O misselijk nageslacht! Natuurlijk niet, alleen men moet de jeugd anders benaderen. Hetgeen men dan ook lang reeds doet, anders dan onze vaderen. De vraag of voetbal nog wel leeft is dus irrelevant. Want wie de jeugd, de toekomst, heeft heeft 't al in eigen hand. Mits goed geleid wèl geserveerd, modern op ende top, zal voetbal steeds worden begeerd door wie niet is gedegradeerd tot, sorry: Snob of flop B. S. LE MARCHÉ 3

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 3