ïcdi Geen u/oorc/en maar tactiek Arie's Raad van Elf HHBi Bit poolt allen mee het is voor a.p.c. J MM WX -Tg ra -X:- ^^^BÊ^^SSÊSSSfSSB^ÊÊÊ^ÊS^ÊÊSSSSÊ 'W/'ic <lc dagelijkse gebeurtenissen aan- dachtig volgt via krant of beeld buis, zal het niet ontgaan zijn, dat een lid van het zwakke geslacht enige be roering heeft verwekt in ons voetbal wereldje. Een parmantige dame, die schuil gaat achter de naam Bibeb. heeft op de voorpagina van VRIJ NEDER LAND een portret getekend van Coen Moulijn. In een interview werd Coen een aantal vragen voorgelegd, die hij niet zo best althans naar de smaak van de vragenstelster kon beantwoorden. Slot som van het artikel voor iedereen ge makkelijk te herkennen Coen kan een groot voetballer zijn, maar bijster spits is hij niet. Bob Spaak trok van leer en stelde: Coen is een voetballer en behoeft de klassieken niet te kennen. „Omnium" in „De Volkskrant" onderstreepte deze mening, waarbij elk weldenkend mens zich kan aansluiten. Is het nodig dat Coen een brokje Sha kespeare citeert tijdens de rust? Of na afloop van de wedstrijd een hoogstaand debatje opzet met Cor v. d. Gijp over de laatste opvoering van Faust? Voor ons moet het toch voldoende zijn wanneer wij hem wekelijks langs de lijnen zien snellen, zijn dribbels mogen bewonde ren en een perfecte voorzet van onze ohhhhs en ahhhs laten vergezellen. De flater van de intellectuele juffrouw is m.i. de reacties niet waard. Dat ik een en ander aanhaal, vindt zijn oorsprong in een kreet die ik wens te geven. In de afgelopen weken hebben wij twee topwedstrijden via de beeldbuis aan ons voorbij zien trekken: Anderlecht —Dundee en Feyenoord—Reims. Quali- tatief is m.i. Anderlecht verreweg het beste. Elk voetballiart moet opensprin gen bij het zien van die weergaloze com binaties die deze Belgische top-technici op de grasmat leggen. Wat ons allemaal verbijsterd moet hebben is de wijze waarop gespeeld werd. Toen na 45 mi nuten bleek dat het resultaat van al die schone combinaties op het middenveld een 2—1 achterstand was, is er blijkbaar niemand geweest tijdens de rust, die de heren heeft duidelijk gemaakt dat het anders moest. De volgende 45 minuten waren een prolongatie van de eerste; blijkbaar wegens enorm succes. Het eind resultaat is bekend. Je vraagt je af of de man, die de technische leiding van zo'n voetbal-exploitatie heeft, ook verant woording moet afleggen aan de eigenaar of aandeelhouders. Het is hier toch een kwestie van miljoenen frankskes. Zou hij nu alleen maar in de rust gezegd heb ben: „jongens wat een pech die 2 ballen die van de doellijn weggetrapt werdendie bal tegen het hout werk en Fazekas, Fazekas, wat werd ge door het ongeluk getart In het hedendags top-voetbal is het toch zo, dat een ieder die het veld be treedt alles met de bal kan doen. Het in één keer dood maken van de bal heeft toch geen geheimen meer voor deze men sen. De passes kunnen toch ragfijn ge leverd worden. Vroeger konden één of twee balkunstenaars doorslaggevend zijn voor een elftal. Een Lenstra en een Wil kes konden een Nederlands elftal een overwinning bezorgen. Deze uitzonderlij ke begaafden krijgen thans een vaste be waker, een terrier bij zich, die de kun stenaar moet blokkeren. Hiermede wil ik alleen maar zeggen dat de techniek, die vroeger prevaleerde thans op het tweede plan staat. Het is volgens mij alleen de taktiek die een overwinning kan waarborgen. Het tweede verschrikkelijke voorbeeld van hoe het niet moet kregen wij bij Feyenoord-Reims voorgeschoteld. Reims, een miljoenen-organisatie. Wie, o wie, is de man geweest, die gezegd moet heb ben: Jongens, jullie gaan in Rotterdam precies zo voetballen als je in Parijs hebt gedaan. Lekker lang breien, daar maken wij die Feyenoorders wel tureluurs mee. In Parijs is het wel niet gelukt, maar dat betekent niets. Als we maar lang genoeg breien, komen er wel gaten. Die man moet dat gezegd