gsnczJi ■éiéê. M A 19 poolt allen mee het is voor a.f.c. mrnm i geschiedt door oliestook. De grote ruim ten kunnen gesepareerd worden door een „harmonica-deur". De ramen aan de voetbalzijde zijn van onbreekbaar glas. Voor de rest valt een prachtige houten betimmering direct op. Natuurlijk is de wand nog niet vol doende „aangekleed" met souvenirs, ver sierselen, schilderijen ed. doch, zoals reeds eerder gezegd, alles moet nog groeien. Dit ook. Het enige schilderij is dat van Schaf Scheepens, de oprichter van A.F.C. Het is in de olie geverfd. Schaf zou dat trou wens nooit anders gewild hebben. Het hangt bij de ronde tafel naast een histo rische foto van A.F.C.'s enige interna tionaal, Charles Lungen, tezamen met Bep Bakhuys. Dan zien we een zeer beroemd cricket bat, dat gesigneerd is door een wel uitermate befaamd Australisch team. En aan de raamwand, achter de biljarts een fraaie dia van een prachtige foto van ons oude Clubhuis aan de Wandelweg. Fotograaf Nico Holtzappel. Well done, Nico 1 Een trapje lager Nou is het echt genoeg geweest daar boven. „Goed Genoeg", zou men geneigd zijn te zeggen. Inderdaad, het is alles bij elkaar een heleboel en nauwelijks te geloven, dat een amateurclub zoiets be zit. Door de ruime voorhall gaan wij, waar drie vitrines hangen. Deze zijn verpacht aan drie zaken. Een zeer ge waardeerde financiële medewerking ove rigens. Buiten vriest het behoorlijk en we doen zeer verstandig onze overjas weer aan en gaan langs de trappen naar be neden. Grote deuren worden er voor ons opengezet. Dan zien wij voor ons een zeer lange gang. Wij zijn aan het tellen gegaan. Achttien ruime kleed kamers, buiten de kleedruimtes voor scheidsrechters etc. Ruim 40 douches, talrijke toiletten, voorzien van koud en warm water. Opruimhokken voor ballen, vlaggen enz. Een keurige ruimte voor gemeenteperso- neel. Kasten voor kleren te bergen. Ma gazijnen voor keuken en buffet, kortom alles, wat men voor een moderne orga nisatie nodig kan hebben. Buiten het Clubgebouw Nu gaan we toch nog even buiten kij ken. Daar heeft onze goede Gemeente voor honderden en honderden fietsers, brommers, scooters vaste standaards ge maakt op een speciaal daarvoor afgeslo ten terrein. Auto's, die iets af te leve ren hebben, zo nodig ziekenauto's voor onverhoopte ongevallen kunnen vlak voor alle uitgangen gereden wor den. Er is op alles gerekend. Hoor, daar spelen de klokken van het carillon aangeboden door vele leden het begin van ons clublied: Wij allen dienen onze club als plichtsgetrouwe mannen". Zoals de kranten schreven Een unicum op de sportvelden We maken een praatje met een Stich- tings „notabel". Deze vertelt dat er plan nen zijn om een zgn. „speel-zandbak" te maken achter het clubhuis. U ziet dat wel hier en daar meer in onze stad. Wat verbogen buizen, wat bizarre hek ken en meer van dat spul. Waar de al lerjongste jeugd zich ongevaarlijk zal kunnen amuseren. Het zijn natuurlijk nog maar plannen, maar we kennen A.F.C. zo goed. En de Gemeente ook zo langzamerhand een beetje. De sportvelden Over de sportvelden nog het een en ander: het hoofdveld is omzoomd door tribunes. Voorlopig een overdekte en één onoverdekte. Staantribunes komen nog later aan de beurt. Nu moet U niet denken, dat wij daar 20.000 bezoe kers kunnen laten zitten. Rustig alstu blieft! Als de beide tribunes helemaal volgepropt zitten, zijn dat er misschien een 1500. Valt U dat tegen? Maar bedenk dan onmiddellijk, dat A.F.C. een amateur club is en zeker niet valt of staat met het bezoek van vele duizenden. Ik maak mij sterk, dat onze penningmeester, Jo Hurwits, al héél tevreden is, wanneer er 1000 mensen een entreebewijs beta len. Voor de rest wordt het publiek aangevuld met een gedeelte van lees wel 13U0 leden (3 verenigingen) hun kinderen, hun vrouw en alles wat er achter aanloopt. Uw vraag zal stellig nu zijn: hoeveel van die 1300 bezoeken de thuiswedstrij den van ons eerste elftal. Tja, dat valt moeilijk te zeggen, maar zeker is, dat