Nieuw/s voor onze fans PLIEGER KEUKENS KEUKEN BeGunstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Om onze sterren, hun elftalcommissie, hun gedragingen in de kleedkamer hangt een sluier. Dat is bekend. ij. mindere goden zijn slechts ,.goed ge noeg" om op tochtige tribunes te zitten tandhakken. Wij zijn slechts „goed genoeg" om de omzet van het clubhuis op te voeren door het eten van vette croquetten, war me worst en het drinken van aanzet tende vochten. Slechts op aandringen van voorzitter Kappelhoff heb ik dan besloten u, ge achte Schakellezers en lezeressen, mee te laten genieten van mijn grote kennis van techniek, die ik nu eenmaal in zo rijke mate bezit. Laten wij met het begin beginnen. Dat is altijd prettig en het leest gemakkelij ker. Om nu door te kunnen dringen tot de kleedkamer van ons eerste elftal is het nodig een formulier in triplo ingevuld in te dienen bij de elftal-commissie. Dit is formulier "C-3". Vooral niet te verwar ren met "C-2", hetgeen bestemd is om toestemming te krijgen onze veteranen tijdens de rust in de kleedbox op te mo gen zoeken. Dank zij de goede vriendschap, die ik met de heren Kerker etc. onderhoud, stond ik dan op een goede dag temid den van onze grote sterren. Ik trad door de sluier binnen, welke opengehouden werd door niemand minder dan de heer Anton van der Valk. Ik moet eerlijk bekennen: het begin was een beetje beklemmend. Immers, onze grote sterren van zó nabij te zien en mee te maken is niet ieder van ons gegeven. Het is niet mijn bedoeling om U doodziek van ellende en jaloezie te maken, maar ik kan U verzekeren, dat ik zó dicht genaderd was, dat ik ze bijna aan kon raken. Ik mocht vrijuit vragen. Dat deed ik en hieronder laat ik enkele bijzonder interessante vragen en antwoorden vol gen: „Meneer van Dijk, kunt 1 mij zeggen, welk systeem LI vandaag gaat spelen" „Het 10-1 systeem. Tien in het veld en één in de goal. Maar wel mondje dicht." voegde hij er zacht sprekend aan toe. Ik knipoogde! „Krijgen de spelers nog wat warming- up?" „Ze krijgen straks Seven-up. Dat is voldoende." „Roken Uw jongens?" „Tijdens de training en de wedstrijden nooit." plastic uitvoering plaatstalen uitvoering „Worden Uw jongens wel eens ge voerd?" Hier keek de trainer wat bedenkelijk. „Figuurlijk nog wél eens een keertje. Meestal door Jan Scheepstra, Ben Eiser man of Adje Kraal. Letterlijk krijgen ze iedere wedstrijddag gewoon voer." „Mag ik weten, waaruit dit voer be staat?" „Haver, meneer, haver maakt iedere voetballer dolgelukkig. Zonder haver zou den ze nergens zijn. We hebben het eerst geprobeerd met peper in een zeker li chaamsdeel." „En?" vroeg ik benieuwd. „Dat is mislukt," vervolgde trainer Van Dijk. Het toedienen was niet zo'n moei lijk karwei, maar. wat een ellende." „Zijn er spelers, die haver niet lusten Ik kan mij namelijk wel voorstellen, dat een mens wel eens iets anders wil eten als haver." „Inderdaad, er waren er twee; Brouwer en Teiwes. Die twee jongens konden het eenvoudig niet door hun kéél krijgen. Bovendien kon Henk Teiwes die haver zak nooit goed om zijn oren velen." „Goed, meneer van Dijk, maar U kunt die twee toch niet zonder voer laten zitten." „Wij hebben het geprobeerd met vers hooi, maar Brouwer peinst er niet over uit een ruif te eten. Hij vindt die ha verzak al zo vreselijk." Er was helaas te weinig tijd om bij zonderheden van alle spelers en leiders te kunnen noteren. Ik kan U echter verras sende détails mededelen, op voorwaarde dat U met deze confidentieele gegevens nu niet gaat smijten. Henk Teiwes eet 's