F. V/an de brug Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. T. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50. Amsterdam - z., tel. 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul, Hobbemakade 1 1 5 3. Amsterdam - z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam v 40e Jaargang Maart 1963 No. 8 I)e competitie kon dan eindelijk zondag j.l. worden hervat na een onder breking van niet minder dan veertien weken. Ondanks pro testen en verzoeken heeft de K.NV.B. be sloten de competities normaal te doen uit spelen hetgeen betekent, dat amateurs gedwongen worden tot diep in juni te blijven voetballen. Maar 80% van de verenigingen schijnt dat nu eenmaal leuk te vinden en men voegt er nog bij, dat de inkomsten uit de thuiswedstrijden niet gemist kunnen worden. Alsof er nog een kip komt kijken naar zomervoetbal, waar bij hoogstwaarschijnlijk de clubs die niet meer in aanmerking komen voor de bo venste en de onderste plaatsen onvolledig in het veld zullen komen, zodat van een eerlijke krachtmeting in de laatste phase \an de competitie nauwelijks sprake zal kunnen zijn. Nu zou men mogen ver wachten, dat dan tenminste elke kans om te spelen benut wordt. Er is nu geen tijd voor inhaalprogramma's. Inhaalwed strijden moeten maar zo gauw het langer licht wordt op weekavonden worden ge speeld. Maar de K.N.V.B. denkt er anders over en zo zijn voor zondag a.s. in onze afdeling slechts twee wedstrijden vastge steld. Weer een praktisch verloren zon dag! Wanneer zal men er toch eens toe overgaan de amateurcompetitie normaal te laten doorgaan op zondagen dat 't Ne derlands elftal in het buitenland speelt! Arme zomersporten, die lelijk in het ge drang komen. Met enige bezorgdheid zagen wij de verrichtingen van onze hoogste elftallen na de vorstperiode tegemoet. De vorige maal hadden wij immers niet zo best overwinterd. In de laatste twee weken speelde ons eerste niet minder dan vier oefenwedstrijden overigens met slechte en matige resultaten zodat aan de voor bereiding alles is gedaan wat mogelijk was. En dat dat hard nodig was is ook wel gebleken, want de oude vorm is nog niet teruggekeerd, ondanks alle inspan ning en goede opkomst bij de nauwelijks onderbroken training. Nemen wij nu de resultaten van afge lopen zondag onder de loupe, dan mo gen wij zeker niet ontevreden zijn. Onze K.N.V.B.-elftallen behaalden vijf punten uit drie wedstrijden. Het eerste won weliswaar op gelukkige wijze de uit wedstrijd tegen de Spartaan, welk elftal goed voetbal liet zien. Het tweede speel de 'n goede wedstrijd tegen D.C.G. en won zoals het wild! met 5—1, zich daarbij nog de luxe permitterende een strafschop te missen, terwijl het derde met mede-kop loper f .O.S. III de punten deelde. Neen, over het vertoonde spel van het eerste konden wij niet enthousiast zijn, evenmin trouwens als over een gedeelte van de A.F.C.-aanhang, die een speler die zijn dag niet had en dat zelf wel het ergst zal hebben gevonden onprettig becriti- seerde en hem daardoor natuurlijk nog verder van de kook bracht. Een eresaluut aan Henk Teiwes, die zijn doel subliem verdedigde en aan de scheidsrechter, die bijzonder goed leidde. Wim Bouwhuis was de maker van beide doelpunten. Een prachtig schot van zijn linkervoet gaf ons een 1—0 voorsprong, waarmede de rust intrad, haast traditioneel dus. Na de rust maakte de Spartaan van een aarze ling in onze achterhoede gebruik om de verdiende gelijkmaker te scoren. Maar Wim Bouwhuis dacht er anders over; zij een van onze niet zeer talrijke uitval len loste hij van links een hoog schot, dat door een Spartaanspeler van richting werd veranderd, waardoor de keieper kansloos werd. Onder grote spanning zo heet dat nog altijd verstreek de tijd en wij hadden weer een lastige uit wedstrijd tegen een prettige tegenstander achter de rug. Maar toch als kansheb bers voor het kampioenschap dienen wij beter te spelen Nu misten wij zondag nog Rokus Hoogendoorn, Frans Kat en Ben nie Roode. Het kan best mannen, maar dan moet het heilige vuur weer in de ploeg komen. Good Luck! Het vierde stelde teleur door een on nodige 2—1 nederlaag Daarentegen ver raste het vijlde met een overwinning Onze terreinknecht. Het is met genoegen, dat ik bij U in troduceer Rudi Zonderman, zoon van wijlen Herman Zonderman, die zondag j.l. zijn functie aanvaardde en zich al gauw thuis gevoelde. Het was een mooie op lossing, dat Rudi deze betrekking graag wilde vervullen. Hij kan nu bij zijn Moe- tier, die anders geheel alleen zou -zijn ge bleven, komen inwonen. Wij hebben het vertrouwen, dat Rudi uit hetzelfde hout gesneden zal blijken als zijn Vader en wensen hem veel succes in zijn nieuwe werkkring, die hem trouwens niet geheel vreemd is, want hij assisteerde zijn vader dikwijls, tot hij in Zeeland ging werken. G. H. H. KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 1