r Jeugd (I) v F jgr 5 KjPWrjfVs£:*fA poolt allen mee, het is voor a.f.e. T~|oor onze Jeugdelftallen, A- zowel als B-junioren, worden over het alge meen toch wel aardige resultaten be haald. De B-junioren iets minder, maar het gaat toch wel. Het wegblijven zonder bericht van verhindering komt gelukkig haast niet meer voor. Maar ik wil, nu de tijd van vegen en sneeuw weer aankomt, hier toch nog wel iets over zeggen: Door de Jeugd commissie wordt geen enkel excuus aan vaard in de zin van: „Ik ben niet gegaan omdat ik dacht dat het toch wel niet door zou gaan" of „Mijn vriend je had door de radio gehoord dat....", enz. Enkel en alleen zélf kijken op de af- keuringslijsten bij de bekende publikatie- adressen. Vooral niet het clubhuis bel len, ook niet! de J.C. of de leiders, want die weten het ook niet. Aan de publi- katieadressen mag je nooit per telefoon vragen of een wedstrijd al of niet door gaat. Deze mensen worden op zondag morgen zo vaak opgebeld, dat er al ver schillende zijn die zeggen: „Ik doe het niet, ik hang geen lijsten meer op, dan vervolg (van pag. 5) de 'geconsolideerde staten' van 'bezit tingen en schulden' en van 'baten en lasten' uitbracht. Begrippen, waar ik eerbied voor heb zonder ze te be grijpen. Bij 'tribunes enz.' lees ik bijvoor beeld een bedrag van zes cijfers voor de komma, waarachter dan dertig cent. Enige dagen later echter zat ik op de tribune en trapte een peukje uit, dat een zwart vlekje achterliet, zodat de plotselinge gedachte mij overviel, dat die dertig spie nu wellicht niet meer klopten. Maar ik kon mijn schaamtegevoelens onderdrukken bij de herinnering aan de post 'keukeninventaris en glaswerk', met vijf cijfers voor de komma en daar achter zesendertig cent. Kijk, daar wil ik toch echt niet in trappen. Er zal op 30 juni 1963 heus wel een glas gebro ken of een bord gebarsten zijn en dan lijken mij die zesendertig centen een overdreven precisering. Een vraagteken moest ik ook zetten bij de post 'onder houd gebouw en terreinknecht'. Die Rudy, zou Teiwes daar ook aan te pas komen? Het getal bij 'billards' bevond ik na enig cijferen niet deelbaar door drie, zodat ik de slimme vraag stelde welk van de drie eendere biljarts dan toch wel de hoogste waarde vertegenwoor digde. Maar de heer G. Th. van Nigte- vegt verschoot niet en wees mij terecht met een: „suffert, je vergeet het kinder biljart"! Die Gerard. Wat een man. Wat een kei van een man. AD ONDERDELAT. word ik ook niet lastig gevallen." Dus afgesproken, wij doen dat niet meer. Jongens, de training wordt slecht be zocht. De redenen, repetities of anders zins, zijn ons genoeg bekend, maar toch vragen wij ons wel eens af: hebben jullie wel genoeg zin in trainen, zijn er velen niet te slap, kan er nu echt die \Vi uur per week niet af? Als je naar de jeugdelftallen kijkt, is in de meeste gevallen jullie lichamelijke con ditie abnominabel slecht: slap lopen, vlug uitgespeeld, geen sprint, ga maar door. Onze trainer, de heer Van Dijk, is er juist zo op gesteld dit bij jullie op te voeren; ook de heer Onrust doet zijn best ervoor, maar dan moeten jullie wel komen Kunnen wij nu niet eens afspreken dat jullie allemaal, maar wel op de afge sproken tijd, komen trainen? Die paar uur halen jullie in door 's morgens iets vroeger op te staan Resultaat: jullie spel wordt beter, de elftallen komen ho ger en de AF.C. komt het in zijn geheel ten goede. Het is voor jullie club, het is voor jullie A.F.C. Er zijn wel eens jongens die menen niet op de juiste plaats en niet in het juiste elftal te worden opgesteld. Jongens, wij doen ons best het zo goed mogelijk te doen, maar wij zullen fouten maken. Mopper niet, kweek geen nare stemming in je