fllaighall IJspret Dames- en Herenschoenen Oude Doos Fietsen E S G E - standaard HAHA- of REN-slot BeGunstiQinq van onze aöveRteeRÓeRS, houöt 6e schakel in stanö (En wellicht een best jaar voor Nico Leloux.) Met de elfstedentocht ben ik gestopt. Dat gejakker ieder jaar. En of de duvel er mee speelt, ik had elke keer wind tegen. Verleden jaar ben ik geroy eerd. Niet omdat ik waardebonnen had geaccepteerd. Het zat anders. Er reed namelijk een oude Fries steeds achter mij. Nu heb ik niets speciaals te gen Ouwe Friezen, maar ik heb ze toch liever vóór mij. Op een moment riep hij luide: üouwe, douwe. Ik dacht, nou, laat ik die Fries maar wat douwen. Van Joure naar Appelscha, toen dwars door Floepinga, schuin langs Jeukema en toen recht op de finish af. Toen ik hem losliet, keerde hij zich tot mij en zei: „Jij bent Douwe niet eens". Doch de jury royeerde ons. Triest, maar echt gebeurd. In deze winterperiode zitten wij niet om werk verlegen. Acht weken sneeuw scheppen voor en achter mijn huis heb ben niet nagelaten diepe rimpels op mijn gelaat en handen te tekenen. Ik lijd on der deze druk. En wéér is mijn straatje helderschoon en ik kan wel janken, wan neer de Bilt opnieuw sneeuw voorspelt. Dat weermannetje weet van geen ophou den. Iedere avond met dezelfde „opgewekte" stem tekent hij daarbij vlot de lijntjes, waar het niet koud is en niet sneeuwt. Duizend mijlen en meer van Amsterdam en Goed Genoeg. Goed Genoeg, dat zo rein, zo wit, zo onschuldig, in volle af wachting, doch in wezen toch zo on geduldig naar de dooi en de lente ver langt. Je zou met groot genoegen dat weer mannetje van dat scherm willen sleuren en zeggen: „Man, kom nou eens bij ons binnen en stop nou es met dat gezeur over depressies. Neem een dubbele cog nac en vertel nou es wanneer de zon nou wèl gaat schijnen". Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 De dubbele cognac zal hij wèl baas worden, maar de vorst en de sneeuw he laas niet. Nee, jongens, het is deze win ter voor onze voetbalsport zwaar misère. En ik kan U wel zeggen, dat mijn ijs- mutsie aardig aan de rafel toe is. Zulke dingen worden hier in Nederland ge maakt op een slijtageduur van hoogstens enkele weken. Maar niet voor maaaaaan- denü 't Pluimpie houdt zich desondanks goed. Wat waar is, is waar. Ondertussen zitten de jongens van A.F.C. ongeduldig te trappelen van lust om weer de groene weide in te rennen. Laatst hoorden wij in het clubhuis een oorver dovend getrappel. En wie denkt U, dat het deed? Rocus Hogendoornü De jon gen had al een aardig gat in de vloer getrappeld. „Niet zo erg", zei Cor van Peperzeel, die wel meer weet van gaten in clubhuizen. „Dat gat komt wel weer van pas. Het clubhuis ondergaat nog steeds wijzigingen en je kunt nooit we ten, waar we straks weer een gat moe ten hakken. Zitten laten". Wij waren nog net op tijd. Want de rest van het eerste elftal was al ergens anders bezig te trappelen en een clubhuis vól met gaten zou tè erg worden. In ieder geval hebben we er een gat in gezien. En dat stemt de optimisten tevreden. In deze sneeuw- en ijsschakel zal men weinig over voetbal vinden. Het is dan ook een kunststuk van Jan Steensma om zo een nummer een volwaardig aanzien te verschaffen. Als hij alleen met schrij vers als ik te doen heeft, pleegde hij zelf moord. Voor Nico Leloux zal het wel een best jaar worden. Pekel en sneeuw heeft onze „stiefeltjes" danig aangevreten. D'r zit weer een rondje in, jongens!! Net hoor ik op de radio, dat de voet balcompetitie tot het bittere einde toe zal worden uitgespeeld. Hoe dat gaat, weten nu reeds de cricketers, de honkbal lers en de andere zomersporters op hun verkleumde vingers na te rekenen. De hockeyers gaven er de brui aan en stopten met de competitie. Ja, ja, de hockeyers! Maar wij zijn voetballers. En dat is soms, helaas, een heel andere zaak. Ik zie net weer, dat het weermannetje aanhoudende vorst aankondigt. Ik meen iemand zachtkens „de zenu wen" te horen zeggen. Langzamerhand ra ken wij ervan overtuigd, dat je in jaaaren van zulk weer ook maar niets kunt zeg gen. Tot slot mag ik U het einde van mijn reünisten diner niet onthouden. Willy Brusse zat om 'n tafelbel verlegen. Ik had er een voor hem meegebracht. En alles wat ik vergat die avond, niet mijn tafel bel terug naar huis te nemen. Willy en ik gingen het laatst naar huis. Wij moes ten twee uur lang op een soort taxi wachten. Toen ik uitstapte, gleed ik vlak voor mijn deur uit. Ik viel op mijn ach terste, met de bel in mijn hand. Luid bellende ben ik opgestaan. Drie dagen ben ik stijf geweest van blauwe plekken en een buurman heeft geïnfor meerd, of er soms nog „porders" in Zuid bestonden. JHR. VAN ROSSEM DE GAULIN Uit Ie Jaargang no. 2, 27 oct. 1922. Red. H. A. Brass DE SCHAKEL Daar is de Schakel, die komt binden De oude club aan oude vrinden, De vrinden aan de A.F.C. Tezamen vormen zij een keten, Wier schakels van geen wijken weten! Die kan nog lange jaren mee, De keten van onz' A.F.C. Toen alles ons was meegelopen, En overvloed ons had bekropen, Scheen elk tevreden en verblijd, De weelde leek zoo licht te dragen Maar zij, die naar 't verleden zagen, Dachten soms aan den ouden tijd Met weemoed en misschien met spijt Toen kwamen vreemden bij ons spelen, Kwamen tribunes als kasteelen, En hekken als een eerepoort! De vlaggen zwierden aan de hoeken Maar d'oude geest was ver te zoeken 't Veld werd 'n grootsch en weeld'rig oord, En de terreinknecht droeg een boord Maar in de troost'loos donk're dagen Van nederlaag na nederlagen, Waar bleef de aanhang in 't verval? Was het weer d'ouwe trouwe garde Toen onze toestand zich benarde, Was het weer d'ouwe trouwe garde Die bleef, die blijft en blijven zal! De oude garde staat steeds pal Wie voelt niet door zijn lichaam varen De clubliefde, die vroeger jaren Onfeilbaar altijd wond'ren dee! Vooruit! Je schouder dan d'r onder! Je kop d'r voor, en geen gedonder! De ketting strak! Vooruit er mee! Daar gaat-ie! Voor de A.F.C. NICO is een gezonde beweging. Gebruik daarbij een en een 9

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 9