Bent u sportief öRukkeRij joh. meijeR Oude doos kanaalstuaat 132 amsteRöam tel. 80710 alle öRukweRken poolt allen mee, het is voor a.f.e. Gaarne zou ik willen inhaken op de suggestie van de heer „Mixed Pickles" Wijnand met betrekking tot aanhef dezes en ik zou hiertoe met U willen nagaan hoe sportief wij eigenlijk wel zijn. Indien U het mij niet euvel duidt zou ik gebruik wensen te maken van de be proefde Libelle-, Margriet-methode, name lijk die van zelfonderzoek. Vraag 1 Wat doet U als U op het punt staat een 2e paal-balletje volgens het boekje te laten promoveren tot doelpunt en U wordt tijdens Uw sprong abrupt via Uw shirtje van Uw voornemen afgehouden? a. De man vriendelijk aankijken en hem vragen waar hij deze truc geleerd heeft en hem met het succes van zijn aktie complimenteren. b. 's-Mans eigen shirt met beide handen bij de kraag vatten en dit in één ruk doormidden scheuren, hem onder deze bezigheden zeer vuil aankijkende. c. Stilletjes wachten tot zich een zelfde moment voordoet bij je eigen goal en de man dan tijdens zijn sprong alles tegelijk van het lichaam trekken. Vraag 2. Wat doet U na afloop van een wed strijd die U met 13—1 hebt verloren? a. Mijn tegenstanders uitnodigen boven te komen en hen tracteren met een lekkere pils. b. Mijn tegenstanders uitnodigen boven te komen waar zij voor hun eigen geld iets kunnen gebruiken. c. Mijn tegenstanders uitnodigen boven te komen, alwaar ik staande bovenaan de trap hun stuk voor stuk naar be neden zal laten tuimelen. Desnoods herhaal ik dit 13 keer. Vraag 3. In het heetst van het gevecht klinkt ei een fluitje. Het is niet van de scheids rechter maar van een hele lieve juffrouw, die altijd zo graag heeft willen fluiten. U was op dat moment bezig aan een adembenemende dribbel en de weg naar het doel lag volkomen open. U stopt echter bij het fluitsignaal, waardoor de tegenstanders de gelegenheid krijgen U het leer te ontfutselen. Wat doet U? a. Ik ga in looppas naar de lieve juf frouw, geef haar een dikke pakkerd en maak onmiddellijk hierna een af spraak voor de komende zaterdag avond. b. Ik ga in looppas naar de juffrouw en zal haar op een stevige manier de fluit ontnemen. Desalniettemin geef ik haar toch een pakkerd. c. Na afloop opwachten en haar 10 x in versneld tempo de „Posthoorngalop" laten fluiten. Vraag 4. U moet om 10.00 aan de Overkant van het IJ spelen. Het is 20 graden onder nul. mist net de pont en door de vol gende te nemen zou U beslist te laat ko men. Wat doet U? a. Ik hak een bijt in het ijs; ontkleed mij gedeeltelijk en zwem onder het ijs door naar de overkant. Mijn koffertje bind ik op mijn rug vast. b. Ik zou de leider opbellen, die toch zeer waarschijnlijk wel in zijn bed zou liggen, en hem mededelen dat ik de pont heb gemist en dat ik maar van verder spelen wens af te zien. c. Ik zou een hoeraatje aanheffen voor het Gemeente Vervoer Bedrijf; mij ijlings in een taxi storten om zo vlug mogelijk de warme mand terug te vinden. Vraag 5. U krijgt de Schakel thuis en bemerkt dat de Voorzitter in zijn artikel „Van de brug" bij een bepaald woord heeft ge schreven i.p.v. dt. Wat doet U als U hem de eerst volgende keer tegenkomt? aIk groet hem als gewoonlijk en laat niets merken. b. Ik zou zijn verwarring negeren en mijn handdruk een bemoedigend trekje meegeven. c. Ik zou een fel ingezonden stuk schrij ven, waarbij ik zijn capaciteiten in twijfel zou trekken. Vraag 6. In ons nieuwe clubhuis bestaat nog de