elftal, maar komt praten met de J.C. Elke maandagavond is elk jeugd lid van harte welkom en zullen wij jul lie problemen zoveel mogelijk proberen op te lossen. Jongens veel succes in jullie elftallen. Namens de J.C., WEBU. JEUGD II A-junioren Betreffende deze afdeling dient een beurtelings blij en bedroefd gezicht te worden getrokken. Als u nog in het be zit bent van het oktobernummer moet u dit eens naast deze regels leggen. Zowel naar boven als naar beneden zijn reuze- zwaaien te aanschouwen. Nummers 1 Van de lijstaanvoerders van vorige maand is A 6 teruggevallen. O.a. Sloter- dijk 2 pikte onze puntjes in. De stand is nu dan ook: K.B.V. 4 8 10, Sloterdijk 2 5 10, A.F.C. 6 6-9, D.V.A.V. 6 8. De drieën en vieren doen het goed, alhoewel A 4 aan D.W.S. 4 een brok uit de pap moest afstaan. Stand bij A 3: A.F.C. 7-14, Aristos 3 7-11, Sint Pancra- tius 2 7-9, Roda 2 7-7. (Het record was 17-0 tegen D.C.G.n.b. in een niet ge heel uitgespeelde wedstrijd). A 4 staat er als volgt voor: A.F.C. 4 8-14, Ajax 5 7-10, Aristos 4 7-8, D.W.S. 4 4-8. (De blauw-zwarte makkers zullen wel de zwaarste concurrentie opleveren). Overige A-elftallen A 1 wordt in het overzicht bij de se nioren meegenomen. De in het vorige overzicht aangeduide kracht van A 2 deed van zich spreken. Van 2 uit 3 naar 8 uit 6 heeft de volle 100% betekend. Standje: Blauw-Wit 5 7-12, S.D.W. 3 7- 10, A.F.C. 2 6 8, J.O.S. 3 8 8, R.K. A.V.I.C. 4 7-8. (Hierbij dient aangete- kent, dat J.O.S. en R.K.A.V.I.C. deze maand tot de slachtoffers behoorden). A 5 ook uit zes wedstrijden acht pun ten tegenover twee uit twee in oktober. Bravo. Stand vanaf nummer 1: Blauw Wit 6 6 11, V.D.O. 2 6-10, A.F.C. 5 6-8, A.W.V. 2 6-8. (Nummer 2, V.D.O., werd door onze jongens geklopt). A 7 wist uit drie wedstrijden slechts twee punten te peuren en dat o.a. le vert (naar onderen gezien) het volgende standgedeelte op: D.W.V. 4 6-6, A.F.C. 7 7 5, R.K.A.V.I.C. 7 8-4, Z.R.C. 2 7-3, Sloterpark 4 7-1. Ons achtste deed het nog minder en behaalde slechts 1 punt uit drie wed strijden en staat nu op de vierde plaats met 9 verliespunten meer dan leider Volewijckers en 3 verliespunten minder dan R.K.A.V.I.C. 8, dat onderaan bengelt. De Bee tjes Van elk team volgt hieronder een stukje stand. Het is geloof ik goed op te mer ken, dat een reeks nederlagen, veroor zaakt kan worden door een te zware in deling, waarbij natuurlijk een verschil in kwaliteit zwaar gaat wegen. Wij kunnen ons echt voorstellen, dat een dergelijke gang van zaken soms tot teleurstelling leidt. Blijft echter braaf de zondagse kost opeten. We weten het nu eenmaal: „Wie zijn bord niet leegeet, krijgt geen toetje." En dat geldt niet alleen bij het diner, maar is op bijna alle gebeurtenissen, ook op school en later in het werk, van toe passing. B 1: De Spartaan 9-16, Blauw Wit 7-14, Ajax 9-13, D.C.G. 9-11, A.F.C. 9-8, D.W.S. 7 8, etc. B 2: Blauw Wit 3 6-12, Rivalen 6-12, Amstel Zwal. 6-10, Slotervaart 8-7, A.F.C. 2 6 6, D.W.V. 2 7 6, etc. B 3 staat op de 4e plaats van onderen met 6 uit 7 gevolgd door D.W.G. 3 7-4, D.W.S. 4 7-3, Arsenal 3 4-0. Voor B 4 kijken we weer naar het bo venste gedeelte van de ranglijst: D.C.G. 5 7-12, Aristos 3 8-10, Blauw" Wit 4 5-9, A.F.C. 4 7-7, Argonaut 5-7, etc. B 5: met de meeste verliespunten op de derde plaats van onderen: A.F.C. 5 8-3, H.R.V.C. 2 4-1, Roda 4 7-2. B 6: met vier punten achterstand vol gen we Volewijckers 5, dat 15 uit 8 haalde en V.V.A. 4, dat met 13 uit 8 slechts 2 punten op ons voorstaat. B 7 en B 8 behaalden beide 2 uit 6. Het zevende sluit de rij echter niet en ziet D.W.S. 6 en Arsenal 4 nog onder zich. Tot volgende keer. J. T. S. 6

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 6