morgens een hele bos radijsjes. Hij geeft de voorkeur aan rooie. Des middags speelt hij ergens tien over rood. Hij is stapel op Zuurkool. Mainzei echter, wel te verstaan. Van Til spoelt iedere morgen zijn gebit met kopspijkertjes. Dat maakt hem har der, en dan kan hij er beter zijn tanden in zetten. Hij speelt klaverjas met roem op tafel en in de hand. Beter dan een hele hoop oudere heertjes, die bovendien nog elke middag zitten te oefenen. Van Straaten is de enige, die nog aan Sinterklaas gelooft. Dat is zijn goed recht overigens. Hij neemt voor ontbijt rauwe suikerbieten „Dat sterkt de dijen" legde hij mij uit. „Je kunt er een spijker op krom slaan." Theo van Emden gaf mij een fikse draadnagel acht duints en een hamer. Eninderdaad, van Straa ten had gelijk. De draadnagel knapte, na een flinke klap met de hamer, op zijn dij doormidden af. Ik begon het verduiveld interessant te vinden, onze jongens zo van dichtbij eens te mogen bekijken. Je komt zoveel pi kante nieuwtjes te weten. Nieuwtjes, waar de gemiddelde tribunebezoeker im mer van verstoken blijft. Weet U. dat b.v. Robby Duis met vork en mes links eet? Wist U niet, hè? En dat hij in zijn leven reeds 8G191 keet naast of over heeft geschoten? Na die twee goals tegen de Purmers heeft hij de bijnaam „der Bomber" gekregen. Ook van Rocus Hogendoorn kwam ik wat te weten. Hij draagt door de week een zwart wit gestreepte pyama. En zon dags een in de kleuren van A.F.C. Mits het eerste gewonnen heeft, hetgeen prac- tisch steeds het geval is. Hij is gek op gevulde koeken. Maar, zei hij er nadruk kelijk bij. er moet wel een pit in zitten, anders kan ik ze niet door mijn keel krijgen. Wilt U dit mijn fans wèl ver tellen!? Jaap Draisma, da's me ook een vrijer. Echt een jongen, die vooruit wil. Hij is mal op knutselen. Een tijdje terug kwam zijn ouders thuis van vakantie en wat denkt U, dat Jaap gedaan had? Die had op het plafond allemaal groene kikkertjes geschilderd. Wel niet móói, maar er zat in ieder geval karakter in. Tenslotte is Jaap geen Arie Waayer. Eldert Tak begint de dag altijd met „Jan-in-de-zak". U moet oudere mensen maar eens vragen, wat dat is. Een bordje of vier kan hij rustig aan. Hij slaapt met de dekens van zich af en in de regel snurkt hij aanhoudend. Zoiets als Gerrit Stallmann, maar dan niet zo storend! Bennie Roode spaart stuivertjes. Ik gaf hem er een paar ter aanmoediging voor de mazzel, zei ik maar: floep, daar kwam Kappelhoff tussenbeide en zei, dat dit niet met de amateursbepa lingen strookte. Jammer voor onze eigen Bennie, doch niets aan te doen. Hij zal met centen moeten beginnen om een kans te maken. Frans Kat zuigt tijdens de wedstrijd o£ haverstro-balletjes. Vier voor de rust en drie na half time. Dat komt zei hij mij, omdat zijn zuigkleppen dan wat vermoeid geraken. Ik vroeg hem, waar hij die balletjes bewaarde. In mijn hand, antwoordde hij, behalve met ingooien, dan leg ik ze altijd op een paaltje langs het veld „Is dat niet riskant?" vroeg ik. „Nee, zei hij. het is pas één keer ge beurd, dat een supporter de balletjes inpikte. Ik geloof, dat het architect Roodenburgh was." Tegen twee uur duwde de trainer mij zachtjes en zeker niet onvriendelijk, de deur uit. Buiten stond ik met een schat van gegevens voor de Schakel. Fijn, dat ik U nu eindelijk eens iets pikants heb kunnen vertellen van onze vaandeldragers. Want wat heb je nu alleen maar aan een handtekening? Niets, immers!! Zo doende!! JHR. VAN ROSSEM DE GAULIN gebr. plieger heerlen, amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 7