i iïlaftt.11 Saté Dames- en hterensckoenen BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt de schakel in stanö tevens medegegadigde voor de, nee, laten wij blijven voetballen en niet pra ten over eventualiteiten, ons wachtte. Dat de heren van S.C.A. geladen waren en dat wij met muziek van Witten- burg op de achtergrond speelden, heb ben wij heel goed kunnen merken, een 2—0 achterstand werd na een half uur ons toch zeker niet verdiende deel. Nu bleek dat er ook zonder gesmoes gevoet bald kan worden, en voordat er voor de thee kon worden ingerukt, waren wij door fraai samenspel, ja, leest U wel „samenspel" naast onze tegenstrevers ge komen, Jaap Willemse en Wim Stenvert zorgden hierbij voor de gewenste afwer king. Na de thee gingen wij op de goe de weg voort, en na een solo a la Koster, wat ons een voorsprong opleverde, een nalatigheid in onze defensie en de vol tooiing van Jaap van zijn hattrick, dit alles kon ons met opgeheven hoofden en een 5—3 overwinning in ons zak het veld doen verlaten. Bravo jongens, laten wij zo doorgaan, misschien kunnen wij ons nieuwste erelid aan het einde van dit seizoen een verlaat openingsgeschenk aan bieden. P.S. Wanneer zullen de weergoden het behagen om „Goed Genoeg" eindelijk goed genoeg voor ons te laten zijn. COEN MELOEN. Onze bekwame redacteur, zelf jarenlang Zat, onderkende onmiddellijk de moeilijk heid wanneer, niet zoals vroeger elf, maar nu wekelijks 22 Zatten het veld inhollen. Deze mensen moeten een kop hebben of tewel zij moeten gespecificeerd onderge bracht kunnen worden. Hij vond een lekkere oplossing, hij noemde Zat I Saté en het tweede Satwé. Wat dat laatste be tekent weet ik niet, maar het zal evenzeer smakelijk zijn, zo dacht ik. De taak om U overzichtjes te geven van Saté is eigen lijk overbodig geworden, naar mij is ge bleken. Indien U regelmatig ons streek blad „De Buitenveldertse Courant" leest blijft U op de hoogte. Met goed ontwik kelde koppen zoals „A.F.C. Zaterdagmid dag blijft ongeslagen" wordt wekelijks man, paard en doelpunt genoemd. Fana tieke Saté-aanhangers, die niet naar de mand gaan alvorens zij weten wie het derde doelpunt scoorde tegen de Meteoor, krijgen op verzoek een Buitenveldertje toegestuurd. In mijn vorige aantekeningen mocht ik reeds memoreren dat Saté een goed elf tal heeft. Het zijn orthodoxe jongens met gevoel voor de bal en die het voetbal recht op en neer spelen. Er zijn hoge A.F.C.-functionarissen die het 4—2—4 er in willen hameren. Onze aanvoerder Rein Akkerman haalt geringschattend zijn schouders op en kijkt fluitend de andere kant op. Een juiste houding. Als ze willen hameren, dan doen ze dat maar op de pirtg-pongtafel (liever niet op de bil- jardser huizen enkele goede biljarters in de Saté-groep). Het zou echter beter zijn als ze eens naar buiten keken, bij voorbeeld bij onze eerste thuiswedstrijd tegen de Meteoor. Ik heb zo'n idee, dat ze dan stilletjes zouden gaan zitten, zacht jes een chocomel bestellen en aandachtig toekijken. Want voorwaar hier werd fris gespeeld. Over de vleugels en tussen door alles met gemak, het talent eigen. Het enige dat ze ons in de eerste helft zouden kunnen verwijten was dat wij zo'n stuk of twintig open-kansjes lieten lig gen. Bij voorkeur knallen we die tegen de lat, dat is iets gedistingeerder. Je hebt hele volksstammen die open kansen wel benutten. Het wordt zo gewoon op de duur. Het was met de rust dan ook maar heel bescheiden 10. In de tweede helft raakte de Meteoor toch wel vermoeid. Voor goed begrip diene dat Meteoor gedo micilieerd is aan de Overkant van het IJ. Zij waren 's ochtends om half acht uit de veren gekropen om toch maar op tijd te zijn. Ik geloof dan ook dat dit voordeel van onze nieuwe ligging nog