Resultaten v/an de groene velden verze keringen 9 Van de u/aarnemend redacteur Voor al Uw van Emden Snoek 1 poolt allen mee, het is voor a.f.c. B V' A.F.C.-schakel van september, die *-* nu voor u ligt, is tot stand gekomen buiten verantwoording van J(an) Tj. Steensma. In verband met zijn langdurige vacantie heeft de A.F.C.-oligarchie mij met de waarneming van het redacteur schap belast. Toegegeven, vrienden. Ik heb mij er veel van voorgesteld. In de afgelopen we ken heb ik mij overal binnengedrongen en ben ik mede aangeschoven, met de uitsluitende bedoeling alles te vernemen wat mij bij de samenstelling van dit num mer van pas zou kunnen komen. Maar hoe bitter is mij dat tegengevallen. Waar ik ook temidden van luidruchtige A.F.C. ers verscheen, steeds weer viel er onmid dellijk een bedremmeld zwijgen, waar door ieder nieuwtje of schandaal voor mij verborgen bleef. Opgepast jongens, let op je woorden. Wie weet wat er over je wordt opgeschreven. Feind hört mit! Slechts Joh. Meijer bleef in de conversa tie zichzelve. Het was hem aan te zien, dat hem niets kon gebeuren en hij had gelijk. Als Schakel-drukker heeft hij im mers het laatste woord! Zo heb ik weinig eigens aan deze af levering kunnen toevoegen. Alles is een beetje blijven hangen tussen de melancho lie van de herfst (met het thans defini tieve afscheid van de Wandelweg) en de vreugde van een nieuw begin (in onze nieuwe behuizing). Voor alle tekortkomingen in dit werkje moge ik dan ook een beroep doen op uw welwillende clementie. Als invaller voor deze journalistieke buiteling heb ik per slot van rekening niet kunnen trainen In ootmoet, uw AD (INTERIM) ONDERDEL AT. OVERSCHIESTRAAT 13-15 TEL. 15 44 33, A'DAM-W3 TToe moeilijk toch blijkt het te zijn u een overzicht aan te bieden van alle seniorenelftallen, die in rood en zwart de punten voor ons bij elkaar moeten schop pen. Bezield van het vaste voornemen u meer captainsverslagen voor te zetten dan jan Steensma vermocht, moet ik u in deemoed bekennen, dat er nog al wat gapingen tussen I en X zijn gevallen. Zijn onze captains onmachtig of slechts be scheiden? Hoe dan ook, zo vroeg nog in het seizoen blijft de mogelijkheid open tot een algeheel herstel. Mogen wij het daar op houden, heren? Als nieuweling begroeten wij joop Stokv s en zijn tieners. Het doet mij even denken aan de Reds Band, maar dan iets gemoderniseerd. Wij beginnen echter met Cees Bouwens en zijn eerstelingen. Zes punten uit drie wedstrijden! Als dat zo doorgaat hangt de dreiging van het betaalde voetbal boven onze hoofden. Hoewel dat ongetwijfeld het einde van Jo Wijnand zou betekenen. Toch blijf ik hopen op een kampioen schap. Misschien komt er dan wel een feestje van. W. A. Ik moet U eerlijk bekennen het een vreemde gewaarwording te vinden nu, na dit enkele jaren geleden voor het laatst (dacht ik) te hebben gedaan, weer een stukje voor de Schakel le schrijven over de resultaten van het eerste elftal. Een prettige taak overigens, gezien de resul taten tot op heden, 6 punten uit 3 uit wedstrijden! Voorwaar een mooie stand om ons nieuwe complex met clubhuis (of liever clubkasteel, gezien afmeting en inrich ting) te betreden. Slotvoogd Kappelhoff getuigde dan ook reeds enkele malen van een lichte tevre denheid, hoewel de manier waarop wij onze overwinningen behaalden er toch de oorzaak van was dat hij zijn gemiddelde van één opgegeten doos sigaren per wed