CENTRALE MARKT SERVICE ESSO FILLING STATION D ESSO FILLING STATION Benzinestation Rijksweg 4 Hoofddorp Doorsmeerinrichting NoorddammerlaanBovenkerk Jan van Galenstraat 14 Tel. 8 57 10 AMSTERDAM pooLt aLLen mee, het is voor a.p.c. 8 De Koninklijke „thuis" minder innig is, een mystieke bruiloft met het leder". Ook het verdere verhaal over Abe, door Klaas en Godfried uitgesponnen, is zo fascinerend, dat ik ben gaan overwe gen een biografie af te leveren over een groot A.F.C.-er. Over Charles Lungen bij voorbeeld. Of misschien ook wel gewoon over Josje Kemna. Waarom ook eigenlijk niet! Omdat wij geen enghartige voetbalver- slaafden zijn. maar het voetbalspel zien als deel van het sportgebeuren in breder verband, wil ik u tevens niet onthouden een verslag over worstelwedstrijden, waar in ik Godfried zelf weer aan het woord laat: „Daar ik zelf nogal draaglijk worstel, wat mij bij meningsverschillen met mijn uitgevers uitstekend te pas komt, ben ik donderdagavond naar het worsteltoer- nooi in de Apollo-hal te Amsterdam ge gaan, in gezelschap van Arie Bombarie, kampioen van Edam (Nh.) en Willem Borstkas, oud kampioen van Lisse (Zh.), beiden verdienstelijke worstelaars, met wie ik het altijd goed heb kunnen vin den. Het programma begon met een gevecht van drie ronden tussen de heren Jackson (80 kg) en Parnera (83 kg). Het was heel aardig, maar toch niet wat Arie, Willem en ik worstelen noemen. Het was te wei nig erop of eronder, als ik het voor de leek zo mag uitdrukken. Bij het echte worstelen, zegt Arie, zijn er twee moge lijkheden: óf je wint óf je gaat voor een halfjaar onder de wol. Om een van deze uitersten te bereiken, is nodig een ge wicht van ten minste 110 kg. Eerst dan is men aan het eigenlijke 'pletten' toe. Bij een gewicht van 80 kg verval je zo spoe dig in het z.g. 'knoopwerk'. Zo ook hier. Er waren ogenblikken, dat de heren Jack son en Parnera zo onontwarbaar in elkaar verstrikt zaten, dat de situatie ook voor hen totaal onoverzichtelijk was. Op een gegeven moment kwam het hoofd van Jackson boven een verwarde massa armen en benen uiesteken, gejaagd rondspie- dend naar een lichaamsdeel, waarvan hij zeker was dat het aan zijn tegenstander toebehoorde. Tenslotte begon hij, aan gemoedigd door de kreten van het pu bliek, op goed geluk een voor de hand 1 liggend been om te draaien, te laat be merkend, dat het deel uitmaakte van zijn eigen persoonlijkheid. Zulke vergissingen zijn onvermijdbaar, als men het niet in de ruimte zoekt. Echte worstelaars zoeken het altijd in de ruimte. Ik heb eens in New York de grote Bill Thompson (117 kg) aan het werk gezien. Het was een hartverheffen de aanblik. Hij pakte zijn tegenstander bij een been en zwiepte hem eenvoudig het publiek in. Dat is klare taal. Dat is, wat wij, worstelaars, vakwerk noemen. Maar hiervan was in de Apollo-hal geen sprake. Het was en bleef knoopwerk op korte afstand. Daarom zagen wij verlangend uit naar de ontmoeting tussen Teddy Rollboy, wereldkampioen (135 kg) en de Roemeen Plancka (127 kg), die na de pauze zou plaatsgrijpen. Zelden heb ik twee zulke mensen aanschouwd. Als twee traag be wegende plumppuddingen waggelden zij het trapje op en namen ieder op een stoeltje in de ring plaats. Het stoeltje van Plancka hield het uit, doch het stalen krukje van Rollboy zakte als bordpapier ineen. De reus stond glimlachend op en ging tegen een pilaar leunen. De pilaar viel om. Dat zijn kerels. Daar heb je hou vast aan". „De heer Plancka rekt zich uit en geeft het publiek een knipoogje. Het schijnt dus een aardige man te zijn, geneigd tot scherts en luim. Er zit iets beminnelijks in het feit, dat een man van 127 kg knip oogt. Want hij behoeft dat helemaal niet te doen. Een man van zijn gewicht vindt ook zonder zulke attenties zijn weg door het leven wel. Maar hij doet het toch en wordt onmiddellijk beloond met de kreet: 'Vooruit, Jèn, kraak 'm!' wat een zonderlinge aanmoediging is voor iemand, die Arturo heet". Tot zover deze gedeelten uit het wor- stelverhaal. En nu mag ik slechts hopen, dat het onze sportbeoefenaren in A.F.C. niet al te zeer heeft aangegrepen en dat aldus een massale overschrijding naar het aloude Amsterdamse Hercules achterwege moge blijven. Het lijkt mij ook niet noodzakelijk, want ons vaderlandse voet bal biedt namelijk naast worstelen nog zoveel meer AD ONDERDELAT. (vervolg Van de brug) tal A.F.C.-vrienden werd de jubilaris een bromfiets aangeboden (voldoet aan alle wettelijke voorschriften). Wij wensen hem daarvan een lang en nuttig gebruik toe. Op de hem eigen geestige wijze had Nico een wederwoord voor de vele, vele sprekers. Cor Peyron f Op 59-jarige leeftijd is plotseling aan zijn gezin ontrukt onze donateur Cor Peyron (Cor Poen). De ouderen onder ons zullen zich zijn geestige gedichten herinneren, waarin meestal de traan ver huld was in een lach. gebracht onder het pseudoniem Neuproc. Hij speelde enkele jaren in het laagste seniorenelftal; zijn voetbalcapaciteiten waren niet groot, maar als mens werd hij zoveel te meer ge waardeerd. Hij was een goed vriend, die wij niet zullen vergeten. Overeenkomstig zijn wens hebben wij hem in kleine kring in Ermelo te ruste gelegd. HENK KAPPELHOFF Zoals voorzitter Kappelhoff al van de brug af heeft geconstateerd is de thuis wedstrijd tegen K.H.F.C. zeer nabij: Zon dagmiddag 29 sept. a.s. om 2 uur is het zover. In ons 2e Buitenveldertse seizoen starten wij wederom thuis tegen de Haarlemse Good Old. Is dit het begin van een traditie? Met de herinnering aan het uitver kochte huis van bijna een jaar geleden en de gezelligheid na afloop van de wed strijd hopen wij op een reprise. Dat wil natuurlijk zeggen met uitzondering van de 0—1 score van een jaar geleden. Allen daarheen vrienden. Het belooft weer een dagje te worden. Misschien zelfs wel een avondje!

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 8