gsimcdi Van t )s On dit et datjes Blijf jong Blijf fit. FIETS! HAHA-en REN-sloten ESGE-standaards BLOEMEN Na sportieve strijd, gezelligheid in de A.F.C. sociëteit eequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö T opscores JViar heb ik :11e lelijk vergaloppeerd, zeg. Geef ik aan Henk de Groot de eer met 17 goals in vier wedstrijden en nu blijkt mijn oude voetbalmakker Joop Diederiks, met wie ik in „De Punten Tellen" nog gezamenlijk voor de eer knokte bij de Tweede Molen op de Haar lemmerweg, er veel meer te hebben ge maakt. Hemmy Sinot maakte me daarop attent. Joop, wij noemden hem toen Jantje, heeft er 22 op zijn rekening staan. In zes wedstrijden. Proost, mannen. Charlie Deze medestrijder wekte bij mij gedach- tenassociaties op aan al die ouwe jon gens, die in de loop van de achter ons liggende eeuwen de wereld konde deden van hun overlijden en dan naar hun eigen begrafenis gingen zitten kijken. Als dan in een of andere necrologie een minder gunstige eigenschap van de over ledene werd behandeld, dan ging de schrijver nog voor de bijl ook. Gelukkig kennen wij de doodstraf niet en Karei is er helemaal de jongen niet naar om op wederinvoering aan te dringen. Enfin, hij blijft en daarover verheugen we ons. Porto-kosten worden niet noemenswaard hoger en meergenoemde Jopie Diederiks kan in Satwé van Kakie's gluiperige pass- jes (zo drukt Hemmy Sinot zich uit) blij ven genieten. Blijft de vraag of Ada en Karei al uitgeschreven waren. Zijn we nog met z'n twaalf miljoenen? Standen Joop I'eeters sr. die ik vorig jaar al eens bij U mocht introduceren, verzorgt weer de gegevens voor de junioren. Het werd allemaal bij elkaar toch wat teveel voor één man. Joop, wees weer welkom. Vrienden Wij tellen vele voetbalvrienden in den lande. Staan we even stil bij de Kam pioenscompetitie, dan valt op, dat de daar gemaakte vrienden momenteel alle minder punten uit hun wedstrijden heb ben gepeurd dan wij. Nog verkeert nie mand van deze zes in degradatiegevaar en wc hopen, dat het zo zal blijven. Het zou bijzonder sneu zijn om als slacht offer van het te lang gerekte seizoen te vallen. Onze vrienden van H.B.S. staan er bij zonder slecht voor. Onlangs werd een vierpuntenwedstrijd verloren. Andere uit slagen dienen spoedig op het bord te worden gebracht anders gaat het mis met „De Kraaien". Voorzitter Van der Leeuw wees op de tendens, dat de middelbare schooljeugd zich niet tot voetballen voelt aangetrokken en geeft een aantal clubs, wier prestaties achter uitgingen als voorbeeld aan. Het is geen goed bewijs, want er zijn ook clubs in Nederland, aangewezen op deze krin gen, die het wel naar den vleze gaat. Overigens valt de gesignaleerde tendens niet te ontkennen. En hier en daar beraamt men middelen om hieraan paal en perk te stellen. Mij komt echter voor, dat de anti-reclame voor voetbal, die ons elke maandagmorgen vanaf de „sport"-pagina's tegemoet straalt, een veel belangrijker rol speelt dan men denkt. Men kan geen verslag meer lezen of er wordt te hard en te ruw spel in bespro ken. En wanneer de middenvoor van Dinkel Vooruit 4 de keeper van Tienge- meten Racing Club 8 een trap geeft, staat het keurig in een kadertje in de krant. Echt sport-plezier wordt zelden besproken. Proef Hetzij hier weer eens aangegeven. Onze goede club maakt een stormachtige tijd de italiaanse keuken Imp. gebr. plieger heerlen, amsterdam door. Op allerlei gebied. Ik bepaal mij hier tot de stormachtige toeloop van nieuwe en vooral jeugdige leden. Als u weet, dat de oplage van het wekelijkse bulletin in een jaar tijd is gegroeid van pl.m. 850 tot ruim 1200 dan zal u dat iets zeggen. Van het organisatietalent van de (te) weinigen, die onze club doen reilen en zeilen wordt veel gevergd. Maar goed, dat komt alles in orde en steeds kunnen we toch weer de helpende han den vinden. Maar deze groei kan toch niet onbelemmerd verder gaan, want de capaciteit van de velden alleen dient al remmend te werken. Wanneer u weet, dat een kleine zes elftallen per terrein kunnen worden opgesteld, dan zal een re kensom u de ogen op dit gebied openen. De jeugdcommissie stelt zich dan ook voor kalm en zoetjesaan een zekere voet- baltechnische selectie te gaan toepassen. Bij aanname en wellicht ook bij overgang van de ene categorie naar de andere. Buitenlander De naamsverwarring tussen Aafcee en Ee Ef Sie, besproken door „buitenlan der" bereikte mij anoniem. Persoonlijk verdenk ik echter Robby Domhof, die, naar wij weten, in Engeland verblijft. Adje*van Dijk, die van de ene Europees hoofdstad naar de andere springt is niet zo goed in zijn Engels. Dan Ula. Zou zij dan? Neen, voor ons is het Robby Dom hof. J T. S. VAN BAERLESTRAAT 39 TELEFOON 720140 J. Bakker, A.F.C. Clubhuis 3

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 3