Van de brug Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. Wnrl. redacteur: W. Adriaansz. Willem Passtoorsstraat 2. Amsterdarn-z.. tel. 716677 Administrateur: O. J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 1 5 3. Amsterdam-z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdamw. 41e Jaargang september 1963 No. 2 ./Afc- De A.R.O.L.-beker- wedstrijden had den ditmaal een wat kleurloos verloop. Natuurlijk speelde een rol dat A.F.C. op de eerste zondag na strafschoppen werd uitgeschakeld door De Spartaan. Vele A.F.C.-ers vonden daarin helaas aanlei ding de tweede dag weg te blijven. Die dag werd pittige strijd geleverd, vooral door Zeeburgia en De Spartaan, welke beide clubs dan ook de finale bereik ten, waarbij De Spartaan er in slaagde de beker voor een jaar mee naar huis te nemen. Onze hartelijke gelukwensen! Niemand zal mij euvel duiden, dat ik de beker ook héél graag eens aan Zee burgia had gegund, onze oudste deelne mer. die er nog nimmer in slaagde de A.R.O.L.-beker te winnen, maar er dit maal dichtbij was. Na afloop ebde de aanvankelijke drukte gauw weg uit het clubhuis. Al met al vraag ik mij af of het bestuur en initiatiefnemer Gé Bosch zich niet moeten beraden of het niet wenselijk is de A.R.O.L. bekerwedstrij den voortaan in gewijzigde vorm te doen verspelen. De competitie De competitie is inmiddels weer be gonnen. Over ons eerste elftal kunnen wij niet dezelfde juichkreet aanheffen als verleden jaar na de eerste paar wed strijden, maar een wonder mag dit niet heten na de zeer korte rustperiode. Een gelijkspel tegen O.S.V., dat dit jaar over een goede ploeg beschikt, die spor tief speelt, was het resultat van de eer ste competitiewedstrijd, waarmede wij niet ontevreden mochten zijn. Flet zou wel eens kunnen zijn, dat er voor de bezoekers dit jaar niet zo heel veel pun ten zijn weg te halen in Oostzaan. De week daarop moesten wij op Drieburg aantreden tegen J.O.S., dat nog een ap peltje met ons te schillen had vanwege het door ons afgesnoepte kampioenschap. Wij hebben in uitwedstrijden tegen J.O.S. naar ik meen nog nimmer gewon nen en ook ditmaal mocht dit niet ge lukken, hoewel het begin dit niet deed vermoeden. Maar J.O.S. speelde twee maal drie kwartier fel, hetgeen van onze ploeg alleen in het laatste gedeelte van de tweede helft gezegd kon worden. J.O.S. kwam m.i. wat gelukkig aan de doelpunten, waarbij onze achterhoede niet vrij uitging, maar verdiende de kleine (3-2) zege toch wel. Intussen heb ben wij nu één punt uit twee wedstrij den en het wordt dus hoog tijd, dat hier in verbetering komt. Indien alle spelers beseffen, dat resultaat alleen kan wor den bereikt door hard werken geduren de de gehele wedstrijd, dan ben ik er niet bang voor dat dit zal gelukken. Elke wedstrijd is moeilijk; het krachtsverschil is gering en de ploeg met de beste men taliteit 'heeft de meeste kans op de zege. Bestuur, E.C. en trainer hebben het ver trouwen, dat de goede cadans weer spoe dig gevonden zal worden. Het woord is thans aan de spelers! Zondag a.s. hebben wij de K.H.F.C.. te gast, met wie wij nog wat hebben te vereffenen vanwege de nederlaag die wij 51 weken geleden in de openingswedstrijd op ons nieuwe veld te slikken kregen. Onze lagere elftallen zijn uitstekend be gonnen. Het 2de behaalde twee overwin ningen uit evenveel wedstrijden en de cijfers logen er niet om: 6—0 en 6—3. Het 3de won eveneens zijn eerste wed strijd en het 4de behaalde drie overwin ningen. Promotie voor deze drie reserve elftallen is een noodzakelijkheid en een ere zaak. Eerst als dat is gelukt kunnen wij zeggen, dat de achterstand volledig is ingehaald. Verder verheugen wij ons er over, dat de Jun. A 1 er wederom in zijn geslaagd zich te plaatsen voor de regionale com petitie. Daarvoor waren overwinningen nodig op Blaw-Wit, en N.F.C. Een ge lijkspel tegen Watergraafsmeer was daar na voldoende en meer dan een voldoen de bereikten onze jongens in die wed strijd dan ook niet. Het elftal lijkt als geheel zwakker dan verleden jaar, zodat alle zeilen zullen moeten worden bijge zet. Jongens, zet je tanden op elkaar en laat maar zien, dat ik ongelijk heb! Ook de Jun. B-elftallen zijn beter van start gegaan dan verleden jaar. waarbij de zeer goede resultaten van B 1 opval len. Volhouden jongens, ook wat de jeugd betreft dient A.F.C. voorop te gaan. Jubileum Nico Holtzappel Onze oud-voorzitter en erelid had de goede gedachte de receptie ter gelegen heid van zijn 40-jarig jubileum bij het Onderwijs in ons clubhuis te houden. Het werd een groot succes! Officials, col lega's, oud-leerlingen, leerlingen en vrienden legden in een groot aantal speeches (sommige een tikkeltje te lang) getuigenis af van hun appreciatie en grote toegenegenheid. Namens een aan- (vervolg pag. 8)

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 1