On clit et datjes Prettige reiservaringen Bequnstiqmq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Moeilijk Ik weet het, U kan deze rubriek, evenals trouwens alle andere, niet missen. Maar ik heb geen stuff. Iedereen geeft zijn mening over alles in dit nummer. Moet ik nou ook nog een mening geven. Over mijn persoonlijke elfstedentocht geen woord. Twee artikelen (wat zeg ik? drie) over deze bovenmenselijke affaire zijn genoeg. Bovenmenselijk? Daar lachen we toch om. De Woudstra's, de Hanne- ma's, de Bosma's en ik. Over wat zouden de Bosma's en ik niet meelachen? Maar goed. Geen stuff dus. Geen hond getrouwd deze maand. Niet van mijn gang en niet van Piet zijnes. Geen weer zeker. Zeggen de deskundigen tegen me een borrel en een sigaar te nemen. Komt de stuff vanzelf. Ze hebben gelijk. Wat een ellende. Ach, waarom zou ik me kwaad maken? Die pagina komt heus vol. Als het zou moeten. Niet Wit Karei roert het al aan. Wij speelden met de gedachte U een witte Schakel voer te leggen. Althans een Schakel met witte omslag. En wat ons nocit parten speelt, deed het deze keer. Onze zuinig heid stond ons in de weg. Voor het ge hele jaar wordt de omslag, met de ad vertenties, voorgedrukt. Uit zuinigheid. Zo'n grote oplage scheelt maar niet effe, zeg. Dat bracht mee, dat we ook deze keer rood uit moesten komen, (schoppen noch klaveren). Jammer, maar we moeten nu eenmaal commerciële nummers maken. Jan, Otto en ik. Met z'n drieën. Toch waren we liever wit uitgekomen. U raadt nooit waarom. Misschien heeft Flink on gelijk en zit U vandaag, tien dagen nadat deze datjes genoteerd worden, te puffen bij Uw c.v. En dan raadt U het inderdaad nooit meer. Geen gemiddelden Neen, geen gemiddelden. In 't geheel geen uitslagen trouwens. Ja, eentje. Rolf Leeser heeft de afgelopen maand ook een pokertje gewonnen. Was ie zo blij, heb ben we een rondje gekregen. En deze keer had Jaap het goed verstaan. Ik weet niet wie van het drietal Henk Kappelhoff, Cor van Peperzeel en Theo van Emden te onduidelijk spreekt, maar ineens hadden we allemaal een borrel, op die maandag. Voorzichtig met Jaap, jongens, hij mag niet stuk. We hebben er maar één van. Afwachten De voetballerij gaat het leeuwendeel van het jaar opeisen. Geen noodcompe- titie, wel bekerwedstrijden, wel kampioens competitie, wel poolen. De bond doet ge woon of er niks aan de hand is. Enfin, wij kijken de kat uit de boom en als we eind april weer voetballen, dan moeten wij alles nog eens aanzien. Per slot van rekening hebben cricket en honkbal (om maar dicht bij huis te blijven) hun rech ten. Het komt mij voor, dat over de uit loop van het voetbalseizoen het laatste woord nog niet is gesproken. Waarom stelt de K.N.V.B. niet 15 mei als fatale datum? Wie dan boven- of on deraan staat mag juichen of huilen. Soeda. Daarna gaan we zomersporten. Jaardiner Een vleugje jaardiner nog. Het vers van Wilem Staats, voorgedragen door Willem van der Marei op de wijs van „Weet je nog wel, oudje!" sloeg op 18, neen op 19 januari bijzonder in. Ook van de toen aanwezigen heeft niet iedereen het gehoord. Voor geheel A.F.C. nemen we het hier of elders graag nog op. Onze excuses, aan auteur en recitateur voor het weglaten van een enkel coupletje. Geen Standen Ik weet echt niet of U morgen of over morgen deze ranglijsten nodig heeft. Ik hoop van wel, maar ik heb er geen ver trouwen in. Maar zodra U behoefte voelt aan wetenschap op dit gebied, grijp dan de Kerst-Schakel. Daarin staat alles. Zelfs de stand van Zatten II, die ook, net als bijna alle andere teams, nog gemakkelijk kampioen kunnen worden. Sigariets and Whusky Waar begint een limbo-night? Where do we go loopy-loop? Waar is het be gin van de wilde rietlanden? Althans als we het netjes willen houden. (Zo niet, dan raad ik U „De Haven van Urk" aan). Bij Eylebijl, toch. Door