Jeugd öRukkeRij joh. meijep Na I ÏMJWXÊ.. Ja veertien voetballoze zondagen meent men dat iedere jongen staat te trap pelen van ongeduld om weer eens een fijn partijtje te kunnen voetballen; ver geet het maar! Nog steeds komt het voor dat elftallen niet compleet zijn. De reden? Altijd weer blijven jongens weg zonder enig bericht, noch aan hun leider noch aan het bekende afschrijfadres. De Jeugd commissie vindt dit op z'n minst genomen onbeleefd, ten opzichte van de tegen partij, de scheidsrechter en de leider. Het wegblijven is ook dikwijls het gevolg van het niet goed lezen van het bulletin. Zoals bekend wordt het wegblijven ge straft met: Zwarte Lijst -|- 1,— boete, onder opgave van de wegblijfreden. Bij herhaling worden deze Zwarte lijst-jon gens niet meer opgesteld: de Jeugdcom missie neemt dan aan dat deze jongens geen belangstelling voor voetballen heb ben. Hieronder volgen enige adressen waar elke zondagmorgen lijsten met afkeurin gen hangen. Bel dus ook niet de heer Endel of de heer Bückert op want zij moeten net als jullie ook op deze lijsten kijken. Zuid: Vrijheidslaan 79 Amstelveenseweg 294 Trompenburgerstraat 24 Zeilstraat 48 Scheldestraat 90 2e v. d. Helststraat 12 Dusartstraat 22 „„.MlaW w ic is uailt?tf*M';S["8oet fnj daar?" Zo mogen wij het graag horen; dit is een terzake kundige opmerking. Veel, heel veel heeft Saté te danken aan deze man, Elek Kohier. Niet alleen zijn kAhAAlStRAAt 132 AmsteRöAm tel. 80710 Alle öRukweRken A 8 Vandaag, zondag 7 april 1963, waren wij bij Slotermeer AI te gast aan de Velser- weg. Na enige keren heen en weer ge stuurd te zijn waren wij toch nog op tijd om de revanchewedstrijd te spelen welke we in eerste instantie met 2—0 hadden verloren. Er woei een sterke wind. Na de toss kozen wij wind tegen, het bleek al gauw dat Slotermeer AI er alles op zou zetten om hun plaats in de hogere regio nen te handhaven. De strijd ging in 't begin gelijk op alhoewel Slotermeer het voordeel van wind mee niet genoeg wist uit te buiten. Het was dan ok na een kwartier spelen dat onze linksbuiten Somberg het eerste doelpunt in deze wedstrijd wist te scoren, stand 0—1. Na 25 minuten spelen wisten onze gastheren gelijk te maken met een on houdbaar schot voor keeper Hertz. Dit gaf Slotermeer moed. Onophoudelijk wer den er snelle aanvallen ondernomen op ons del maar keeper Hertz wist vele gerichte schoten onschadelijk te maken. Na 35 minuten kwam de stand op 2—1 door een doelpunt van één onzer achter spelers. De druk werd steeds groter en enkele minuten voor de 2de helft werd het reeds 3—1. In de rust waren wij het er over eens dat met wind mee, onze tegenstanders wel verslagen konden wor den. Maar het pakte geheel anders uit. Na 20 minuten in de 2de helft was de stadn reeds 4—2, na 5 minuten 4—3, na 10 minuten 6—3 en 4 minuten voor het -:„-l '-5 9. 4qn nnz&_h-— was ondergetekende verhinderd hierbij aanwezig te zijn. Om toch bij te blijven kreeg ik van onze coach de uitdrukkelijke opdracht thuis op mijn scherpste wapen te oefenen, namelijk „het overstappie". Elke avond voor het naar bed gaan moest ik 10 overstappies doen. Het spel van J.O.S. was in de uitwedstrijd volledig geanaly seerd en via enkele positie-tekeningen deed ik mijn plicht voor de spiegel. Van uit het bed kontroleerde mijn vrouw mijn bewegingen en dat zij ook alle begrip had voor de