F. JONGKIND C.J. DE LAIRESSESTRAAT 133, AMSTERDAM-Z. MAATKLEERMAKERIJ 8£exdA.o--ttcAnilch RuAexui MAKELAAR BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt 6e schakel in stanö dat zo verdienstelijk door een van onze leden wordt beschreven en beplakt. Links is de keuken. Ruim opgevat met diepvries, groot fornuis etc. Daar kun nen eventueel maaltijden worden be reid en het is leuk te vermelden, dat er flink gebruik van wordt gemaakt. Enkele diners voor tientallen clubgeno ten bleken evenzovele successen te zijn. Het accent op goed eten Een flinke croquet, een ferm stuk worst en al die dingen meer helpen mede de vermoeide sportsman weer wat bij te brengen. Juist die goede kwaliteit brengt soms hele gezinnen ertoe de za terdag en/of de zondag in ons clubge bouw door te brengen. Dit brengt dan een familiaire sfeer en „Goed Genoeg" profiteert er mede van. In de achterzaal bevinden zich een drietal tennistafels. Echte, mooie wed strijdtafels. Ook daar wordt zeer ruim gebruik van gemaakt. En ook hier is het de jeugd, die een overheersende rol speelt. Ze mogen het tafeltennis slechts beoefenen op „gympies" of anders op hun sokken. De vloer willen we nog een tijdje mooi houden namelijk. En kijk, daar staat warempel nóg een biljart. Weliswaar een kleinere maat, doch wel een heel écht biljartje met lei en gummibanden. Daar mogen de aller jongste biljartliefhebbers op oefenen. En U moet eens zien met welk een overgave dat gebeurt. Recreatie voor de babies Als U dit leest, bent U geneigd te zeggen, dat ik gek ben. Nou, maar kijkt U nu eens goed dóar bij die tennistafels. Wat kruipt daar over de grond? In een gebreid geheeltje kruipt de allerjongste A.F.C.-er rustig tussen oudere, tafelten- nisspelende broertjes door. Het wollen baaltje trekt zich geen syllabe aan van het geroezemoes. Het is zijn glorieuze entrée bij „Goed Genoeg" en moeder zit heerlijk rustig bij het raam met en kele vriendinnen een kopje soep op te smikkelen. Recreatie voor de babies I I Dat is nu A.F.C., zoals het altijd was, zoals het altijd zal blijven. Niet alleen een club voor actieve voetballers, cricke ters, honkballers, biljarters, schakers en tafeltennissers, maar óók een vereniging, die de gehele familie vreugde weet te schenken. Aan het einde van de grote recreatie zaal bevindt zich een toneeltje. Niet zo maar een verhoging met een opstapje. Nee, voor- en achterdoek, voetlichten in verschillende kleuren, schijnwerpers en beneden een klein kleedlokaaltje voor hen, die bij tijd en wijle willen optre den. Thomasvaer en Pieternel Zo waren het Thomasvaer en Pieter nel met aanhang, die er op die manier „echt uitkwamen". En zo zullen meer deren dat in de toekomst gaan doen. We hunkeren naar een echt „cabaret- ploegje". Zoiets in de geest als studen ten of journalisten dat doen. Alles kan en moet groeien. Niemand kan het een en ander zó maar in één moment uit de grond stampen. En in dit verband denken we met enig leed wezen aan de toenmalige „Reds Band", die onze feesten zo meesterlijk met ge paste muziek opluisterde. Ah, die goeie, ouwe Reds Band!! Jeugd, waar blijft g'j? Zo, nu hebben wij het een en ander gezien. Wat hebben we nog meer? vraagt U nu. Kom maar eens mee. Daar in de hoek is een deur ferm op slot. Wij mogen met de gratie van een bestuur der naar binnen. Het heilige der hei lige. Kort gezegd: de Bestuurskamer; het wordt nu al schertsenderwijze het „zweetkamertje" genoemd. Een fraai, ruim geheel met forse ta fels en twaalf indrukwekkende stoelen. Een geschenk van onze lieve vrouwtjes! Langs de wand een vorstelijke prijzen- kast, waar drie verenigingen hun Be langrijkste prijzen ten toon hebben ge steld. Zoals de tuinbouwer zijn beste appeltjes boven in de mand legt. Waar dient die bestuurskamer voor? Die bestuurskamer dient voor velerlei dingen. Geschikt om de besturen van „Goed Genoeg", A.F.C., A.B.C. en A.C.C. in te laten vergaderen. Ook diverse commissies maken er gebruik van. Men zit er rustig, meer geconcentreerd en geen woord gaat verloren en komt bo vendien tevens de buitenwereld niet ter ore. Wij vergaderen zodoende „in eigen huis", hetgeen vroeger meestal moest gebeuren in café's e.d. Doch ook is deze Bestuurskamer zo voortreffelijk geschikt hoge gasten eens waardig te ontvangen. Bij de opening mochten we er de Burgemeester en Wethouders, de Voorzitter en de Secre taris-penningmeester K.N.V.B., alsmede nog meerdere min of meer officieele fi guren ontvangen. Eigenlijk is de Bestuurskamer „het hart" waar alles van die 4 organisaties om draait. Waarom alles zo groot? Dit is een verhaal op zichzelf en be slist voor niemand Uwer een geheim. Het is zo gegroeid. Toen alles in em bryonale staat verkeerde, dus, laten we zeggen, een tiental jaren geleden, had niemand van ons een flauw vermoeden, dat datgene, wat er nu staat, ooit tot stand zou komen. Het was ons flauwtjes bekend, dat er in de stad een tekort ging komen aan vergaderruimte etc. Dat dit in nog gro ter mate in Buitenveldert het geval zou zijn, daar waren we zelfs zeker van. Toen is dat „verruimde plan" geboren en heeft zich tenslotte ontwikkeld tot een respectabel aantal kleedlokalen. Een kleine twintig wel. En wat was toen het logische, meest economische en practische gevolg van deze volume-uitbreiding? Wel, zeiden wij, dan kan daar bovenop een zelfde ruimte komen, die ons in staat stelt ALLE vergaderingen, alle clubavonden, alle bijeenkomsten, alle lezingen, alle indoortraining, enfin alle jaarfeesten, en ik weet niet wat al meer, te houden. Dat laatste idee, om het in die zin zo uit te breiden, was niet ons beginsel, doch slechts een vervolg van eenmaal opgezette ruimte van kleedlokalen, dou ches, werkplaats, sanitair en opberghok- ken, zoals dat er thans ook nu bijstaat. Dan meteen maar goed ook En, waar de exploitatie van het club gebouw ons niet koud laat, toen we zó ver gingen denken, was de algemene me ning: Maar nu ook alles zo perfect mogelijk. En dat ging nu gebeuren: het gebouw is voorzien van moderne instal laties. Een geluidsinstallatie b.v. met stereofonische weergave, een bandrecor der om alles op te nemen, wat dienstig is om opgenomen te worden. Behoorlijke microfoons, die werkelijk geluid geven. In de keuken een diepvries en in het buffet voor de limonade, de choco mel etc. een koelkast. De verwarming TELEFOON 72.93.15 LOMANSTRAAT 58 Sportterrein verlichtingen Geluidsversterkingsinstallaties Installateur erkend door het G.E.B. TELEFOON 719585 - AMSTERDAM-Z 3

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 3