niet door ons op de juiste wijze wordt gewaardeerd. M.i. is dit voor uitbreiding vatbaar. Met de bordjes die naar ons complex ver wijzen kunnen wij bezoekende verenigin gen terdege afmatten. Net als in de pad vinderij laten we ze een uurtje spoor zoeken. Een paar vaste pupillen moeten zorgen dat elke week een ander patroon wordt uitgezet. Sterke clubs kan je dan best via Ouderkerk laten komen. Een vaste Commissie moet benoemd worden, die deze werkzaamheden goed gedocu menteerd (aantal fietsers, eigen gelegen heid etc. in goede banen moet leiden. Maar laten we niet teveel afdwalen en terugkomen bij een vermoeid Meteoor. Toen het 6—1 stond konden ze pas naar huis. Daan Perton was de grote ketter; hij nette 4 x puntgaaf. Wij kennen de wedstrijd van het jaar, zelfs die van de eeuw, maar de wedstrijd van Bertus was tot nu toe onbekend. Na de wedstrijd tegen de Brandweer (even eens runner-up) mogen wij dan dit pre dikaat bijzetten. Al wekenlang ging het gerucht: „tegen de Brandweer redt je het niet' In de Saté-groep kwam men zelfs tot enig na denken. Voor de wedstrijd het Blaauw- hoedenveem in de fik steken, zodat je wellicht een reglementaire 5—0 kon pak ken. Toegegeven, het heeft een baard, maar wat doe je als je 'm knijpt. De rust ging in met 0—0. De 2e helft was het de Brandweer die de lakens uitdeel de, maar Bertus van Maanen had geen interesse in textiel, in welke vorm dan ook. Misschien hebt U wel eens een keeper een bal uit zijn doel zien ran selen. Nou, Bertus ranselde niet één keer maar de hele middag. Na afloop moest zijn scooter het zelfs nog ontgelden, hij wist van geen ophouden. Maar ia, wat wil je, hij had de wedstrijd gewonnen. Z'n zwakste punt is de hele lange schui ver. Dan twijfelt hij wel eens tussen ge woon pakken of mooi duiken. We staan 100% achter hem voor wat dat laatste betreft. Brandweer liet zo'n bal los, 20 minuten voor tijd, en we stonden met 1—0 achter en met ons rug tegen de muur. Grotendeels strompelde het elftal voort, gezien de enorme krachtsinspan ningen die we reeds geïnvesteerd hadden. Zo niet de keien van deze middag: Ar thur Reddering en Bertus. Bij één van onze sporadische uitvallen prikte Daan de gelijkmaker in het net. Vijf minuten hierna zagen we plotseling Akkie naar voren stormen, zoals een goed aanvoerder betaamd. Tot onze grote verwondering, en genoegen moeten wij hier snel aan toe voegen, zagen wij dat de bal Ak verge zelde. Het leek wel of de Brandweer mannen toch naar het Blaauwhoedenveem waren gegaan ze stonden er eenvoudig niet en Ak bij de doellijn gekomen had nog juist genoeg lucht om het bal letje uit het boekje te geven. Wim v. d. Hurk nam 'm in één keer en zwaar tegen de verhouding in stonden we op 2—1. Na dit grootse moment staakte Ak abrupt de strijd. De demonstratie was te gaaf geweest om eventueel in de resterende tijd nog gedevalueerd te kunnen worden. Nog hadden we alle sensaties niet gehad. In onze doelmond elf Brandweermannen en elf Saté-ers. Een hoge balenorm veel armen en benen gewoel en plotseling wist de scheidsrechter hetpenalty. Bertus groeide naar eenzame hoogte toen hij de keiharde inzet magistraal keerde. Begrijpelijk is het nu, dat de wedstrijd naar hem werd vernoemd. Een week later werd Volewijckers met een 4—1 nederlaag naar huis gestuurd; een wedstrijd waar ik jammer genoeg niet bij kon zijn. Al met al draait Saté lekker, zoals dat ook behoort te zijn. In het lijstje van de gemiddelden be horen we ongetwijfeld tot de koplopers. We zullen trachten het zo te houden. CHARLIE. (Noot van de Redactie: Dusseldorpse Adje vraagt of Kakie tegenwoordig in Den Haag woont.) Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 3

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 3