U/at iedere A.F.C.-er behoort te vergeten Sacksioni Dames- en h[erenschoenen SIGARENMAGAZIJN HAHA-en REN-sloten uequnstiGinq van onze adveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Honorabele lieden behoort men niet voor het hoofd te stoten en zeker ereleden van A.F.C. niet. A fortiori niet de heer I H. Galavazi, die nu al weer jaren geleden zijn zeer verdienstelijke rubriek „Wat iedere A.F.C.-er behoort te weten", regelmatig aan uw Schakel toe vertrouwde. Veel daarvan héb ik wel licht nooit geweten. En vrijwel alles daar van bén ik vergeten. Het zij in ootmoed erkend. Als mij zal het velen uwer zijn vergaan. Wij zullen immers steeds meer vergeten dan wij ooit zullen welen. Wij, generatie in een tijd van vervlakking, willen slechts vluchtig kennis nemen. Om vervolgens te vergeten Voorzitter Voorzitter Henk Kappelhoff zit op het moment, dat ik dit voor u noteer, op de Canarische eilanden. Die lijken mij ver weg. Verder in ieder geval dan Urk, al hoewel ik weinig notie heb waar pre cies. En juist nu lees ik in een markant damesblad, dat de filmster Doris Day eigenlijk Doris Kappelhoff heet. Daar hoor ik echt van op. Ik geef toe, dat een kwade gedachte snel is geboren. Laat ons echter geen vragen opwerpen. Doris mag ik ten minste even graag als onze voor zitter, zij het dan ook, dat ik bij de be oordeling van beiden verschillende maat staven aanleg. Maar Henk Day wil er bij mij nog niet in Of misschien wel? Dag Henk. Dat de slechts 8 junioren van S.C.A., die dit „elftal" uitmaakten, hun huid duur wilden verkopen, blijkt wel uit het feit, dat A.F.C. pas in de tweede speeltijd kon doelpunten. A.F.C. startte met goede combinaties, was voortdurend in de aanval, doch tot Eerst betalen Jo Wijnand emotioneel als wij menig juniorlid zouden toewensen blijft het betaalde voetbal met wantrouwen bekij ken. De teneur van zijn betogen is voor namelijk, dat de profclubs betalen uit schulden. Maar wij A.F.C.-ers, als best betalende amateurs, hebben wij dan geen schulden? Er schijnt een groot verschil te zijn tussen gezonde schuld en onge zonde schuld. Gerard van Nigtevegt moet mij dat nog maar eens goed uitleggen. Ten slotte lig ik steeds open voor ken nis. Maar ik vraag mij in onnozelheid af, als die semi's nou toch zo graag wil len, laat ze dan toch! Of leven wij als amateurs wel te veel in de schaduw van de profjes. (Wat haal ik eigenlijk aan! In het bijzonder voor dit geldt: forget it..). Happy Jan Scheepstra vond bij eengoed glas mijn laatste stukjes „weer bijzonder rot". Toegegeven, dat mijn antwoord niet zeer sterk was „Jan, ik schrijf im mers voor de happy few". Antwoordde Jan steriotiep: „Da's toch geen pro bleem"? Waarop ik in overmoed „Ze ker wel, Jan. Daar hoor jij immers niet bij"! Och ja, zo gaat dat dan.... Zootje Met biljarten bleken de haagse Quick- haantjes toch sterker dan de A.F.C.-ers. 4MU waren. De enige wedstrijd, die wij „dik" had den moeten winnen, die tegen de Kon. H.F.C. „thuis" werd, vreemd genoeg, ver loren. En het is feitelijk wel jammer, dat slechts doelpunten het resultaat van een voetbalwedstrijd bepalen. Ik kan mij Tijdens de matches ging het keurig toe. Toen kwam de prijsuitreiking. Organisa tor Arie Mets nam het woord, alvorens het een „rotzootje" zou worden. Nog tij dens het woord werd het met als com pere en commère Arie Mets en (haagse) Cees Schouten al een „rotzootje. Maar wat hebben wij gelachen en waarom eigenlijk! Ik geloof niet, dat dat van veel belang is. Ook lachen behoort bij de sport. Wat mij betreft misschien gaat het er eigenlijk wel om. Psycho De vorige maand schreef uw redacteur Jan Steensma reeds lovend over de avond door Leo Horn. Hij hield inderdaad on getwijfeld een bijzondere „lezing'. Bij mij werkt zo iets altijd nog even door. Leo was uitermate geestig, trefzeker en bo venal zelfverzekerd. Zoals wij hem ken nen. Blijft bij mij altijd de vraag: is zo iemand eigenlijk wel zo helemaal zelf verzekerd, zo helemaal van binnen uit bedoel ik. Wij zijn geen psychiaters en zullen het nooit weten. Want wat weten wij ten slotte echt van elkaar af! Hoe goed wij ons met vrienden en intimici ook verstaan, „ergens" blijft elk mens toch altijd helemaal alleen. Ook Leo Horn, meen ik.. AD ONDERDELAT. gV.lVVIJlV.iU Uk jymiivn aan Benfica. En terecht! Kom, wij stoppen met voetbal (ha, ha, ha, lacht Brunt) en wij hopen op prach tig zonnig weer, waarin wij zullen kun nen genieten van diverse zomersporten op „Goed Genoeg". Jhr. VAN ROSSEM DE GAULIN. Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 s'Avonds verkoop per automaat Voorverkoop Ajax en Olympisch Stadion RIJNSTRAAT 63 TELEFOON 72 65 58

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 5