Onze „top"-e)fta)len Prent Centrale Markt Service BequnstiQincj van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö t1 venals het vorig seizoen, verloopt ook dit jaar de competitie bijzonder vlot. Op 8 december hadden de meeste elftal len reeds precies de helft van de te spe len wedstrijden er op zitten. STANDEN op 8 december vorig seizoen en THANS: Ie elftal: le plaats met 11 18 pt. vorig seizoen gedeelde 3e plaats met 11 12 pt. thans 2e elftal: 3e plaats met 10 14 pt. vorig seizoen le plaats met 11 17 pt. thans 3e elftal: le plaats met 11 18 pt. vorig seizoen 2e plaats met 10 15 pt. thans. In tegenstelling met het vorig seizoen had ons le elftal een slechte start. Vorig seizoen 6 uit 3 tegen nu 1 uit 3. Dan volgt een goed herstel met II punten uit 6 wedstrijden tegen vorig seizoen 8 uit 6. Vorig seizoen ging het eerste elftal door met 2 overwinningen, terwijl wij thans 2 nederlagen te slikken kregen. Geluk? Het bewijs wordt weer eens geleverd. Indien een elftal een sterke start heeft, dan speelt men over het algemeen het gehele seizoen een rol van betekenis. Het is een wisselwerking. Goede resultaten bevorderen de teamgeest. De spelers krij gen zelfvertrouwen, alles lukt wat anders mislukt. Ja, dan wint zo n elftal „geluk kig" of speelt het „gelukkig" gelijk. De laatste jaren hebben wij dikwijls in A.F.C. kunnen horen de opmerking: „We hebben weer 2 punten, maar wat hebben we weer een „GELUK" gehad." Of: „Wat spelen ze slecht en ze hebben weer 2 punten met „GELUK" binnengesleept". Dan wil ik hier gaarne verklaren, dat die A.F.C.-ers volkomen gelijk hebben; dat men slechts mag hopen dat deze op merking nog jarenlang gehoord mag wor den. Gezien door E.C. BRIL: „Wij zijn daar bijzonder dankbaar voor, want het is onze vaste overtuiging, „GELUK MOET MEN VERDIENEN". Men krijgt in het leven en in de sport niets cadeau. Daar moet voor worden gewerkt met alle energie, die men in zich heeft. Ziezo dat is er uit en nu nog even dit. I rainer Gerard van Dijk is aan zijn vier de seizoen bezig voor A.F.C. Van de ach ter ons liggende 3 seizoenen, werd het eerste elftal 1 x kampioen van de 2e klasse met promotie naar de 1ste klas, en 1 x kampioen van de le klas en dat nog wel met 36 punten uit 22 wedstrijden. Bravo Gerard. Hoe het dit seizoen zal verlopen, ligt nog in de schoot der toe komst. Eén ding staat echter vast; in deze bijzonder zware en moeilijke competitie, waar de krachten elkaar zo weinig ont lopen, zullen wij proberen zo hoog moge lijk te eindigen. Zaterdag 14 dec. 1963 hebben wij in de Bestuurskamer op A.F.C., alle eerste elftal-spelers bij elkaar gehad en eens onze gedachten en wensen, met het oog op de tweede helft van het seizoen, besproken. Deze bespreking vond plaats in een prettige sfeer en heeft ons gesterkt in het vertrouwen, dat wij ook dit seizoen een belangrijke rol zullen blijven spelen. Bij deze gelegenheid werd Rocus Hoogendoorn tot aanvoerder van onze vaandeldragers herbenoemd. (Rocus, van harte en veel succes. Red.). Door E.C. BRIL gezien: „Kampioen behoeven wij niet te worden, maar wel zo hoog mogelijk handhaven." Mochten wij toevallig toch als eerste eindigen, dan bieden wij reeds bij voorbaat, hiervoor onze excuses aan. HOUDT U HET DAN MAAR WEER OP „GELUK". Tweede en derde Het 2e en 3e elftal spelen de laatste jaren steeds een belangrijke rol in de strijd om het kampioenschap. Dit sei