A.B.C. Harri] Sacksioni SIGARENMAGAZIJN BequnstiqinQ van onze aöveRteeRöens, houöt öe schakel in stanö contributieverhoging. Heus niet urgent (zeggen velen) doch evenwel grijpbaar als het moet. Met ruim 1100 leden een flinke som gelds. De leden genieten zo intens veel meer van de nieuwe omgeving, dat het lid zijn eigenlijk niet te betalen is. Wij zeg gen echter: het zal wel niet zo vlug ge beuren, doch de mogelijkheden zijn er. Dat zouden wij een veiligheidsklep kun nen noemen op de schuldaflossing. En om nog positiever in mijn ant woord te zijn: het bezoek aan het club gebouw overtreft veler verwachtingen. Dit is o.a. een winstpunt van niet ge ringe waarde. Dan de „toto". Ijverige leden zitten daar achteraan en met veel en klimmend succes. De „toto" draait lekkerWeer een onverwacht winstpunt. En bij deze wordt iedereen ten zeerste aangemoedigd deel te nemen aan de Toto. Maar dan in de toto van A.F.C. De provisie is onze winst. Is onze af lossing. Nog meer mogelijkheden Wij zijn er nog niet. De biljarts zul len eerst vanzelfsprekend hun aankoop som moeten opbrengen. Als dat gebeurd isrekent maar weer. Wij hebben het allang eerder gedaan. Dan hebben we nog niet eens gespro ken over de natuurlijke uitbreiding van het ledental. Als we een jaar of wat verder zijn, de verbindingen zijn vanuit de stad gereed gekomen, de parkeer plaats klaar en de bevolking in Buiten- veldert gegroeid. Ai, ai, aidat gaat wel goed met die Stichting. Aan de leiding zitten verschillende „mannetjes- met-een-koppie", zoals dat heet. En die zijn zich terdege bewust, wat ze „aan gehaald' hebben. Zij voeren hun plan nen tevens uit. Alles omvattend als slot een resumé, van de Stichting „Goed Genoeg': Een geheel, tot stand gebracht door gezamen lijke krachtsinspanning van gemeente, amateurverenigingen, particulieren etc. etc., dat tot doel heeft de amateursport te dienen, de recreatie uit te breiden en de naam en faam van de sport in Amsterdam te verhogen A.F.C. en ik mag hier wel A.F.C. apart noemen zonder de beide dochters ook maar enigszins te kleineren is een brokje historie van Amsterdam. Het is de oudste amateurclub van de hoofd stad. Met een rijk verleden en mogelijk nog een rijkere toekomst. A.F.C. stelt de samenwerking, die zij met gemeentelijke instanties had en nog heeft op buitengewoon hoge prijs. Zonder die intensieve samenwerking was dit, zoals het er nu bijstaat, nooit tot stand gekomen. Dat dit óók in de toekomst zo zal blijven is haar hoogste wens. De opzet van dit geheel lijkt voorlopig prachtig geslaagd. Van de belangstelling van ALLE leden en de arbeid van EN KELEN zal het nu afhangen hoe het verder zich zal ontwikkelen. Wat mij betreft, dat het groeie en bloeie 1 I W. G. M. STAATS Op volle toeren Het klinkt misschien onwezenlijk in deze winterse tijd, maar het ABC- apparaat draait momenteel op volle toe ren. Bestuur en commissies vergaderen geregeld met als gevolg dat toernooien en contactbijeenkomsten worden georga niseerd. Allereerst het toernooi om de „Hans Volkers-Tropheedat dit jaar voor het eerst in een gewijzigde vorm is gegoten. Dit toernooi wordt niet op twee maar op drie dagen verspeeld, namelijk op 13, 14 en 15 april (de zaterdag voor Pasen en de beide Paasdagen). Door deze wijziging is het mogelijk om alle wedstrij den op het naar Amerikaanse maatstaven aangelegde honkbalveld te spelen. Na tuurlijk op „Sportpark Goed Genoeg". Het A.B.C.