m Van de brug D s p Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. T. Steensma. 2e v.d. Helststraat 50. Amsterdam-z„ tel. 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 15 3. Amsterdam - z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam w. 40e Jaargang April 1963 No. 9 fce kapitein staat deze dag niet op de brug. Wij hebben hem al een poot ge- 1 geven, dat hoeft van daag dus ook niet meer. Een van de hotel houders op Gran Ca- naria neemt dat van ons over. Wij, dat zijn u en ik, moeten per van daag de feiten onder de ogen zien. Feiten Deze zijn niet beroerd, dat geef ik toe, maar de spelers hadden mij, als vervanger toch nog beter te rapporteren kunnen bieden. Het tweede en vierde zijn uit de run ning. Tenzij de concurrenten nog hele gekke strapatsen uithalen. En ais rechtgeaard A.F.C.-er wil je het daar toch eigenlijk niet van hebben. Het eerste en het derde are like that good old Johnny Walker. Toen uw en mijn voorzitter (de kapi tein derhalve) het zeegat koos droeg hij mij op drie punten uit drie wedstrijden te halen. En zo zie je weer, als de vervangers goed zijn opgevoed, kan men de zaak gerust even overlaten aan hen. Vandaag, nu ik dit artikeltje schrijf, behaalde het eerste twee uit twee. Als het dus even mee wil zitten, mag ik, per gratie van onze spelers, een punt meer dan gevraagd op de groene tafel leggen. Hetgeen intussen niet wegneemt, dat ons team tegen J.O.S. de winst heeft laten n. Onze voorsprong had in het eerste half uur dusdanige afmetingen kunnen hebben, dat de roodwitten wel licht het hoofd hadden gebogen. Overige Teams Verheugend is de puntenwinst, welke ons vijfde team regelmatig behaalt. Als wij ons instellen op de taken, welke ons enkele jaren geleden werden opgelegd, dan verheugen wij ons daarover zeer. De teams vier, drie en twee hebben nog promotie-ruimte. Een en vijf niet meer. Deze stand van zaken legt ons derhalve de plicht op om de laatstge noemde teams te handhaven op de plaatsen waar ze nu staan. Over het eerste maken we ons dit jaar geen pijn in het hoofd. Het vijfde is in dit ver band bezig de plaats van de aspro-tjes in te nemen. Kampioen Vanuit Düsseldorf hebben Ad van Dijk en ik ons er persoonlijk van op de hoog te gesteld. Ónze zaterdagse roodzwarte medestrij ders klopten Brandweer met 4—2 en werden kampioen. Menige zat weet nog niet, wat hij zich daarmede op de hals heeft gehaald. Captain Akkerman zal hem, wanneer nodig, daarvan op de hoogte stellen. Overigens werd het weer een keer tijd. Nadat de Zatten zich twee jaar achtereen de sterksten in hun afdeling hadden getoond, hoorden we de laatste jaren te weinig van hen. Een verjonging in dit vlak heeft de zoden weer een keer aan de dijk gezet. De regelmatige lezer van onze eigen Buitenveldertse Courant weet reeds, dat uw Schakelredacteur ook drie kwartier zijn bijdrage aan dit succes heeft mogen leveren. Charlie spreekt elders in dit nummer boekdelen. Pasen 1963 Omdat uw Stuurman gedurende deze Feestdagen andere dingen aan zijn hoofd had, vermeldt hij slechts de meest treffende zaken: Ons eerste klopte de H.F.C.; ons tweede klopte Volendam op hun terrein. De B 1 klopte Ajax met 1—0. Er geschiedde nog veel meer, vanzelf. Dochters A.C.C. voetbalde tegen een Engels team. De kenners onder ons zullen lik kebaardend het A.C.C.-team hebben gadegeslagen. De Engelsen hadden des morgens het tweede Zaterdagelftal ver slagen, maar in de namiddag kwamen ze van een bijzonder koude kermis thuis! Wally en Henk van Weelde en in laatste instantie Bertus van Manen wa ren niet te passeren. Wally's snor en buik groeien gelijk op, ik geef het toe, maar so what? Ik houd staande, dat A.F.C. III uit alle vaatjes moet tappen om dit A.C.C.- team een behoorlijk resultaat af te dwingen. A.B.C. organiseerde zijn jaarlijkse tournooi om de Hans Volkers Trophee. En ondanks het feit, dat de weergoden niet meewerkten, verliep dit evenement zonder incident. W.V.H.E.D.W. mag de zilveren beker één jaar de zijne noemen. Wat men aan entreegelden tekort kwam, is wellicht in consumpties terug- vervolg pag. 6

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 1