Mijn mond zal koekjes eten A.B.C. DE SELL KEUKEN BeGunstiGinq van onze aövecteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö ll/fijn identiteitskaart heb ik ingeleverd en de motgaatjes in mijn, inmiddels met antieke waarde behepte, voetbal broekje worden van de week door mijn wederhelft gestopt. Men gewaagt in dergelijke gevallen van een „tweede jeugd" te mompelen, doch ik ben al aan mijn derde bezig. Wat de oorzaak van een dergelijke onbezonnen roekelooheid is, ga ik U thans vertellen. Enige tijd geleden ben ik niet op de vingers op de rug getikt door een directeurshand. Die van de heer D. J. Bessem namelijk. Hij zei met zijn sterke, organisatorisch ontwikkelde stem: „Jij wordt te dik". Dit was nog geen opzienbarend nieuws voor mij. Ik ben al 25 jaar dik en de minder vleiende benaming van „bolle Willem" houdt er nauw verband mee. Echter, deze directeur had het zeer vriendelijk met mij voor, want hij advi seerde mij: „Je kunt toch SIKS-koekjes eten, daar val je kilo's van af. En een beetje beweging zou ook niet slecht voor je zijn". Ik heb mijn gedachten over het een en ander ernstig laten gaan. Mijn eerste ge dachte was: liever NIKS dan SIKS. Doch dat klinkt wat hatelijk voor de onderne mende firma, die deze dure koekjes bakt. Bovendien, wanneer je niks eet, ga je dood. Onherroepelijk. Het nadeel van doodgaan is, dat je de volgende ochtend /o stijf bent. Gehecht aan het leven ben ik de vol gende dag de stad ingegaan. Lopend wel te verstaan. Uren heb ik gelopen, mijn tong op mijn buik, de zweetdruppeltjes tappelings langs mijn rug voelend. Bij de Ceintuurbaan ben ik mentaal bezweken. Ik passeerde een eetsalon, waar gehaktballetjes lagen. Misschien klinkt het ongelofelijk en ook ik heb er voor heen nooit in kunnen geloven. Maar als ik U nu zeg, dat deze balletjes mij toe lachten dan zult U daar vreemd van op kijken. Er was één gehaktbal, die mij zelfs een knipoogje gaf. Deze bal en ik moet U eerlijk bekennen nog één familielid van hem hebben hun olijkheid met de on dergang moeten bekopen. Hun tegen waarde heb ik in de eetsalon gedepo neerd. Zij zijn niet meer De wandeling was weer voor niets ge weest en nu zit ik op Siks-koekjes te kau wen. Ik blijf net zolang kauwen, tot ik mijn jeugdfiguur terug heb. Slank, mooi, gespierd en sportief. Zoals oudere A.F.C.- ers mij herinneren en daarvan iedere zon dag hebben genoten. Tussen twee haakjes: weet U de verle den tijd van dieet? Die-at! Mijn thans zo sterke doorzettingsvermogen dank ik aan ons nieuwe complex in Buitenveldert. Wanneer ik daar een kijkje neem, soms vertoevende op het prachtige terras, dan kijk ik met een beetje weemoed naar al die heerlijke, mooi aangelegde sport velden. Dan spijt het mij zo ontzaglijk, dat ik te oud ben geworden om nog te kunnen voetballen, te honkballen of te cricketen. Datzelfde gevoel zal wel iedere oud geworden A.F.C.-er krijgen bij het aan schouwen van zulk een rijk bezit. Ik ben geen liefhebber van de „vroeger-verhaal tjes". De omstandigheden en de verhou dingen, de razende voortgang van tech niek en wetenschap doen zeer vele verge lijkingen kreupel gaan. Eén „vroegertje" wil ik vooral de jon gere A.F.C.-ers niet onthouden. Vroeger hadden we 4 kleedlokalen en stonden na afloop van de wedstrijden zich 60 spelers te verdringen aan het toen rijke bezit van drie echte waterkranen met wasblik- jes. In ons nieuwe home zijn witte, blauwe en groene W.C.'s en wastafels. Cor van Peperzeel heeft een zeer fijne smaak en met nog meer intens genoegen dan thans zullen wij indien zelfs nauwelijks hoog nodig gebruik maken van deze toilet ten. Mogen vooral de spelers, dus degenen, die het meest profiteren van wat er straks geboden wordt, het warme enthousiasme en de ware clubliefde be zitten, die nodig zijn om A.F.C., A.B.C. en A.C.C; de plaats te blijven garanderen, waar wij, historisch en nóg voor knokten, resp. knokken. Denk daar op dat blauwe toilet maar eens rustig over na en vergeet niet dóór te spoelen! Jhr. VAN ROSSEM DE GAULIN. Het was dit jaar voor het hoogste A.B.C.