r- V/an de brug 41e Jaargang november 1963 No. 4 Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. I. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam-z., tel. 718567 Administrateur: O. J. v.d. Heul. Hobl>emakade 1 15 3. Amsterdam-z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam-w. Zelden is de gehele l 1 Westerse wereld zo geschokt als door de j bestiale moord op de I drager van het hoog ste Westerse gezag, de President van de Verenigde Staten, John Fitzgerald Ken nedy. Geschokt wa ren wij allen en bij de gevoelens van deernis en verslagen heid, overheerste toch bij menigeen die van onmachtige woede, dat zulk een groot, goed en moedig man, in de kracht van zijn jaren op deze wijze zijn einde moest vinden. Ik meen dat óók in ons clubblad de nagedachtenis aan deze gro te mens met een enkel woord geëerd moet worden. Nu ligt President Kennedy, wiens jon. gensachtige vrolijke lach in zijn vastbe raden gezicht wij ons nog lang zullen herinneren, op Arlington, de begraaf plaats der helden. Vele autowegen door kruisen dit immense kerkhof, dat door geen enkel hek of afrastering van de om. geving is gescheiden. Voor ons Hollan ders, die dit niet gewend zijn, doet dit eerst vreemd aan, maar het heeft iets vertrouwds dat men de doden niet af sluit van het leven van alle dag. Boven dien zijn de afstanden zo groot, dat be zoek te voet eenvoudig onmogelijk zou zijn. John Kennedy, rust in vrede. De competitie Schonk het vertoonde spel van ons eerste tot verleden week weinig bevrediging; tegen R.K. A.V.I.C., dat tegen K.H.F.C. in Haarlem een eclatante 5-1 overwin ning had behaald en, als ik goed ben ingelicht, van ons ook wel dacht te kun nen winnen, werd getapt uit een vaatje waarin zich runners-up bevinden. Het weer opstellen van Jos Kemna bracht meer vaart in de voorhoede en in het eerste half uur werd een partijtje voet bal gespeeld, dat voor het eerst weer deed herinneren aan de eerste helft te gen De Valk thuis en de eerste twintig minuten tegen Quick N. uit in de kam pioenscompetitie. Een 3-0 voorsprong was het resultaat. Daarna zakte het tempo en kwamen de Amstelveners los. Toen onze keeper vergat zijn hand uit te steken (overigens zijn enige fout in de gehele wedstrijd), werd het zelfs voor rust nog 3-1. Na rust kwam R.K. A.V.I.C. in de aanval, maar de afwerking was niet best en onze achterhoede kon het wel klaren. We staan nu twee punten achter op O.S.V. en zes punten vóór op nummer voorlaatst (K.H.F.C.). Ons tweede, blijkbaar wat van slag om dat Wim Bouwhuis besloot dit jaar niet meer te spelen, verloor twee wedstrijden achtereen, maar herstelde zich weer. On der de uitstekende captaincy van Paul Meijer moet het dit jaar kunnen geluk ken. Ook het derde verloor punten, maar beet de laatste wedstrijden weer flink van zich af. Hier bedraagt de achter stand op de koploper slechts één punt. Het vierde behaalde slechts overwinnin gen, doch vond jl. zondag zijn Waterloo tegen Swift door met 2-1 te verliezen. Geen nood, jongens, volhouden. Het vijfde behaalde zondag jl. twee pun ten en die waren ook dringend nodig. De Jun. A 1 deden ook weer van zich spreken door uit de laatste drie wed strijden vijf punten te behalen. Vereniging Sportpark Goed Genoeg Aangezien A.F.C.'ers in het algemeen al leen ter vergadering komen als er moei lijkheden zijn, waren vijftig oude getrou wen aanwezig. Teleurstellend, want meer belangstelling voor een vergadering waar in rekening en verantwoording werd af gelegd van alle investeringen, had men toch wel mogen verwachten, waarbij nog kwam dat Dick Bessem aftrad als voor zitter. Hij wordt opgevolgd door Th. ten Oosten, wie wij een hartelijk welkom toeroepen en veel succes toewensen. De scheidende voorzitter werd het Erelid maatschap van de Vereniging Sport park „Goed Genoeg" in het voor uitzicht gesteld, mitsgaders een stoffelijk blijk van waardering niet zo zeer voor het buitengewoon vele, maar wel voor het zeer oordeelkundige en nuttige werk door hem verricht. Dick toonde zich aan genaam verrast en bleef natuurlijk zijn steun toezeggen. Hetgeen wij niet zullen vergeten! Onze nestor Jacques van Ooij legde zijn bestuursfunctie neer (hij heeft de kans niet eerder gekregen!). Het bestuur onderging uitbreiding door de benoeming van de heren H. W. van Teu- nenbroek, L. J. Volkers, mr. dr. H. C. F. Schoordijk, W. G. Staats en H. Timmer man. Ook hen heten wij welkom met de beste wensen voor een succesvol bewind. Voor de goede orde: G. Th. van Nigte- vegt, A. Waaijer en ondergetekende wer den herkozen. HENK KAPPEEHOFF

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 1