On dit et datjes Zaalvoetbal to -> poolt allen mee het is voor a.f.c. Medeleven. lezer dagen ontving het Bestuur van de Heer D. Stevens een briefje, waarvan ik het volgende meen te mogen overnemen. „Als trouwe bezoeker van de voetbalwedstrijden van A.F.C. sedert 1906 en de honkbalwedstrijden van A.B.C. ge durende de laatste 20 jaar wens ik U geluk met het heroveren van de eerste plaats in de eerste klasse Amateurs." De Heer Stevens is verontrust over de onproductiviteit van onze voorhoede en geeft middelen ter verbetering aan. De secretaris heeft inmiddels geantwoord, dat niets onbeproefd zal worden gelaten om de schotvaardigheid op te voeren. Ik wil vanaf hier de Heer Stevens dan ken voor zijn medeleven. Wedding Bells. Juist na het ter perse gaan van het vorige nummer bereikte mij het bericht, dat ook Bertus van Manen mijn old gang heeft verlaten Bertus wijdt ook niet al leen zijn sportieve krachten aan A.F.C. en van deze soort jongeren zijn er altijd te weinig. Bertus en zijn vrouwtje wenst A.F.C. geluk. In ander shirt. Onze makkers Robby Brouwer, Tonny van Straten en Henk Teiwes werden ge kozen in een Amsterdams elftal. Arthur Reddering voor een dito zaterdagelftal. Geen der wedstrijden vond doorgang. In tussen is A.F.C. vereerd met de aan deze jongens betoonde onderscheiding. Op andere stoel. Onze voorzitter Henk Kappelhoff werd kort achter elkaar benoemd tot Bonds- afgevaardigde en Bestuurslid van de L.B.A. (Landelijke Bond van Amateurs). Door deze functies te aanvaarden bewijst onze voorzitter A.F.C. een grote dienst. De stem van het amateurvoetbal en als het zo te pas komt, die van A.F.C., kan in wijder verband gehoord worden. Reds Band. Enigen onzer hebben het plan dit in stituut weer leven in te blazen. Er zijn reeds genoeg musici om te starten. Mo gen we echter die AFC-ers, die een in strument bespelen, vragen zich op te geven bij Robert E. Duis of bij Cornelis F. van Peperzeel. Onze feestelijke bijeen komsten kunnen nog aan gezelligheid winnen met deze band. Kienen. Zelden zagen we zo'n prijzentafel als deze keer. Jan de Vries had zich, zoals reeds op de avond zelf werd aangestipt, bijzonder kwaad gemaakt en het resul taat mocht er zijn. Het C.A.Q.-trio Karei Ncsenberend, Gijs Nijman en Jan de Vries, bijgestaan door Cor van Peperzeel en Jan Snelle- man hebben ons een buitengewone avond bezorgd. En ja, dan gaat later de piano tussen de billards, mensen, en goeden dag dan met de nachtrust zeg. N ieu w jaarswensen Bestuur en redactie werden ook dit jaar weer overstelpt met Nieuwjaarskaar ten. Namens deze beide dank ik de zen ders hartelijk en vanzelfsprekend wensen wij ook hen veel geluk en voorspoed, al hoewel het zo is, dat wij elkaar eigenlijk elke dag veel geluk moeten wensen, al wordt het dan niet steeds met zoveel woorden gezegd. Het zou te ver voe ren om alle namen hier te vermelden. Een paar uitzonderingen wil ik maken. Er was weer een hele mooie van Wim Staats en echtgenote, er was een hele verre van Frits ten Hope uit Tanga nyika en een heel fijne van Freek Schol- te, jeugdcommissaris van de K.H.F.C., op het ogenblik voor herstel van gezond heid opgenomen in een sanatorium en hele vriendschappelijke van T.O.G. en Z.A.C. Nan Duinker. Via het veteranenvoetbal tegen Con cordia doken we weer eens op onze oude vriend Nan Duinker. Hij heeft in Delft een carrière als longarts opgebouwd en maakt het bijzonder goed. Ons bezoek te zijnent werd reeds door hem en zijn vrouw en broer beantwoord, waartoe Maggy en Willy Neseker hun huis open stelden. Nan ontpopte zich als de Neder landse zanger van het Weense lied en later op de avond werd alles wat van de muur of de zoldering neerhing tot mistletoe (het was omstreeks Kerstmis) gepromoveerd. Een stemmig Engels lied wilde er toen ook nog wel invallen. Bezuiniging. Overal en altijd moeten de leden zui nig omspringen met het hun ter be schikking gestelde materiaal. Overal en altijd, dus ook in het clubhuis met bil lards, tafeltennistafels etc etc. Deze verplichte zuinigheid legt Uw Schakel-staf het volgende verzoek in de mond: „Willen die A.F.C.