-negental een ..narrow escape". Met alleen nog maar het treffen tegen De Volewijckers voor de boeg, konden de A.B.C.-ers degradatie naar de overgangs klasse ontlopen als zij tenminste een pun tenverdeling uit het vuur sleepten. Of Ajax zou tegen kampioen U.V.V. niet tot winst moeten komen. In dit geval zou A.B.C. eveneens veilig staan. Gehandhaafd. De A.B.C.-ers lieten het niet zover ko men, dat de beslissing zou vallen in het duel tussen U.V.V. en Ajax. De dag daarvoor, op zaterdag 18 augustus, ver overden de A.B.C.-ers tegen de Over-IJers een 2—0 voorsprong. De toestand werd later zorgwekkend, want de voorsprong veranderde in een 2—4 achterstand. Ad Kraal zorgde voor 3—4 en een honkslag van Johnny Hoitzing bracht beide ploe gen op gelijke voet. Een gelijk spel dus, waarmee beide partijen meer dan tevre den waren. Zij waren immers gered voor degradatie. Ajax werd ondanks een zege op U.V.V. het kind van de rekening en vergezelt Schoten 2 naar de overgangs klasse. Vreugde dus niet alleen bij de gebr. plieger hetrlen, amsterdam A.B.C.-ers, maar ook bij de A.F.C.-ers en A.C.C.-ers, want het nieuwe sportvelden complex in Buitenveldert kan nu be speeld worden door drie verenigingen wier eerste team zich in hun klasse heb ben gehandhaafd. Gelukkig. Ook voor A.B.C. 2 een gelukkig sluit stuk van de competitie. Na de nederlaag tegen T.W.M. werden de twee laatste wedstrijden met de volle winst afgesloten. Van De Meer 2 werd met 19—2 gewonnen en V.V.G.A. 5 moest met een 6—11 neder laag het loodje leggen. De A.B.C.-ers ein digen hierdoor op de derde plaats en handhaven zich in de eerste rayon-klasse. Een eindresultaat van enkele plaatsen lager had, door een nieuwe competitie- vorm, degradatie naar de tweede klasse als gevolg gehad. Bevredigend. A.B.C. 3 sloot het seizoen eveneens met een plaats in de bovenste regionen af. Van V.V.7.. werd met 22—7 gewonnen, maar aan W.V.H.E.D.W. moest door een 10—17 nederlaag de winst worden afge staan. Een bevredigend resultaat, mede- door een sterk begin. Het vierde negen tal zegevierde in zijn laatste wedstrijd met 11—3 over Thamen 2 en neemt in zijn af deling (tweede klasse C) een vijfde plaats in met acht punten uit twaalf wedstrij den. A.B.C. 5 heeft een moeilijk seizoen achter de rug. Deze ploeg, die in hoofd zaak uit debutanten bestond, eindigde op de laatste plaats. Verpletterend was de nederlaag in de laatste competitiewed strijd tegen kampioen V.V.A: 1—21. Geen succes. Het B.R L.-negental, dat het afdelings kampioenschap had behaald, had geen succes in de kampioenswedstrijden. Met een 0—6 nederlaag tegen de O.V.V.O.- jongeren werden de A.B.C.-ers voor de Amsterdamse titel uitgeschakeld. Honkbalveld. Het honkbalseizoen 1962 is ten einde. De maanden zijn weer aangebroken dat wij King Soccer gaan dienen. Onze voet- balbroeders hebben de competitie met succes ingezet en op zaterdag 6 oktober wordt het prachtige en unieke sportvel dencomplex aan de Boelelaan in Buiten veldert officieel geopend. Een complex waarop ondermeer een magnifiek honk balveld met graffelpaden, met werpers heuvel, met backstop en zelfs met dug outs is aangelegd. De A.F.C.-ers wensen wij in de voetbalstrijd veel succes toe. Zij kunnen op het medeleven en de belang stelling van vele A.B.C.-ers rekenen. HANS DE BIE. 9

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 9