Onder ons gezegd... MODERNE MEUBELEN kanaalStRAAt 132 amsteRöam tel. 80710 HETMEUBELCENTRUM Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö 5 Toen op woensdag 6 november j.l. in de sociëteit de jaarlijkse meeting van zilverlingen plaats vond is mij voor het eerst duidelijk geworden, dat Arie Waaijer voor de zilveren ploeg het equt valent is van Arie Mets in onze sectie amateurbiljarten. In zijn ivoorclubje kennen wij Arie Mets reeds als de bezeten regent, verordenend, regerend en presiderend, waartegenover zijn volkje slechts een krachteloos-mok- kende oppositie kan stellen. Tot nu toe had ik mij echter Arie Waaijer voorge steld als een beminnelijk, mild oordelen de vaderfiguur, steeds tot luisteren be reid. Ik weet nu, dat ik mij daarin heb ver gist. Ik heb Arie W. zijn zilveren jon gens zien voorzitten, niet slechts rege rend als Arie M„ maar tevens heersend als Arie W. de eerste enige en waar achtige. Waar hij sprak zweeg zijn scha re in devote onderwerping. Een perio diek collectieve adhaesielach van zijn ge hoor onderstreepte zijn geboren leider schap. Ik heb begrepen, waarom Arie W. niet lid is geworden van de biljart club Arie M. Er zouden slechts moeilijk heden van zijn gekomen. Hoe nu viert de zilveren ploeg haar jaar lijkse feest? Ik heb dat in het verborgene voor u gezien, want naar u weet is slechts hij, die 25 jaren trouwe dienst aan A.F.C. heeft bewezen, gerechtigd tot deelname, zodat ik dus nog een aantal ja ren te kort schoot. Gelegaliseerd bin nendringen bleek mij niet mogelijk, on danks mijn beroep op de aanwezigheid van de nog zeer prille Arnold Bos. Hij bleek evenwel vanuit de wieg A.F.C.-lid te zijn gemaakt en had alzo de 25 jaren reeds vol. Een kwestie van geld derhalve. De avond begon vrij rustig met het ophalen van herinneringen, die jaarlijks in stoutmoedige verbeelding uitgroeien tot frappes van allure. Daarbij verzuimt men niet adequaat de dorst te lessen. Vervolgens gaat men aan de maaltijd, die koud wordt door een alles overtref fende toespraak van de uitzinnige prae- ses tabulae. Continuerend worden kelkjes geheven en woorden gewisseld, waarna men overgaat tot weens-weemoedige sa menzang. Kortom: een bohème zonder deernen. Wie deel uitmaakt van deze kaste met haar eigen ritueel zal waarschijnlijk slechts ten volle het genot kunnen sma ken. Een aantal jaren nog zal ik daar dus op moeten wachten. Vermoedelijk zal alsdan Arie W. wel de gouden ploeg beheersen, zodat ik voor mijzelf dus met Vondel de plaats op hoop behoudt. Taboe Hoe gaarne had ik u in hartstochtelij ke bewoordingen verteld over de mate loze successen van het elfde A.F.C.-elftal, dat naar u weet aan mijn laatste krachten is toevertrouwd. In het kader van een beperkter Schakelopzet is het echter niet meer doenlijk regelmatig ruimte af te staan aan het groeiende aantal captains, zodat u moet volstaan met het ter zake kundige resumé van de redacteur. Van mij dus geen woord over het victorieuze elfde elftal, dat medio no vember zonder puntenverlies nog slechts concurrenten heeft op 5 of meer pun ten afstand. Mijn eigen engelse trainer vangt zo een teleurstelling altijd heel tactisch op en troostte mij met een: „don't worry about it, win your games and get your championship". Waarop ik in vlekkeloos engels heb geantwoord: „Yes Sir, that's the whole eggs-eating".... Charlie Behoort u met mij tot het slag men- sen, dat alvorens een beslissing te nemen de pro's en contra's wikt en weegt, vervolgens een munt opgooit, daarna opnieuw tot dubben vervalt, om ten slotte de beslissing uit te stellen? Dan heeft u met mij in stomme ver bazing het fenomeen Charlie aan schouwd. dat het bestond een tot in details geregelde emigratie op het aller laatste moment af te gelasten, alsof het een terreinkeuring gold. Stelt u zich eens voor wat er wel allemaal aan een landverhuizing vast zit: beëindigen van oude en inleiden tot nieuwe werkzaam heden, huisvesting, financiën, schoolbe zoek van kinderen, koop en verkoop van bezittingen, verkrijgen van medi sche waarborgen voor het gehele gezin. regeling van het vervoer, afscheid nemen van familie en vrienden, om zo maar eens wat voor de vuist weg op te noemen! Wie zo per moment kan uitmaken wat hem het beste voorkomt en alle daar op volgende beslommeringen onderge schikt weet te maken aan de genomen beslissing moet wel waarlijk groot en gelukkig leven. Charlie, ik ken je maar zeer opper vlakkig, maar ik gevoel de behoefte mijn bewondering hier openbaar te ma ken. En niet dat alleen. Ik benijd je bovendien. Niet Goed Genoeg Met A.F.C. is U.D. uit Deventer zo'n oude boom, die zich nog laat verplan ten. Vrij recent betrokken de U.D.-ers net als wij een nieuw complex velden, waarbij zij zich voorstelden een nog van de oprichting af in gebruik zijnd kleed lokaaltje te transplanteren. Dat kost bare reliquie dateerde dus van 1870 of daaromtrent. Als behoudend mens kan ik mij de gevoelens van onze oostelijke broeders indenken. Maar als onvermij delijk in onze samenleving komen aan zulk een verhuizing wakkere lieden te pas, die waakzaam zijn over al datgene, wat al dan niet als schoonheid dient te worden aangemerkt. U zult begrijpen, dat het keetje niet mee mocht en wie eenmaal afscheid nam van de Zuidelijke Wandelweg zal weten tot welk lot het was verdoemd. In mijn langjarige loopbaan heb ik mijn broek opgehangen aan een Apeldoornse spijker bij Robur et Velocitas, heb ik mijns schoenen bij Ajax in De Meer onder de bank geschoven en heb ik mijn voeten bij Purmersteyn in de was bak geplaatst. Maar het houten op trekje van U.D. heb ik gemist en dat voel ik als een niet meer goed te ma ken verzuim. Hetgeen eigenlijk jam mer is. Wel Goed Genoeg Naast Charlie en mijzelf is er nog een beperkt aantal mensen, dat ik zeer bewonder. Een van die mensen is de heer G. Th. van Nigtevegt, die op de jaarlijkse vergadering van Goed Genoeg (vervolg zie pag. 6) COMPLETE WONINGINRICHTING Direct van fabriek, met schriftelijke garantie Ook inruil van oude meubelen tegen zeer hoge prijzen Ideale betalings mogelijkheid, zonder hinderlijke informatie, tot 18 maanden. Tot 6 maanden zonder rente. Toonkamers door geheel Nederland Vraagt schriftelijk inlichtingen bij ons Hoofdkantoor GED. GRACHT 237, DEN HAAG ot TELEFOON 0 70 - 60 48 93

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 5