Van de brug No. 7 Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. T. Steensma. 2e v.d. Helststraat 50. Amsterdam - z.. tel. 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemaitade 1 1 5 3, Amsterdam-z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-v 40e Jaargang Februari 1963 J~Je veronderstelling, geuit in mijn vorig Schakel-artikel, dat het wel eens maart zou kunnen worden voor de ama teur-voetbal weer zou gaan rollen, is niet alleen uitgekomen, maar is misschien zelfs aan de optimis tische kant geweest. Want zoals het er nu uitziet, is het helemaal niet te verwonderen als de velden pas in april weer bespeelbaar zijn. De uitspraak van K.N.V.B.-zijde, dat de semi-prof- zowel als de amateurcompetitie normaal zullen worden uitgespeeld, lijkt dan ook op zijn minst voorbarig. De profs zullen moeten doorspelen; werk moet nu eenmaal worden afgemaakt indien men loon wil genieten. Maar van amateurs kan toch moeilijk worden verwacht, dat zij tot eind juni blijven voetballen? Wil men dat niet, dan zal tweemaal in de week ge speeld moeten worden, maar ook dat zal bij velen op bezwaren stuiten vooral bij clubs die nog niet geheel veilig staan wegens het dan niet beschikbaar zijn van alle spelers. Wat dan? Vele voorstel len worden gedaan, natuurlijk ook in A.F.C. Eén er van lijkt niet zo gek en is het vermelden zeker waard. Het luidt als volgt: Speel de huidige competitie tot op de helft af en stop dan. Onmiddellijk daarna wordt uiteraard met dezelfde indeling begonnen aan de competitie 1963/64. Voor het bepalen van de eind stand in 1964 worden de punten behaald in de halve competitie 1962/63 medege- teld. In onze afdeling b.v. zal de eind stand dus 33 wedstrijden omvatten. Af hankelijk van de datum waarop de velden weer bespeelbaar zijn, beslist men of van de nieuwe competitie 2, 4 of 6 wedstrij den in dit seizoen worden gespeeld. In 1963/64 kan dan gestopt worden van Kerstmis tot b.v. eind januari, want de ervaring van de laatste jaren heeft nu wel geleerd, dat er in die periode heel weinig kan worden gevoetbald. De training gaat intussen rustig door en vrijwel altijd buiten indien de stank van de geïm proviseerde vuilverbranding aan de Eu ropaboulevard (intussen gelukkig gestaakt) dit tenminste niet onmogelijk maakt. Daardoor blijven onze jongens goed in conditie, hetgeen een oefenpartijtje in de sneeuw tegen Zeeburgia zondag j.l. nog eens duidelijk maakte. Dat wij met 3—0 wonnen deed weinig ter zake. Zondag a s. speelt ons eerste om 12 uur op ons veld tegen R.K.A.V.I.C. Kom eens kijken A.F.C.- ers! Waar blijft het merendeel Uwer ei genlijk? Van die 40 getrouwen die regel matig sneeuw en ijs trotseren, kan de sociëteit niet draaien! Nu weet ik wel, dat ons terrein moeilijk bereikbaar is voor degenen die niet over een auto be schikken. Maar belt U dan toch even! Onze automobilisten rijden graag even bij U langs en bij het weggaan van het club huis is nog nooit iemand in de kou blij ven staan. Op een paar uitzonderingen na, maar dat was eigen schuld! Dat U kunt biljarten, tafeltennissen, kaarten en kletsen weet U al wel. Kom heren, helpt ons door deze moeilijke tijd heen. Onze restaurateur, drh Bakker, die een beetje in de lappenmaand is, zou er, wed ik, op slag beter van worden. Ziekenboeg In de ernstige toestand van onze terrein knecht Herman Zonderman, is helaas nog geen verbetering gekomen. Mevr. Hurwits was zo ongelukkig haar been te breken. Onze allerbeste wensen voor zieke en ge- wondel HENK KAPPELHOFF

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 1