belangrijkheid van dit wapen bleek verschillende malen, wanneer ik na negen keer met een snelle sprong de mand probeerde te bereiken. Resoluut wees zij mij terug om geheel aan de op dracht te voldoen. U zult begrijpen dat ik de schok van mijn leven kreeg toen ik 10 minuten voor de aanvang van de wed strijd te horen kreeg, dat niet J.O.S. ons partij zou geven maar de Brandweer. De programmeur van de A.V.B. gooide met één pennestreek mijn intense voorberei ding in de hoek. Kunt u zich voorstellen hoe ik mij voelde toen ik oog in oog stond met de Brandweer-mannen? Met de moed der wanhoop heb ik er toch nog een twee-tal overstappen tegen aange gooid, dat vanzelfsprekend jammerlijk mislukte. Hoongelach werd mijn deel. Ik meende zelfs aan de lijn een paar mensen te zien, die veelbetekenend op hun voor hoofd tikten. Laat het bovenstaande dan, zo verzoek ik u, enigszins een rechtvaardi ging zijn voor mijn desbetreffende acties. Heel dringend verzoek ik de heren van Wij hebben verloren. Dat is jammer, maar, ik zou zo graag zien dat onze jon gens, van de training welke hun wordt aangeboden, meer en goed gebruik zou den gaan maken. H. BEEK JUNIOR. A 4 Na vier maanden weer eens een wed strijd. Swift, met tien man, werkt hard, bij A.F.C. spelen de jongens slap, in de voorhoede wordt te lang getreuzeld. Rust 0—0. In de tweede helft drukt Swift door; de 2—0 achterstand prikkelt A.F.C. tot iets grotere activiteit. Met moeite einde lijk door Elfrinck 2—1. Rechtsachter Mars kan het niet meer aanzien, brengt alleen de bal van achter op en scoort de gelijk maker. De resterende tijd is te kort om meer te bereiken. Een gelijk spel, geheel onnodig. Aalsmeer A2—A.F.C. A4. Een, in laag tempo gespeelde wedstrijd, waarin Aals meer zeer zwak voor de dag kwam. Bij ons werden vele mooie kansen gemist, o.a. een penalty, toch een gemakkelijke over winning met 40 (Elfrinck 2 x, Merkel- bach 2 x). ROOSENSCHOON. A 7 Een zeer aantrekkelijke en snelle wed strijd was die tegen J.H.K., waarbij de 38, Op iniste verhouding heeft -2, waardoor de befrettenüe Kat zich ging ontpoppen als een kater. Ongerust waren wij echter niet en allengs kwam het spel vaster in onze handen te liggen. El- kan zette prachtig door en liet de gelijk maker aantekenen; Wim v. d. Hurk be nutte feilloos een strafschop en Daan Perton liet tegen het einde van de wed strijd een zeer vreemde bal los, die via de cornervlag caramboleerde tot doel punt. De eindstand was hiermede bepaald op 4—2 en de foto werd gemaakt. De laatste wedstrijd van het seizoen mochten we dan aantreden tegen J.O.S., een match die wij eenvoudig en zonder franje naar een overwinning speelden, 2-0. Een kort maar krachtig seizoen, met een moyenne, dat ongetwijfeld de gele trui om onze schouders zal doen bollen. (Jan, graag nog een keer het lijstje kan een ieglijk zien that it is the whole truth and nothing but Dank zijn wij verschuldigd aan Bestuur en leiders, die ons het grote genoegen verschaften als eerste elftal kampioen te worden op ons nieuwe complex „Goed Genoeg". Wij hopen, dat wij van onze kant deze twee woorden een juiste inhoud hebben gegeven. CHARLIE. (Niks lijstje. Wat heet gehavend team tegen Watergraafsmeer, als ik daar per soonlijk de middenvoorrol in vertolk? Red.) poolt Allen mee het is voor A.f.c.

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 6