On dit et datjes Herman *f* D PLIEGER KEUKENS DE SELL KEUKEN BeGunstiQinG van onze aöveRteeRÖeRS, houöt 6e schakel in stanö Op 7 maart 1963 hebben we voorgoed afscheid moeten nemen van onze terreinknecht Herman Zonderman. Ruim twaalf jaar heeft Herman zijn krachten aan A.F.C. en waar nodig aan A.C.C. en A.B.C. gegeven. De insiders weten, dat zijn taak, vooral op onze vel den aan de Zuidelijke Wandelweg, een veelomvattende is geweest, maar onze Herman heeft zijn werk altijd met plezier gedaan. Bij onze verhuizing besloot Herman, na vele besprekingen, met ons mee te gaan, ondanks het feit, dat hem uit het bedrijfsleven aanlokkelijker aanbiedingen werden gedaan. Wij hebben deze beslissing zeer ge waardeerd. En nu moeten wij hem dan toch missen. Ons medeleven gaat uit naar Mevrouw Zonderman en haar kin deren, die bemerkt zullen hebben welke plaats hun man en vader in A.F.C. heeft ingenomen en zal blijven innemen. Wij vertrouwen, dat o.a. dit weten hen zal helpen hun verlies te dragen. Onze Herman ruste in vrede. J- T. S. Voetballen 1. e semiprofs en een klein gedeelte der amateurs zijn zondag de 17-de, na een wekenlange onderbreking weer in de baan geweest. En het is naar onze smaak onlo gisch, dat men zich maar in zo weinig publieke belangstelling mocht verheugen. Of hebben ook hier de hoge prijzen van kolen en levensmiddelen doorgewerkt. A.F.C. I speelde een aantal keren vriendschappelijk. Op zondag 17 maart bekampten we het Haagse Quick op het te onzer beschikking gestelde Houtrusl. Duidelijk, althans op het middenveld, kwam tot uiting, dat wij in de bovenste en Quick in de onderste regionen ver keren. Maar voor doel komen we nog steeds slecht uit de voeten. Vele kansen gingen door aan zelfoverschatting ge paarde nonchalance verloren. Maar en fin, we vertrouwen erop, dat in compe titie-wedstrijden de ernst van dergelijke situaties beter zal worden aangevoeld. Voetballen II. Ook in de amateurrijen is een aantal maatregelen aangekondigd, die de voort gang van de competities moeten waar- plastic uitvoering plaatstalen uitvoering borgen. Daarbij komen, zoals we steeds vreesden, de belangen der zomersporten een beetje tussen de wal en het schip Als eerste slachtoffer vielen De Vole- wijckers, die jaarlijks een honkbal tour- nooi om het Kampioenschap van Am sterdam organiseren. Accoord, wij weten dat het als regel op 20 april nog geen zomer is, maar intussen is het toch maar sneu voor de spelers, die nu misschien wel hun eerste competitiewedstrijd als hun eerste wedstrijd in dit seizoen moe ten beschouwen. Voetballen III. Onze velden gelijken vandaag nog steeds op een zwembad. Men heeft ge tracht door prikken het water te ver wijderen, maar op 25 cm diepte stuit men nog steeds op een ijslaag. Was het achteraf toch niet beter geweest om op een der sportparken in Bijlmermeer te wachten? Daar zou de Hall nog niet zo diep in de grond zitten. Ziekenboeg. Ongetwijfeld tellen we in onze gele deren vele zieken. Statistisch bezien moe ten het er zo'n kleine zeventig zijn. Ons werden lang niet alle gevallen in kennis gebracht. We vernamen over Mevrouw Eylders, en de Heren van der Weyden, Jurriaans en Van Baggen, dat hun ge zondheid momenteel te wensen laat. Wij hopen, dat zij en alle niet ge noemde zieke clubgenoten spoedig mo gen herstellen. Eer. Onze Ad Onderdelat (met witte pet) is in het dagelijks leven o.a. voorzitter van de honkbalclub Quick. Onlangs bestond deze oudste club van Europa vijftig jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum werd Ad, ook wel Pim Adriaansz genaamd, tot erelid benoemd. U voelt wel, dat een dergelijke vereni ging dit besluit niet voor niets neemt. Van harte gelukgewenst hebben we hem, namens U allen. Artikel. In de februari-Schakel verscheen een uitvoerig artikel van de hand van Wim Staats over de Stichting „Goed Genoeg", de Sociëteit en alles wat daarmede maar te verbinden valt. Dit werkstukje oogstte zo'n grote waardering, dat men meende dit licht niet onder de korenmaat te mogen laten blijven. Aan die leden van de sociëteits vereniging, die geen lid of donateur van A.F.C. zijn, werd intussen een exemplaar van bedoeld nummer gezonden. Evenementen. Vanavond biljarten tegen Quick Den Haag. Morgen en overmorgen voetballen en maandag, de door Arie opgeworpen, elders in dit blad beschreven wedstrijd in het penalty-schieten. Voorlopig gaat de leus: „Wij A.F.C.-ers hebben ook nooit eens wat" niet op, vrienden. We hopen, dat we plezier zullen beleven. Van Verre. Van ons oud-lid Fred K. van Almelo die in 1913 naar U.S.A. emigreerde, ont ving Gerard van Nigtevegt dezer dagen een brief. Hieruit blijkt, dat het geheu gen onze 73-jarige vriend niet in de steek heeft gelaten. Hij herinnert zich nog goed de wedstrijden op het aloude Goed Genoeg bij boer Oostveen en de bijeen komsten in het Regthuys en de Nieuwe Karseboont. In 1910 maakte hij als keeper deel uit van ons tweede, dat toen naar de reserve eerste klasse promoveerde. Op 12 maart 1911 stond hij in ons doel tegen Concordia in Delft. The line-up was as follows: Fred Kunst van Almelo, Th. Euwe, D. Koning, Piet Heimig (cap tain), J. F. O. Heuse, W. van Klaveren, A. de Graaf, J. H. C. Vis, H. Hollander, F. van Leeuwarden en W. C. Leibbrand. I'll never forget that game (I am 73 years old now) even if it was 52 years ago. We won 1—0 and I was scared stiff having "cannonball" Jan Thomee facing me as inside left." Zo schrijft Fred ons. Wij danken hem voor zijn medeleven. Dokter Hofstee, die hem goed kent, zal zijn brief beantwoor den. J. T. S. gebr. plieger Heerlen, amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 3