onopgehel derde oorzaak heeft U de advertentie een paar keer gemist. Maar het etablis sement bestaat nog, en hoe? (Zo, Otto, nu kun je toch de volle mep rekenen). Dag George, dag John. Dank Zonder inschakeling van de aanvoer ders, die normaal al een redelijke hekel aan verslaggeving hebben, (laat staan als er niet gevoetbald wordt) waren wij in staat U deze Schakel voor te leggen. Daarvoor verdienen onze medewerkers onze hartelijke dank. Recuerdos Redactie, administratie en drukkerij van Uw clubblad wensen U altijd alle goeds, maar in het bijzonder een gelukkige maartmaand. Zowel persoonlijk, als za kelijk. En totte me maar weer gauw gaan voetballen. J. T. S. W/onderlijk hoe je in het buitenland met clubgenoten afspreekt en hen toevallig ontmoet. Ziehier een paar ont boezemingen en een paar ervaringen uit deze maand. Een telefoontje van het éne Zwitserse wintersport-oord naar het andere: „Kom a.s. zaterdag bij ons op ons kasteel-hotel", is een gebod voor mijn vrouw en mij. Wij gaven daar prettig gevolg aan en gingen met zo'n heerlijk Zwitsers berg- treintje door het ideale landschap naar deze A.F.C.-vrienden. Hoewel geen tijd van aankomst door ons was aangegeven vonden we toch 2 clubgenoten aan het dorpsstationnetje; één van hen was tot onze verrassing één onzer (minder bekende) donateurs, te onzer ere met wagen (echter zonder bloe men of muziek). We werden de bergen in getranspor teerd en kwamen in zulk een gezellig ge moderniseerd slot, waar we met thee en diverse vaderlandse dranken werden ont vangen, gevolgd door een diner. En in tussen technische beschouwingen over Reims—Feijenoord of 1—3 dan wel 2—4 dichter bij 0—1 is. Onze laatste trein ging om 9.31, doch eerst tegen 10 uur bemerkten we dit. Gevolg: als goede A.F.C.-ers „doorjassen". 12 uur was nog te vroeg en om 2 uur kwam het gebruikelijke incident, zodat de feestvreugde tot half drie met één min der werd voortgezet. Kamer werd ons bereidwillig, zoals tot dusverre, gratis ter beschikking gesteld, al ontbraken onze pyama's en tandenborstel. Om half negen werden we gewekt met sinaasappel, scheerzeep, scheerapparaat en tandpasta door één onzer vroegere beroemde keepers. Ons werd te verstaan gegeven, dat we nu snel moesten verdwijnen en om 10.01 begonnen we (nu zonder wagen) onze wandeling, die 12 minuten moest duren naar beneden, waar keurig de trein van 10.13 werd gehaald. Onze minzame dank aan onze A.F.C.- clubgenoten, die ons op grandioze wijze hebben ontvangen in hun schone winter sport-oord en onze kosten zo laag hebben gehouden. Een bescheiden revanche hebben we hun een paar dagen later aangeboden. Prettige herinneringen. De dag van vertrek is aangebroken. Weer een heerlijk bergtreintje door het panoramische winterlandschap. In Chur overstappen en wie staat daar precies voor onze wagon? Ons jongste E.C.-lid. Actief en drukdoende. Hevige debatten over sneeuw, ijs, schaatsen en skieën. Een heer lijk babbeltje aan één stuk van Chur tot Zürich met een gezellig kopje koffie. In middels blijkt, dat we gezamenlijk per K.L.M. ook Zürich—Amsterdam reizen. In dat mooie vliegveldrestaurant Zürich- Klothen, genieten we de lunch gezamen lijk na een smakelijk apéritiefje t.w. Al- penbitter, als afscheid van de bergen, gevolgd door een Zwitsers wijntje. In het vliegtuig is ons een charmante stewardess behulpzaam met enige prettige cognacjes. Een weddenschap i.v.m. deze stewardess win ik en passant (En die moeder dan? Red.). Het is heerlijk je clubgenoten zo some where in the world te ontmoeten en zo heerlijk rustig zonder elftal- of clubzorgen te babbelen, te reizen en te verkeren. Een hartelijk dankjewel aan onze club genoten, die wij zo lekker toevallig ont moetten of waarmede wij zo toevallig konden afspreken. v. N. 11

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 11