-ers, die per gezin meer dan één clubblad ontvangen aan Otto van der Heul mededelen, dat ze op deze toezending prijs blijven stel len. Wanneer dit berichtje niet voor 15 februari door hem wordt ontvangen, dan zal slechts één Schakel per gezin worden toegezonden." De Schakel-edities hebben een derge lijke uitbreiding ondergaan, door de grote toeloop van nieuwe clubgenoten, dat de voorraad voorgedrukte omslagen de behoefte van het jaar 1963 niet kan dekken. Dit dan voor het geval er iemand langs komt, die lastige vragen stelt. 80 Op 8 januari werd de Heer Romein 80. Ook een zeer sterke dus. Tot de daar voor gestelde leeftijdsgrens heeft hij ge scheidsrechterd en daarbij veel plezier gehad. Nu heeft hij veel plezier in schil deren. Zijn activiteit kwam tot uiting bij de opening van ons clubhuis op 6 okto ber 1962 toen hij aan het A.F.C.-bestuur een mooie eigen creatie heeft aangebo den. Toen waren wij ook in de gelegen heid om de kracht van deze tachtig jarige te bewonderen. Mijnheer Romein, A.F.C.'s felicitaties en nog vele jaren. Voetbal. Over het edele spel zelf is weinig te vertellen. Voor de competitie is niet ge speeld en de o.a. tegen De Spartaan ge plande vriendschappelijke wedstrijden konden niet doorgaan, omdat de terrei nen en/of weersgesteldheid geen mens buiten lieten vertoeven. Skat, poker, klaverjas, billard etc. etc. is er wel ge speeld. Nieuwjaarsdag. Het slechte weer en de ontoegankelijk heid der toevoerwegen deed de Vereni ging „Sportpark Goed Genoeg" beslui ten de opvoering van de Nieuwjaarswens uit te stellen. De daarbij eveneens opge legde sluiting van het clubhuis kon door de toch, ondanks de sneeuw, in groten getale opgekomen leden niet geheel ten uitvoer worden gelegd. Tegen achten verlieten de laatsten echter de tamelijk frisse ruimten. Ober Jaap, bijgestaan door een tweetal koksmaats hebben hun best gedaan om een ieder van spijs en drank te voorzien. Alle hulde. J. T. S. 13 januari j.l. ontmoetten o.a. Ajax, Blauw-Wit en de Volewijckers elkaai in de Apollohal. Het betrof „voetballen" in een zaal door spelers van onze ere divisie en het Nederlands-elftal. In een verslag van de wedstrijden stond onder meer te lezen: „Keizer en Hughes uit het veld ge zonden"; van Wijk benut drie penalties; van Heeswijk naar het ziekenhuis; rui ten en tribunes begaven het". Conclusie: „We hebben geweldig ge lachen en vijfduizend mensen hebben zich geamuseerd!" Alles goed en wel, maar waar mee!?. Met onverantwoordelijk omspringen met topvoetballers; met riskeren van be nen en spieren van onze prominenten! En dat allemaal voor een paar centen en om „de jongens aan de gang te hou den!" Is dat allemaal wel zo nodig? Nee! Zijn er geen andere oplossingen? Ja! Het lijkt me in een vorstperiode als welke we thans doormaken veel beter om op een verstandige wijze van deze rust gebruik te maken: met b.v. lichte trainingen (buiten), met wedstrijden tegen zorgvuldig uitgekozen tegenstan ders (van andere divisie of klasse), met taktische besprekingen, of met gezellige bijeenkomsten (met dames). Met andere woorden naast dit bijhouden van een voldoende fitheid, eens wat meer nadruk op de morele en emotionele aspecten van de club en/of van het team. Of is ons „prof voetbal" het stadium van „achter een bal aan lopen" nog niet voorbij? Zo niet, dan wordt het tijd. ROBERT E. DUIS.

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 4