gsnczli Jeugd Poging tot polemiek MODERNE MEUBELEN amsteRöam kanaalstRaat 132 HETMEUBELCENTRUM poolt allen mee het is voor a.f.c. TVTu voor vele elftallen de helft van de -l competitie achter de rug is, (laten we hopen, dat we een snellere verdere afwerking tegemoet gaan dan verleden jaar) blijkt uit de standen, die elders in dit nummer zijn gepubliceerd, dat voor al onze A-junioren het dit seizoen tot nu toe heel goed doen; we hadden wat meer verwacht van de A-één, maar niet elk jaar kan zo'n elftal in een vrij zware afdeling tot de prominenten behoren. Hoewel ik de indruk heb, dat de trai ning (en dit geldt voor alle teams) wel wat regelmatiger en veelvuldiger bezocht kon worden. Jongens, het is zo belangrijk die training bij te wonen! Gelukkig zijn meerdere jongens „vaste bezoekers" op de oefenavonden, maar velen zien we nooit of zelden en dat geldt vooral voor de B-junioren (B één!). We hebben het al meer gezegd: uiter aard gaan de school-werkzaamheden en de studie vóór, maar met wat goede wil schiet er per trainingsavond toch wel een paar uur over voor het „5e veld". Dan even een ander onderwerp: de J.C. heeft stellig de indruk, dat de „Zwar te Lijst" en het besluit om in bepaalde gevallen spelers enkele weken niet te moeten opstellen, door een groep jongens niet al te ernstig wordt opgevat. We horen nog te dikwijls van wegblijven zonder bericht, het niet-aanwezig zijn als reserve gedurende de gehele wedstrijd en ook van te laat komen voor een wed strijd. Jongens, gedraagt je toch sportief en laat de Z.L. in 1964 niet meer nodig zijn. Iedereen weet nu wel, dat bij een waarschijnlijk afgelasten van wedstrijden, de bij bepaalde sigarenwinkeliers voor gehangen lijst het antwoord geeft op het al- of niet doorgaan: iedereen weet nu toch ook, dat in die gevallen beslist niet telefonisch op ons clubhuis moet wor den geïnformeerd! Aardig te vertellen is misschien het volgende: Leider X van Junioren A-13, staat met z'n jongens en ouders met auto's te wach ten op het afgesproken punt van samen komst. Leider acht het moment van ver trek gekomen en telt nog even z'n spe lers: komt tot de ontdekking, dat Jantje ontbreekt; uitgerekend Jantje, een van z'n beste spelers. In gedrukte stemming vertrekt een kwartier te laat de stoet auto's het plein, op weg naar Z. Leider X noteert inmiddels de naam van Jantje voor de zwarte lijst; hij zal die naam aan de J.C. moeten doorgeven! Het voetbal veld in Z. blijkt echter volkomen verla ten te liggen en onze leider duikt in z'n bulletin om zich zelf even te controleren. Alles klopt, maar het veld blijft verlaten en leeg. Eindelijk verschijnt er een me neer, die verbaasd het elftal met leider en ouders aanstaart. Die meneer weet de oplossing: het veld is afgekeurd. Teleur gesteld vertrekt de karavaan weer naar Amsterdam. Leider X wil echter toch wel even Jantje onder handen nemen en belt hem op: Jantje komt aan de telefoon en antwoordt op de vraag waar hij is ge bleven: „nou, meneer X, ik ben van morgen eerst even gaan kijken bij de sigarenwinkel bij ons om de hoek en daar zag ik, dat het veld in Z. was af gekeurd; dat was toch afgesproken?" „Ja, ja," zei meneer X, „uitstekend Jantje; dat wilde ik maar even van je horen!" P.S. Jongens, prettige Kerstvakantie en voor het nieuwe jaar wens ik jullie, zo wel op school als in A.F.C. veel succes toe. P.S. II. Inmiddels werd de traditionele kienwedstrijd voor onze jongere spelers gehouden. Mede dank zij de financiële en materiële steun, die de J.C. ook dit jaar van een groep A.F.C.-ers mocht ontvangen, was de kienmiddag weer een succes. LIartelijk dank, Heren! B. J. S. T1 hailie laat de handschoenen liggen. Hij verheugt zich over de vele reakties, maar een polemiek is hem te moeilijk. Voor Sinot schiet er helemaal niets over en ik mag mij verblijd voe len met een, n.b. onjuist, citaat. Dit alles is betreurenswaardig. de Italiaanse keuken Imp. gebr. plieger heerlen, amsterdam Erger zou het echter zijn wanneer dit belangrijke probleem, inet als haar on middellijke achtergrond de nieuwe sta tus van de amateurvoetbalclubs, geen aanleiding kan geven tot een levensvat bare gedachtenwisseling in het clubblad van één der oudste amateurclubs! Door gaans wordt de Schakel voor 75% gevuld met de maandelijks terugkerende brei van min of meer geestige verhaaltjes over biljartende, „bon mots" mompelen de en borreltjes drinkende A.F.C.-ers, met als recent diepterekord het zouteloze proza van de Jonkheer betreffende zeden en gewoonten in ons eerste elftal. De buitenwereld leest de Schakel ook. niet om dit Bomans epigonisme, maar wel dankzij b.v. de Arolkreten van Char lie, het artikel van de heer Wijnand over de struktuur van Goed Genoeg, enz Het bewijs hiervoor leveren Parool en Telegraaf, die in hun sportkolommen aan dacht hebben besteed aan Charlie's arti kel. De grote pers (het publiek) is dus niet ongevoelig voor de problemen van het amateurisme. Dat de Schakel van „de oude club" één der belangrijkste bron nen van informatie dienaangaande moet zijn, is een ieder duidelijk, die in A.F.C. méér ziet dan een „wirtschaftswunder- liche" eerste klasser. Het probleem is de aandacht waard. Zoals de hoofdredakteur in het oktober nummer terecht opmerkt, zitten er in alle, tot nu toe verschenen stukken over de Arol: „zwakke en sterke punten, die om commentaar schreeu wen". Bal dus uw linkervuist en klem de pen in Uw rechter....! Toon van Tien. Voor de slechte verstaander zij mee gedeeld, dat ik geen humoristenvreter ben. In een goed circus vullen humoris ten, clowns en harlekijns de gaatjes in liet programma. tel. 80710 COMPLETE WONINGINRICHTING Direct van fabriek, met schriftelijke garantie Ook inruil van oude meubelen tegen zeer hoge prijzen Ideale betalings mogelijkheid, zonder hinderlijke informatie, tot 18 maanden. Tot 6 maanden zonder rente. Toonkamers door geheel Nederland Vraagt schriftelijk inlichtingen bij ons Hoofdkantoor GED. GRACHT 237, DEN HAAG ot TELEFOON 0 70-60 48 93 4

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 4