hebben, weliswaar in het Frans, maar zo moet het gegaan zijn. De spelers de 100% technische uil voerders zullen ernstig ja geknikt hebben. Ze kunnen moeilijk ongehoor zaam zijn. Zij zijn werknemers. Na nogmaals 45 minuten slechte strijd (waarom durfde toch niemand van onze chauvinistische pers deze wedstrijd rond uit slecht te noemen?) moet het die be drijfsleider nog niet zijn gaan dagen, want ook hier bleek weer dat de tweede helft een kopie werd van de eerste. An dermaal vraag je je af of deze mensen wel capabel zijn om zo'n exploitatie te voeren. Het is toch zo, dat wanneer je een spijker op een bepaalde manier in de muur wilt slaan en het lukt niet, dat je dan een andere manier probeert. U zult zich nu wel op Uw beurt af vragen, wat dit allemaal met Coentje Moulijn te maken heeft. Wel ,ik heb gemeend mijn kreet aan de heer Moulijn op te hangen, omdat hij uitvoerder is. Hij is een radertje in de machine, die bestuurd wordt door een bekwaam leider. De helden spreken tot de verbeelding van het publiek. Daarom voelde die juffrouw Bibeb zo'n enorme behoefte haar lezers iets over die gewel dige Coen te vertellen. Als de antwoor den dan niet tot haar verbeelding spre ken, komt er een mislukt portret te voor schijn. Het betaalde top voetbal kan zich geen helden veroorloven. Het moet aan treden als één hecht team, dat elke week zijn te spelen tactiek moet bepalen. En deze zeer speciaal tijdens de wedstrijd moet aanpassen aan de mogelijkheden die er zijn. CHARLIE. IV11 de hal inmiddels door de aanhou dende dooi goeddeels uit de biljarts is verdwenen, heeft Arie Mets dadelijk een zeer interessante krachtmeting ge organiseerd tussen A.F.C. en het Haagse Quick. Luttele uren nadat u uw Schakel al in het trapportaal hebt opgeslagen, zal in de buitenveldertse sociëteit de strijd ontbranden. Het is dan vrijdag avond 29 maart 1963 omstreeks 8 uur. 1 waalf dagen eerder speelden onze voet ballers 1—1 tegen de Haantjes, maar vol gens Mr. G. B. J. Hibernian's hoofdar tikel in de Haagse Post van de afgelopen week is een Amsterdamse zege dit keer welhaast niet te vermijden. Eerst vandaag heeft Arie Mets de sa menstelling van zijn elftal aan de pers pnjgegeven. De ploeg zal steunen op techniek, fantasie en homogeniteit. De uitverkorenen zijn ditmaal: Jan Scheep slui, Wim Feldman, Gerrie Stallmann, Willem v. d .Marei, Thieme ten Oosten, Cor van Peperzeel, Nico Leloux, Arie Mets (uiteraard), Willy Neseker, Kick Sierhuis en Elkan Pais. Als reserve is aan gewezen Theo van Emden, waarvoor lef nodig was, maar Arie staat voor niets. De wedstrijdleiding is in handen gelegd van l'im Adriaansz, die wij als een in tegere de materie beheersende fi guur kennen. Een goede greep derhalve. Hij zal worden bijgestaan door Joop Pee lers, die nu eenmaal de gave heeft goed met de jeugd om te kunnen gaan. Er zal zeer libre worden gespeeld. In 35 beurten is de man met de meeste CaramBols winnaar van zijn partij, zo dat ons niets kan gebeuren. Voor het eerst zal A.F.C. aantreden in het officiële biljarttenue, bestaande uit handgebreide grijze kniebroek met bretellen, en een rood satijnen mouwloos vest met V-teken van zilveren lovertjes. Een ontwerpje van Kick Sierhuis. Het schoeisel vilten pantoffels met rode pompoen en drie noppen komt uit het atelier van Nico Leloux. Vanzelfsprekend heeft ook Cor van Peperzeel iets willen doen De sier lijke rugnummers, uit loodpijp gebogen, zijn van zijn vaardige hand. De wedstrijdleider zal kenbaar zijn aan de witte pet, dit keer met gouden bies. Een avondje kunstgenot staat ons te wachten. De loketten gaan om 7 uur reeds open. Vanavond zien wij de geluk kigen, die een kaartje hebben weten te bemachtigen, terug in de stilte van de biljartsfeer. Laat ons geestdriftig fluisteren... AD ONDERDELAT. de Italiaanse keuken imp. gebr. plieger Heerlen, amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 4