-bestuur heeft een toernooi- commissie benoemd, bestaande uit Joop de Bie, Loek Volkers, Rein Akkerman en Hans de Bie, die de voorbereidende werk zaamheden voor haar rekening zal nemen. Deze werkzaamheden verkeren reeds in een vergevorderd stadium. Zeven sterke verenigingen hebben hun deelname toe gezegd, waarvan ik de namen nog niet mag noemen. Dit vanwege een juist te regelen voorlichting aan de pers. Feestelijk tintje Bovendien zullen de wedstrijden wor den geleid door de beste scheidsrechters, waaronder diverse internationals, van het land. Het ligt in de bedoeling de ope ning van dit toernooi een feestelijk tintje te geven, omdat dit he eerste honkbal evenement op het Buitenveldertse com plex is. Evenals de vorige jaren zal de toernooi- commissie in samenwerking met de pers en propagandacommissie een goed gedo cumenteerd programmaboekje uitgeven met vele wetenswaardigheden. Al met al een toernooi dat voor een glorieuze ope ning van het honkbalseizoen zal zorgen en dat vanwege zijn gezellige en vriend schappelijke sfeer in de vorige jaren een vaste en met veel ongeduld tegemoetge- ziene plaats op de wedstrijdkalender van de K.N.H.B. heeft verkregen. Actief toont zich ook de jeugdcommis sie met als nieuwe secretaris de altijd dynamische Joop Peeters Sr. Voor de jeugdspelers staan al diverse toernooien op het programma. Op Koninginnedag 30 april, wordt met een juniorenploeg deelgenomen aan een toernooi van De Spartaan. Op dezelfde dag is A.B.C. met een pupillenteam vertegenwoordigd op het jaarlijkse Bleesingtoernooi, georganiseerd door het Haarlemse Schoten. Zondag 2 juni komt het B.R.L.-team van A.B.C. in het veld op een O.V.V.O.-toernooi. De jeugdcommissie heeft zelfs plannen om zelf een jeugdtoernooi te organiseren, namelijk voor junioren- en B.R.L.-negen tallen. Als datum heeft zij Hemelvaarts dag 23 mei uitgekozen. De vereiste toe stemmingen hiervoor zijn nog niet bin nen Op zaterdagmiddag 9 maart wordt in 't clubgebouw een contactmiddag voor de jeugd gehouden. Het ligt in de be doeling van de jeugdcommissie om een bekende honkballer een lezing te laten houden, een intelligentie-spel te spelen en de jongens in de gelegenheid te stellen te tafeltennissen en te sjoelbakken. Indien de weersomstandigheden gunstig zijn, zal op donderdagavond 7 maart de eerste buitentraining voor de jeugd-selectiegroep starten. Ook voor de andere jeugdleden wordt aan een trainingsmogelijkheid ge werkt. Contactavond Eveneens op 7 maart wordt in het club gebouw een contactavond voor alle leden met echtgenoten gehouden. Met de mede werking van The Coca Cola Export Cor poration is de pers- en propagandacom missie er in geslaagd een aantrekkelijk filmprogramma (natuurlijk honkbalfilms) te verzorgen. Vertoond zal ondermeer worden een film met de befaamde Ame rikaanse honkballer Ted Williams als onderwerp. Voorts films over het slaan en het werpen. Vrijwel alle films zijn van Nederlandse tekst voorzien. Naast dit filmprogramma zal Otto Ster man een praatje over honkbal ten beste geven. Dat hij velen zal boeien met on dermeer zijn belevenissen als verzorger van het Nederlandse honkbalnegental staat wel vast. Deze avond begint om precies acht uur. Vanzelfsprekend zijn ook de A.F.C.-ers en de A.C.C.-ers van harte welkom! Het jaardiner is gepland op woensdag 22 mei, de dag dus dat A.B.C. zijn 29ste verjaardag viert. Omstreeks 18 uur zal het borreluur, dat aan dit diner vooraf gaat, beginnen. Voor de film/contact avond en het diner zal nog een circulaire met nadere bijzonderheden worden ver zonden. Hans de Bie. s'Avonds verkoop per automaat Voorverkoop Ajax en Olympisch Stadion RIJNSTRAAT 63 TELEFOON 72 65 58 5

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 5