strijd met het grootste gemak kon hand haven. Uit het voorgaande zal de lezer, die niet bij de betreffende wedstrijden aanwe zig was, duidelijk zijn geworden dat die overwinningen nu niet bepaald door bril jant voetbal werden gewonnen. Integen deel, de ploeg (evenals trainer en elftal commissie) is nog „zoekende", naar de juiste opstelling en de juiste cadans. On getwijfeld kunnen wij beter en zal het ook beter gaan, want materiaal is er ge noeg. Belangrijk is dal er een ploeg in het veld staat van elf knapen, die het goed met elkaar kunnen vinden. Onze nieuw komers Tony van Straaten en Rob Brou wer zijn al volkomen ingeburgerd en in de vriendenkring opgenomen. Dat Rob Brouwer bij het betreden van het O.S.V.-veld op de vraag van de sup poost: „Van welke club bent U?" ant- woordde: „Blauw Wit" zal de insiders niet verbazen (de suppoost overigens wel). Ook dat slijt wel, Rob! Jammer dat John van Beijnunr bij z'n debuut zo ongelukkig in botsing kwam met de spil van de tegenpartij. Spoedig beterschap, John en een volgende maal meer geluk. Dat de spi! van O.S.V. na deze botsing opstond en z'n voortreffelijke partij voet bal voortzette of er niets aan de hand was, zal een ieder die er van getuige was inet stomheid geslagen hebben. Het begin was dus goed, maar het kan en moet veel beter. Vrouwe Fortuna was ons wel bijzonder goed gezind op deze 3 eerste competitiezondagen (als dat zo doorgaat brandt straks het clubhuis ook nog af, op de laatste dag dat wij er in verblijven"). Oei, dat had ik beter niet kunnen schrijven, want stel je voor dat het gebeurt! Bij voorbaat stel ik hier reeds dat ik er niets mee te maken heb gehad. CEES BOUWENS. Aan twee dingen moesten de legionnai res van het negende bij de aanvang van het nieuwe seizoen even wennen. In de eerste plaats, dat zij weer gewoon door gingen op de bietenakker aan de Wandel weg; in de tweede plaats, dat A.F.C. IX niet meer is uw staartteam, maar thans wordt gevolgd door A.F.C. X. Wij wor den er niet hoogmoedig door en heten deze tieners hartelijk welkom in het A.F.C.-concern. Naar verluid zou de tie- nerscaptain reeds doende zijn met de op richting van de „vereniging van A.F.C.- captains". Het zou leuk zijn, indien de elftalcommissie A.F.C. XI kon baren. Jaar lijks zou dan het captains-elftal een wed strijd kunnen spelen tegen bijvoorbeeld de vrijwillige Bergense brandweer, bij voorkeur op Hartjesdag. De eerste krachtmeting van uw negen de vond dan thuis plaats tegen Roda '23 V. Het werd een puntenverdeling (3—3). Voor rust scoorden Fritsche, Hast- man en Endel, waartegenover de Boven- kerkers niets wisten te stellen, zodat ik in gedachten al voorzitter Rappelhof in een van de laatste wedstrijden met een blommetje het veld op zag snellen om ons met het kampioenschap te feliciteren. Zover zal het zeer misschien toch niet ko men, want 3 tegentreffers in de tweede helft brachten ons slechts de halve winst. De week daarop de polder in, op be zoek bij Slotervaart III. Het begin was al ontmoedigend. Toen ik met mijn équipe het veld betrad werd er in Slotervaarts dialect geroepen: „pas op opa, val niet over de kalklijn". Een ka rakterloos volkje daar, als u het mij vraagt. Ik meende, dat de opmerking was bestemd voor Ab de Jong, maar hij blijft volhouden, dat de spreker zich tot mij richtte. Hoe dan ook, wij hadden niet zó- 2

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 2