mogelijkheid dat U zich vergist in de kleedkamerdeur en dat U per ongeluk bij een aantal korfbalsters terecht komt. Wat doet U? a. Ik zal een oprecht gestameld pardon laten horen en de deur onmiddellijk sluiten. b. Ik zou zeggen dat ik hier mijn shirt, na het trainen, vergeten moet heb ben en of ik nog even mocht kijken c. Ik zou mij ontpoppen als een deskun dige op korfbalgebied en de dames uitgebreid enkele systemen aan de hand doen. Voor mijn part werd het een latertje. Vraag 7. Omdat U zo goed bent wordt U een profkontrakt aangeboden door Real Ma drid. U krijgt ineens in het handje 500.000.— en een gegarandeerd jaarin komen van 50.000.— voor tenminste 5 jaar. Wat doet U? a. Er is maar één Real Madrid en dat is A.F.C.lang leve de amateurs, hoe zee! b. Ik zou dit eerst nog wel even met mijn moeder willen bespreken c. Ja graagwanneer gaat het vlieg tuig? a. is 3 punten, b. 2 en c. 1. 21 punten is uitmuntend, maar wanneer U aan het Bestuur bekend maakt, dat U slechts 7 punten behaalde wordt U geroyeerd. Het resultaat van Uw zelfonderzoek kunt U bekend maken aan de Redaktie van dit blad. Prijswinnaars krijgen een extra vermelding en laten ook zij, die slechts tot een totaal van 7 punten ko men, niet vergeten hun naam op te ge ven aan het Bestuur, zodat wij tot een spoedige sanering van a-sportieve elemen ten over kunnen gaan. CHARLIE. Op gezette tijden zullen wij, daarbij geholpen door ons erelid Jaap van Nek. een artikeltje geheel of gedeeltelijk over nemen uit „De Schakel" van 40 jaar ge leden. In de november-Schakel van 1922 lezen we, dat Arie Mets (onze ex-voor zitter en thans ere-lid) werd aangenomen als lid. En in het september-nummer van het zelfde jaar, jaargang 1 no. 1, stond het volgende te lezen: Overgenomen „De A.F.C.-Schakel" No. 1 van 22 september 1922. „Het A.F.C.-schip staat op de helling en ondergaat een grondige reparatie". Met deze woorden schilderde voorzitter Scheepens op de Algemeene Vergadering j.l. de positie der A.F.C. Het, naar zij meenden, zinkende schip werd reeds door de ratten verlaten, doch de reders over zagen den toestand en tot de noodige reparaties werd besloten, opdat het in den-kern gezonde schip, spoedig opnieuw uitgerust, en met nieuwe enthousiaste bemanning bezet, den strijd met de con currenten kan aanvaarden en op het doel, het kampioenschap, kan afsteve nen. Genoeg van deze beeldspraak! Ieder A.F.C.'er moet weten, waar het om gaat. Een golf van heerlijk enthousiasme gaat door de rood-zwarte gelederen. Het Be stuur meende daarom langs den weg van een extra-editie zich tot alle leden te moeten wenden, om ook diegenen te be reiken, welke de ernst van het oogenblik nog niet mochten beseffen. Men besloot deze uitgave „De A.F.C.- SCHAKEL" te noemen, omdat in dezen tijd van inzinking gebleken is, dat er een schakel bestaat, welke de ware A.F.C.-ers bijeenhoudt, nl. de groote liefde en op offeringsgezindheid voor onze oude ver- eeniging en onderlinge vriendschap. Be stond deze schakel niet, dan ware het misschien reeds met ons gedaan geweest. Wij hopen, dat deze uitgave ertoe moge bijdragen den bestaanden band te ver sterken. Met nieuwen moed gaan wij dan het seizoen in en twijfelen niet of onze verwachtingen zullen niet beschaamd worden. Wij bevelen den inhoud in Uwe bijzondere aandacht aan en eindigen ons voorwoord met de leuze: „Op voor het herstel van onze goede, oude A.F.C.!" 8

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 8