On dit et datjes KEUKEN BeounstiqinQ van onze aöveRteeRöeRs, houöt öe schakel in stanö Spelregelwijziging "TTen bericht ons van bondszijde, dat „officiële beslissing 3 bij regel 13" inzake de vrije schop gewijzigd is. Indien bij het nemen van een vrije schop een of meer spelers rondspringen of gebaren maken om de tegenstanders af te leiden, levert dit wangedrag op, waar voor een waarschuwing moet worden ge geven. Als voorbeeld noemt mr. R. W. Piek het geval, dat een speler bij het nemen van een vrije schop een aanloop neemt en over de bal heenstapt waarna een mede speler de vrije trap neemt. Ook bij een strafschop komt het voor, dat men net doet of de schop wordt genomen, even wacht en dan pas de schop neemt in de hoop, dat de doelverdediger dan reeds op een of andere wijze heeft gerea geerd. Excuus In ons novembernummer viel onze „Ziekenboeg" tussen de wal en het schip. \V ij maakten toen melding van het feit, dat Jo Borneman, Jacques Kohier en Jan Walter weer aan de beterende hand wa ren. Ook mevrouw Bie gaat enigszins vooruit. Hereniging Ineens zaten zij die zaterdag op het clubhuis bij elkaar: Duco Ohm, met zijn vrouw uit Kongo teruggekeerd en Adje van Dijk en Frits van Klinken op long- week-end uit resp. Düsseldorf en Eg- mond. 's Morgens was Jan van der Werff juist weer naar Californië teruggekeerd na een verblijf van 4 weken in Amster dam. Spelregel Na „spelregelwijziging" schrijven we nog een paar stukjes en plotseling valt ons in, dat deze nieuwe uitleg ons rechts gevoel niet bevredigt. Daar mr. R. W. Piek voorzitter van de Spelregelcommis sie in de K.N.V.B. is, doet ons rechts gevoel nergens iets toe of af. Alleen voor ons eigen gewetentje is het van belang. Zijn wij dan toch een beetje slecht? Wij weten: „A dirty mind is a joy for ever". Op voetbalgebied hadden we toch liever een blank zieltje behouden. Wedding Bells Deze maand trouwden Gert van der Spoel met Erna van der Meulen en Ton Stap met Elly Smit. Ook hier geldt weer, dat de heren niet voor de voetballerij sec in A.F.C. zijn. Gert en Erna begeven zich herhaaldelijk en niet zonder verdiensten op de Bühne en I on Stap's samenwerking wordt ook nooit vergeefs gevraagd. H. Kappel -f Wij vernamen het overlijden van onze tot voor enige jaren zo trouwe suppor ter. Ernstige rheumatiek noodzaakte hem het bezoek aan onze wedstrijden te sta ken. Voor die tijd is hij van al onze pech en successen getuige geweest. Wij wen sen mevrouw Kappel en Henk junior met vrouw en kind, dat zij dit verlies met elkander licht mogen maken. Onderscheiding Bij zijn veertigjarig ambtsjubileum werd onze heer Beek, leider van junio ren A 7, verrast door een koninklijke on derscheiding. Namens A.F.C. hartelijk ge lukgewenst. Restauratie Per 1 december 1963 verlieten Joop Bakker en zijn vrouw de dienst van de Vereniging Sportpark Goed Genoeg na ons enkele jaren op gepaste tijden te hebben verkwikt en gelaafd. Op dezelfde datum maakten we kennis met de heer en mevrouw Roozebroek, die wij in de veelomvattende en daarom veeleisende functie van restaurateur van ons Club huis heel veel succes en bevrediging wen sen. Goals Wij wisten het van te voren. Je kunt niet vermelden, dat de 2 meter hoge zon nebloem van mevrouw Jansen^ de hoog ste is in den lande, want mevrouw De Lange schrijft onmiddellijk een aangete kende, dat in haar knusse Lutjewinkelse tuintje een gele bloem zich 2.50 m in de richting van de zon verheft. Omwille van de in dit blad eeuwig nagestreefde juistheid en volledigheid zij hier vermeld, dat Henk de Groot in zes wedstrijden 28 maal het vijandelijk nylon deed bollen. Joop Diederiks ver mocht dit maar 22 keer in evenzovele wedstrijden. Zo gezien kan het wekelijkse topscorerslijstje der ere divisie wel ach terwege gelaten worden. Maar ja, Joop en Henk behoeven niet tegen Kraay, Wiersma of Pronk op te boksen. Ziekenboeg Onze vrienden Hilly en Bert Kalsbeek zien hun beide jongens aan het ziekbed gekluisterd. Gelukkig gaan Bertje en Hans vooruit, zodat de kans groot is, dat we de hele familie weer kunnen begroeten. Beterschap en sterkte uit naam van A.F.C. Vanzelfsprekend geldt dit ook voor mevrouw Hannema, die ook reeds een paar weken in het ziekenhuis ligt. Ventje Waar is je glimlach gebleven? Toon van Tien werpt een aantal stokken onder evenzovele kunstmoeders. Uiteraard alle voor zijn persoonlijke reke ning en verantwoording. Voldoet aan zijn en mijn wens en reageert. Voorop zij gesteld, dat wij het heerlijk vinden als blijkt, dat de artikelen, welke in dit blad voor de clubgenoten worden opgenomen ook buiten de vereniging in- gebr. plieger heerlen, amsterdam teresse wekken. Maar ons eerste doel is een clubblad samen te stellen voor de leden van A.F.C. Dat het ene stukje beter en/of geestiger is dan het andere is niet te vermijden. De beoordeling daarvan is aan de lezer en derhalve sub jectief. Henk Teiwes Bijna had onze Henk, die o.a. in de wedstrijd tegen R.K.A.V.I.C. een bijzon der goede indruk op de betrokken keuze heren maakte in het Amsterdamse elftal tegen het Russische team onder de lat gestaan. Later bleek, dat het in de hui dige constellatie niet mogelijk is een amateur, al is hij dan naar het oordeel van de keuze-commissie op dat moment de beste, in een vertegenwoordigend prof-elftal op te stellen. Het zij zo, in tussen feliciteren wij Henk met deze eer. 5x8 Advies aan onze spelers: Gedraag je zaterdagsavonds bijzonder rustig. Onze E.C. heeft zich in het bezit weten te stel len van een apparaat, waarmee de bood schappen aan de 5 x 8-auto's kunnen worden afgeluisterd. Een geval, waarbij de E.C. op deze wijze op de hoogte kwam van een nogal luidruchtig fuifje bij een der spelers van ons eerste deed zich reeds voor. Veteranen, ook oppassen derhalve. Goede wensen Diana en Frits ten Hope (en zoon Michael) wensen alle A.F.C.-ers vanuit hun woonplaats Dar es Salaam een pret tig kerstfeest en gelukkig nieuwjaar. Bij deze gedrukte tekst voegt Frits nog: Best of Luck for this year's competition. U kent zijn adres toch nog? P.O. Box 9162, Dar es Salaam, Tanganyika. Ad en Ula van Dijk wensen A.F.C. veel voorspoed. Uw redactie en al haar medewerkers wensen U ook het aller, allerbeste. Mis schien ontmoeten we elkaar op 1 januari op onze Nieuwjaarsreceptie. Clublied Op veler verzoeken drukken wij in dit of een der volgende nummers deze schep ping van erelid Dick Bessem weer af. Het is weer zangtijd in A.F.C. Leert de tekst uit het hoofd. De melodie volgt dan vanzelf. Stand De stand van B 8 is onvolledig. Rekent op onze waakzaamheid terzake. J. T. S. 9

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 9