zoen willen wij alles op dat zo fel be geerde kampioenschap zetten. Vobr het eerst is bij een kampioenschap de pro motie AUTOMATISCH, dus zonder de zenuwslopende promotiewedstrijden. En eerlijk gezegd lijkt ons dit nu juist het geschikte moment om daarvan ge bruik te moeten maken. De geschiedenis in A.F.C. leert ons; zoiets ligt ons wel. Het 2e elftal vooral draait prima en bereikte een score in 11 wedstrijden van 40 tegen 10. Toch zullen wij er voor moeten waken om tegenstanders te gaan onderschatten. Dan verspelen wij punten, zoals tegen Hilversum 3 (0—0), terwijl dat nergens voor nodig is. Elke wedstrijd zal het uiterste van de jongens gevraagd worden. Hier ligt ook een taak voor de A.F.C.-leden. Komt en steunt deze elftal len. Het zal de jongens inspireren om elke wedstrijd het uiterste te geven. Door E.C. BRIL gezien: „Het kan en moet dit seizoen lukken". Met de steun van alle A.F.C.-ers zal het lukken." Het 3e elftal had een wisselvallige start met 4 punten uit 4 wedstrijden. Daarna volgde echter een prima herstel en bezet ten wij met slechts 1 punt achterstand op R.K.A.V.I.C. 2 de 2e plaats. Het is tot nu toe echter qua voetbal een wisselvallig elftal. legen de Volewijckers 3, op dat moment alleen op kop, speelden wij een prachtige wedstrijd. Wij wonnen met 5—3. Er wordt echter over het algemeen veel te veel „gekletst" in het veld. Het is zelfs voorgekomen, dat een speler zittend op de grond een heel verhaal meende te moeten afsteken. Ja hoor nu eens, zit tend op de grond moet je alleen maar proberen, zo snel mogelijk weer op de been te komen, want dan kun je ten minste weer proberen in het bezit van de bal te komen. Door E.C. BRIL gezien: „Aan de men taliteit van het 3e elftal, zal nog wat gedokterd moeten worden, willen wij ook hier het gewenste resultaat „Het kam pioenschap" behalen. Volhouden Al met al staan onze elftallen halver wege de competitie er niet slecht voor, nee sterker gezegd; ze staan er goed voor. Natuurlijk krijgen wij nu een periode van rust. Alle spelers zullen de komen de weken, of worden het weer maanden, intensief moeten blijven trainen. De ver- eniging, welke het beste overwintert, zal ook op goede resultaten mogen rekenen. Laten wij onze kansen niet vergooien door te verslappen. Juist nu, vanaf dit moment, met misschien een periode van wekenlange rust, hebben wij de gelegen heid, ten opzichte van onze tegenstanders, in het voordeel te komen. Wij hebben op A.F.C. de gelegenheid om door te trai nen. Maak daar dan ook gebruik van. Zorgen jullie er voor, dat A.F.C. aan het einde van het seizoen kan zeggen: „Het seizoen 1963-1964 bracht ons de verwe zenlijking van de gestelde doeleinden", d.w.z. het 2e, 3e en ook het 4e elftal Kampioen en gepromoveerd naar de res. le klas - res. 2e klas en res. 3e klas K.N.V.B. Door E.C. Bril gezien: „Dit behoort tot de mogelijkheden van het seizoen 1963-1964 en zal met medewerking van alle A.F.C.-ers gerealiseerd moeten wor den." Wij maken van deze gelegenheid gaar ne gebruik alle A.F.C.-ers prettige Kerst dagen toe te wensen en voor het jaar 1964, een in alle opzichten voorspoedig jaar. Gezien door E.C. BRIL 1 Esso Filling Station Noorddammerlaan, Bovenkerk Benzinestation - Doorsmeerinrichting Jan van Galenstraat 14, telef. 85710, Amsterdam-west Esso Filling Station Rijksweg 4, Hoofddorp 3

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 3