m poolt allen mee, het is voor a.f.c. Bijeen voor de eerste paal op 28 december 1961, kogel, die ooit op een voetbalveld is afge vuurd. De beslissingswedstrijd tegen K.F.C. in het Olympisch Stadion (4—2 43.000 toeschouwers, een all-time" record voor een tweede klas wedstrijd) en de niet met succes bekroonde promotiewed strijden tegen T.O.G. en 't Gooi veran derden het „financiële gezicht" van A.F.C. Enige jaren lang zaten wij „op fluweel" dank zij die knoert van Sonnevelt. Op de laatste A.R.O.L.-dag 1957 vloog des avonds de oude, trouwe overdekte tribune in brand na 37 dienstjaren. De Wandelweg kreeg een ander gezicht, de nieuwe, betonnen tribune gebouwd door de Amsterdamsche Ballast Maat schappij werd onder grote belangstel ling door Jacques van Ooy op 16 augus tus 1958 geopend. Tweede Pinksterdag 1961 (22 mei) bracht dan de grootste triomf; de her overing van het eersteklasseschap in de thuiswedstrijd tegen Celeritudo. Gewon nen met 3—1, na als gewoonlijk de sup porters de stuipen op het lijf te hebben gejaagd door tot in de tweede helft te hebben achtergestaan. Maar het was gelukt. Als eerste klas- ser waren wij op de Wandelweg gekomen, als eerste klasser zouden wij de Wandel weg verlaten. Buitenveldert. Ffet is nu ongeveer acht jaar geleden, dat de eerste besprekingen plaats vonden over de verhuizing „Achter de Dijk". Bij de leden sloeg „achter de Dijk" direct in door de spectaculaire wijze, waarop Ger tie Stallmann in de revue „In diaman ten gloed" ter gelegenheid van ons 60- jarig bestaan het betrokken lied bracht. Men zong van harte mee, maar de men sen die de verhuizing moesten voorbe reiden en een financiële basis moesten vinden voor het Buitenveldert-complex, waarmede enige tonnen guldens gemoeid zijn waren nog niet bepaald aan zin gen toe. Het is onvoorstelbaar, hoeveel problemen zich voordeden, hoeveel moei lijkheden moesten worden opgelost, hoe veel vergunningen moesten worden aan gevraagd, hoeveel besprekingen moesten worden gevoerd, hoeveel brieven moes ten worden geschreven. Tal van figuren uit A.F.C., A.C.C. en A.B.C. hebben hun beste beentje voor gezet. Ik geloof echter niet anderen te kort te doen ais ik schrijf, dat Buiten veldert het sportieve levenswerk is van Gerard van Nigtevegt en Henk Kappel- hoff. Het was een gelukkige gedachte, A.F.C., A.C.C.A.B.C.en de Sociëteit onder te brengen in de Stichting „Goed Genoeg" waarmede dus de naam van de oude boerderij aan de Middenweg van historie tot nieuwe actualiteit werd. Op 11 april 1959 werd de acte van oprichting gepas seerd ten overstaan van notaris Posch. Op 20 december 1961 werden door de ge zamenlijke ledenvergaderingen de be stuursplannen bij acclamatie aangenomen en op 28 december d.a.v. werd de eer ste paal van het clubhuis geslagen. Zo gaan wij nu naar Buitenveldert. Een traditie werd gehandhaafd: Op 4 decem ber 1920 opende Wethouder de Vlugt het complex aan de Wandelweg op 6 oktober 1962 opent Wethouder de Roos het complex op Buitenveldert. Daar liggen dan op een oppervlakte van 9 H.A. de door de Nederlandsche Heide Maatschappij in opdracht van de Gemeente Amsterdam met grote zorg aan gelegde vijf sportterreinen voor voetbal, cricket en honkbal. Daar is door de Amsterdamsche Ballast Maatschappij een clubhuis gebouwd dat zijn weerga bijna niet vindt. De visie van architect J. Roodenburgh en binnenhuisarchitect J. Prent werd daar gerealiseerd. Het ga A.F.C., A.C.C. en A.B.C. zeer goed in Buitenveldert. „De vlagge wijst vooruit, het roer ligt middenscheeps!" J. H. WIJNAND.

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 8