BequnstiGinq van onze aöv rs, houöt öe schakel in stanö 11 't Was eiglijk om te grienen 'k Bedoel, dat hadden we beslist Zelf hier kunnen verdienen. Het kon natuurlijk niet uitblijven. Grote gebeurtenissen werpen hun schaduwen vooruit en betrekkelijk vooraan in deze Wens kwam de opening en alles wat drum und dran was reeds ter sprake. T. 1 Die stunt van Willem Staats Ten Oosten, Holtzappel, van Nek Waren daarbij zijn maats. P. 1 O ja, 'k schrok me een hoedje zeg: 'n Biljet van de belasting Maar toen 'k het door had, Was 't zo leuk, dat 'k daad'lijk naar de kast ging. Ik pakte 'n tientje voor de klok Dat 'k onverwijld gireerde. Ik vond 't een meesterlijke mop Die iedereen waardeerde. T. II Bij 't jubilee van D.W.V. Haalde ons team tien plus Voor zijn gedrag wel te verstaan De neuzen krulden dus. In 't veld en ook daarbuiten Was sportief zijn het parool. Dat ligt aan onze leiders En de A.F.C.-se school. De wijze van vergaderen van de veteranen werd van de geheimen ontdaan. Jan van der Pijl werd 70; A.C.C. 41 en Dick Bessem werd door Hare Majesteit benoemd in de Orde van Oranje Nassau. De laatste plechtigheid op ons oude terrein was de doden herdenking op 4 mei. Maar kom, na nog in deze staande letters te hebben ver meld, dat de slechte zomer onderwerp van gesprek uit maakte, laat ik gaarne de woorden van de uitvoerenden over de verschillende gebeurtenissen volgen. T. I Met de belasting spot men niet. T. II Loop door, het doel was edel. Als ik er maar om lachen kan, Hou 'k wel van dat gebedel. 1'. II 't Was toch wel wat te gortig, hoor, Ze vroegen je voor alles. Deed je met al die gijntjes mee, Zat je gauw in de dalles. T. II En toch zat er iets in de lucht: Iets groots, iets moois, iets schoons Er werd voor ons een werk verricht; Echt iets buitengewoons. P. I We popelden van ongeduld Zou zoiets ons wel lijken? En één voor één ging iedereen Zo heel eventjes kijken. T. I We konden er niet veel van zien; Maar wat we wel goed zagen Dat was het feest van Jacques van Ooy We hadden niet te klagen. P. II We kregen drankjes en hap hap, De stemming was in orde.... Maar ja, de nestor van de club Was tachtig jaar geworden. T. II De dag daarop, de grote match tegen O.V.V.O. Gewonnen en in veiligheid Dank zij Bouwhuis bravo. 1'. I We waren haast uit d'eerste klas In één seizoen verdwenen 't Was of de jongens zonder fut En zonder vechtlust schenen. T. II Ik weet, het spel van ons eerste team Had niet veel om het lijf, Maar g'loof het wel of g'loof het niet, We werden nummer vijf. T. 1 En onze eerste kampioen was junior B vijf Dat's net zo goed als ieder team, Denk niet dat 'k overdrijf. P. I Want ieder team, van hoog tot laag Heeft evenveel belang Voor A.E.C. is elk gelijk Wees maar gerust niet bang. T. II Weet jij wat ons het meest beviel? De stijl prijs van A één. P. II De stijlprijs? Nee, nooit van gehooid Kom beste Tom, explain. T. II Ik kan het niet verkroppen Dat wij met onze zomersport Geregeld moesten stoppen. T. I De honkbalclub verjaarde weer, Al acht en twintig keren. Waarmee the good old A.F.C. Haar mee ging feelciteren. 1'. 1 Junior A 3 kampioen, 'k Wil ze met ere noemen De praeses sprak de jongens toe En hij offreerde bloemen. P. II Vriend Gerard Hauber 50 jaar Bij de Huiden club Het was een luist'rijk festijn, Met speeches en een drup. T. II Geluk gewenst oud-voorzitter, De loftrompet gestoken Zo 50 jaar huiden man Ik heb 't nog nooit geroken. P. I Aafcee organiseert 't toernooi, 't Toernooi van de pupillen. De kleine spelers streden fel Omdat ze winnen willen. T. I Aafcee dacht eerst de beker Van van Swol te kunnen halen Maar tegen Volewijckers Gingen onze pups juist falen. P. II En op de valreep kwam er nog Voor ons een kampioen Het derde heeft met pijn, Dit mooie werk nog kunnen doen. T. II Geluk gewenst A.F.C. drie; Je hebt je kans genomen Maar tot promotie is 't helaas Bij jullie niet gekomen. 1'. I Toen was het grote afbraak feest Afscheid aan het verleden. Het was een daverend geval, Waar w'allen mee aan deden. T. I Het was rumoerig, rom'lig, druk De veiling was perfect. De kleedkamers waren de bars, Dat heeft me erg genekt. P. I Je zong met een stuk in je kraag We gaan nog niet naar huis- En Tom je hield je aan je woord, Je kwam om 6 uur thuis.

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 11