Mixed Pickles On dit et datjes PLIEGER KEUKENS BeGunstiqinq van onze aöveRteepöeps, houöt öe schakel in stanö (vervolg) Hard vonnis. „Aan d' Amstel en het IJ" gereageerd op mijn stukje: Hard wel geglimlacht hebben om de poets die de zetfoutduivel (en dat over iets dat ik schreef....) en ik neem maar aan Mijn oude sobat Jac. van den Berg heeft in zijn rubriek vonnis. Hij zal met zijn aangeboren gevoel voor humor - hem bakte waardoor in zijn stuk staat: „Na drie jaar lezen dat in zijn kopij gestaan heeft „na drie maal lezen". Zijn betoog komt hierop neer dat het teruggaan van semi-profs naar de amateurs voor de betrokkenen toch echt wel een tegenvaller of een harde consequentie is. Dat ben ik volledig met Van den Berg eens. Niemand vindt het leuk om een eerlijke bijverdienste kwijt te raken. Maar daarom gaat het niet en ik meen dat Van den Berg mijn stukje toch te snel gelezen heeft. De Sportkroniek schreef: „Terug naar de amateurs luidde het harde vonnis van de K.N.V.B." En nu heb ik aangeslagen op dat woord vonnis. Want een vonnis wordt geveld na een overtreding of na een misdrijf. De strafcommissie velt een vonnis wan neer een lid van de K.N.V.B. zich ernstig heeft misdragen. Maar de K.N.V.B. velt geen vonnis indien de onderaan eindigende semi-profclub terug moet naar de amateurs. Dit is eenvoudig opgenomen in het wedstrijdreglement. De Sportkroniek is officieel orgaan van een bond waar rond 99% van de leden in amateurcompetities uitkomt. En dan is het bepaald denigrerend om het een hard vonnis te noemen indien een club omdat zij het niet houden kan in de semi-profafdeling ingedeeld wordt bij de amateurs. De amateur-sectie is nu eenmaal geen strafkolonie of een soort verbeteringsgesticht en dat was de indruk die in de Sportkroniek door het stukje over U.V.S. werd gemaakt. Rally. Als we het voor de baas moesten doen op een vrije zaterdag kwam er staking. Wat een doffe ellende halen wij mensen ons toch op ons hoofd als wij iets voor ons lol gaan doen. Nog kan ik 's nachts wakker schrikken, badende in het zweet en luidkeels schreeuwende: balletje pijltje, balletje pijltje! Ik heb er niets van begrepen en het enige dat ik in dat gedeelte van de rally niet heb gemist was de consumptiebon in het koffiehuis in Kudelstaart. Contro leurs hebben Jaap van Nek en ik eenvoudig niet gezien. Dat wij toch nog geklasseerd werden danken wij aan het feit dat Jaap van Nek en ik als goede oktoberkinderen over een enorme dosis koppigheid beschikken en dat me vrouw Woudstra en mevrouw Wijnand prachtige meerijdsters waren en geen moment de moed opgaven. Zij bleven ons mentaal steunen en wij haalden het. Veel dank aan degenen die dit rallyfeest hebben mogelijk gemaakt. Ik denk niet alleen aan Arnold Bos, die overigens over meer organisatorische dan oratorische gaven beschikt, maar toch ook aan al die vrijwillige controleurs die in dit zenuwenklimaat ergens in de rimboe stonden te blauwbekken van de kou om ons toch maar een pleziertje te gunnen. J. W. Kroon. Reveil jeugdige A.F.C.-ers zijn in een andere tak van sport Kampioen van Nederland geworden. Zij maakten dit jaar deel uit van een jeugdteam van A.B.C. en werden met hun overige makkertjes Kampioen van Amsterdam. Na een span nende kampioenscompetitie zagen zij kans in het Nederlandse Honkbalwalhalla (het Haarlemse Hondbalstadion) de jeugd van het Rotterdamse R.F.C. te kloppen. Bondsvoorzitter Posthuma reikte captain Hans Slaap de prachtige, door de Ameri kaanse Bond ter beschikking gestelde, trophee en de bijbehorende badges uit. A.F.C. betuigt zijn hulde. Cultuur. Ook voor leden van A.F.C. tussen 15 en 20 jaar bestaat de mogelijkheid om in het bezit te komen van een z.g. Cultureel Jeugdpaspoort. Zo'n paspoort kost 1.50 a 2-— per jaar en geeft recht op sterke plastic uitvoering plaatstalen uitvoering reducties op de toegangsprijzen voor nor male uitvoeringen en voorstellingen van toneel, cabaret, ballet, opera, muziek etc. In 1961 ingesteld, bereikte het aantal deelnemers al spoedig de 7500. Een be wijs, dat veel animo voor deze instelling bestaat. Aanmelden bij de Amsterdamsche Jeugdraad, Amstel 1. Strafzaken. Van bondszijde verzoekt men ons de volgende punten onder de aandacht der leden te brengen: 1. De verenigingen dienen gelijktijdig met het geruilde wedstrijdformulier een rapport over het voorgevallene in te zenden. Bij niet naleving zal de daarvoor geldende boete beslist wor den opgelegd. 2. De betrokken spelers zijn verplicht via hun vereniging een verweerschrift in te dienen, opdat hiermede bij de be paling van de strafmaat rekening kan worden gehouden. Wedding Bells. Deze maand trouwden Loesje Dudink en Hans de Bie. Beide zijn mogen we wel zeggen bekende A.F.C.-ers. De verdien sten welke zij beiden voor onze gemeen schap hebben zijn niet in een kort bestek- je als deze „datjes" te vangen. Laat het U voldoende zijn te weten, dat o.a. dank zij Loesje het bulletin regelmatig in Uw bus valt. Jongens, nogmaals van harte gefelici teerd. Teams. Elders in dit blad zult U in fcort be stek de verrichtingen van onze teams be schreven vinden. Dank zij Chris Schröder kan ik U met al deze gegevens onder de ogen komen. Een en ander houdt in, dat het instituut der schrijvende captains even op een zijspoor is geplaatst. Straks bij kampioenskansen krijgen deze makkers ook weer het woord. Vandaar, dat Ernst Seunke's stukje wel is opgenomen. A I is weliswaar nog geen kampioen. Het feit, dat dit team nu voor de derde maal ach tereen in de regionale competitie uit komt verdient ook al onze hulde. Dertig teams heeft Chris geanalyseerd. Dertig, mensen. Tel daarbij 1 vette- en zes pupillen elftallen en U voelt, dat aan het opstellen, doen trainen, doen spelen, begeleiden etc. etc. van deze affaire iets vast zit. j. T. S. de Italiaanse keuken Imp. gebr. plieger heerlen, amsterdam 5

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 5