de belangstelling van de leden zeker, nu we zo mieters bovenaan staan niet gering is. Van twee bijvelden kan er één cricket- veld gemaakt worden. Het is nog niet zo ver, maar de voorbereidingen zijn, althans op papier, reeds ver gevorderd. Zelfs is de ruimte op de achterste twee velden zó groot, dat er twee honkbal wedstrijden tegelijk op gespeeld zouden kunnen worden. De gemeente alweer die gemeente heeft daar een match-honkbalveld ge maakt. Met alles, zo ongeveer, wat erbij hoort. De pitches, zowel voor honkbal als cricket, worden door de gemeente ge maakt en onderhouden. Vakbekwaam, daar kunt U donder op zeggen. En wat een prachtige gelijke velden. Nii liggen ze onder de sneeuw, doch wij hebben alle werkzaamheden gevolgd vanaf de eerste spade grond, die erop aangebracht werd. Dat doet o.a. De Ne- derlandsche Heide Maatschappij. Deze instelling werkt met de meest moderne, vernuftige apparaten. Bulldozers, drag lines, automatische mesters, zaaiers, on kruidverdelgers en noem maar op, wat daar zoal aan te pas komt. Zij hebben hun werk goed en grondig verricht. Een gedeelte van onze velden is ge legd, juist daar, waar de „Boerewete- ring" eens liep. Het gevolg was, dat hier en daar de grond ging zakken over breedtes van wel 50 meter bij eenzelfde lengte. Vroeger hadden wij met onze handen in het haar gezeten. Thans ver schijnt er een betrekkelijk kleine équip- pe met enkele machines. Het gras wordt in grote repen „opgerold". Dan komt er een machine die gelijkelijk grond aan brengt. De grasmat wordt er weer over heen gelegd en poepoepela het zaakje is in no time weer gezond. Een loze ruimte??? Wat vraagt U nu weer? Oh, dat stuk terrein, waar geen goals e.d. op te vin den zijn? Ach, ja, dat zouden wij bijna vergeten te vertellen. Dat is voorbestemd om er in de toekomst een Sporthall op te bouwen. Ja, Sporthallen, een nijpend probleem voor de sportgemeenschapen voor de Gemeente. Een ieder die hierbij be trokken is, is ervan overtuigd, dat de bouw van sporthallen in de stad nood zakelijk is. Doch U kunt U wel voor stellen, welke moeilijkheden hieraan ver bonden zijn, bouwvolume, financiering brrr, je moet er niet aan denken. Maar gelooft U mij, sporthallen komen er; ruimten en gelegenheden zijn er ge noeg in de stad. Bouwvolume-problemen, U zult zich afvragen, waarom dan zo'n prachtig ge bouw neergezet. U weet het, wij moesten verhuizen, en wat ligt er dan meer voor de hand dan iets goeds te bouwen. Rekeninghoudend met alle problemen is het mijns inziens niet te verwachten dat er op korte termijn een sporthall gebouwd kan worden. Dat betekent dat het stuk terrein braak blijft liggen en U weet hoe het dan gaat met zulke ter reinen, dikwijls geen sieraden voor de omgeving. Kom, bestuursleden van de Stichting, U hobt al zoveel fantasie weten op te brengen, U kent de moeilijkheden en zoudt U hiervoor geen oplossing weten te vinden. Ga eens praten met deze of gene. Probeer een afgerond geheel te krijgen al is het maar voorlopig zodat ook dit sportpark een sieraad voor onze goede stad Amsterdam wordt. Dat kost me nogal wat!!! Nou ja, en dan gaat het met U net zoals al zovelen hebben gedaan. U gaat nu vragen: „En wat kost dat nu alles tezamen?" gevolgd door „Hoeveel schuld hebben jullie nu en hoe lossen jullie dat nu af?" Ach, wat is schuld, als de basis van aflossing er zo gezond uitziet. Daarbij komt nog, dat de verwachte inkomsten hoger zijn, dan ooit een sterveling had durven schatten. Inderdaad, de Stich ting heeft een flinke schuldenlast. Dat valt niet te ontkennen. Maar naast deze schuldenlast staan vele mogelijkheden deze af te lossen. Zelfs vèr binnen het geraamde aantal jaren, dat hiervoor ge pland was. Zal ik U nu eens enkele mogelijkheden opnoemen? Wij hebben weinig geheimen voor U. Neem nu b.v. eens een mogelijkheid, waar men niet snel geneigd is naar te grijpen. Een de italiaanse keuken Imp. gebr. plieger heerlen, amsterdam MM

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 4