Van de brug Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. Plaatsvervangend redacteur: W. Adriaansz, Willem Passtoorsstraat 2. Amsterdam^, tel. 716677 Administrateur: O.J. v.d. Heul, Hobbemakade 115^. Amsterdam-z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job, Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-w. 40e Jaargang September/Oktober 1962 No. 2 A.F.C A.F.C I II A.F.C. III 4 3 2 De competitie. TTet is nog maar zelden gebeurd, dat A.F.C. zo goed van start ging als dit jaar. Onze K.N.V.B.- elftallen hebben nu alle drie vier wed strijden gespeeld met het volgende resul taat: - - 9-4 8 - 1 6-4 6 2 - 6-2 6 totaal 20 punten uit 12 wedstrijden is ge middeld 1.67. Houen zo! Het staat nu al wel vast, dat in onze afdeling van de eerste klasse het krachtsverschil niet groot is; overwinningen met één doelpunt verschil vormen de meerderheid. Intussen heeft ons eerste 7 punten voorsprong op num mer één na laatst en daar blijven wij naar kijken. Ik herinner mij nog als de dag van gisteren, dat A.F.C. zo'n kleine dertig jaar geleden na 7 of 8 wedstrijden onbedreigd bovenaan stond met slechts één verlies- punt en tenslotte toch nog alle zeilen moest bijzetten om niet te degraderen. Maar toch mag met groot genoegen ge constateerd worden, dat ons elftal weer de goede mentaliteit van twee jaar geleden, ons kampioensjaar, heeft teruggevonden, dat de nieuwelingen zich snel hebben aangepast en zich goed thuis gevoelen, dat er ijverig wordt getraind en dat er behoorlijk en met veel animo wordt ge speeld. Kortom, dat wij elke wedstrijd kunnen verliezen en o, wat zullen onze tegenstanders, gewaarschuwd als zij zijn door onze stand op de ranglijst, daarvoor in toenemende mate hun best doen maar dat ook elke wedstrijd gewonnen kan worden. En nu nog iets over de laat ste wedstrijd op de Wandelweg tegen de Spartaan. Begonnen werd in een hoog tempo, met wisselende kansen. Na een goed kwartier was de ijverige Henk van Dam er als de kippen bij om een mis- trap in de Spartaan-verdediging in een doelpunt om te zetten. Voor de vierde maal in successie stonden wij in de rust met 1-0 voor. In de tweede helft scoorde Spartaan een prachtig doelpunt en na deze gelijkmaker stond ons elftal even met de rug tegen de muur. Maar terug kwam A.F.C.! Die laatste wedstrijd moést immers gewonnen worden! En dat ge beurde. Rob Brouwer scoorde zijn eerste goal voor A.F.C. en hoe! Op een mooie pass naar binnen komend scoorde hij met een hard hoog schot in de rechterhoek. Van de stang sprong de bal weer in het veld terug en even waren wij bang, dat de uitstekend leidende scheidsrechter Bentvelzen dit niet had kunnen consta teren. Maai de Spartaan-grensrechte} wees direct naar het midden en A.F.C. stond dus weer vóór.... en ging door. Het begon te vlotten in de voorhoede en weer kwam er een mooi doelpunt, dit maal van Jos Kemna, die hard en laag in de linkerhoek schoot. De 3-1 voor sprong werd door onze uitstekende ver dediging gehandhaafd en opgewekt maakte een grote schare A.F.C.'ers zich op om voor de laatste maal een over winning te vieren in ons oude, zo ge zellige en sfeervolle clubhuis. Jongens van het eerste, jullie verdienen de dank van heel A.F.C. en van mij in het bij zonder, omdat jullie er voor gezorgd hebben, dat wij met opgeheven hoofd ons prachtige nieuwe huis kunnen be trekken. Ook II en III doen het goed. Het grote voordeel is, dat wij nu voor het eerst een jong tweede elftal hebben, aange vuld met enkele routiniers, onder de be zielende leiding van Rolf Leeser. Be denk bij elke wedstrijd, spelers van het tweede en derde, dat ons doel nog niet is bereikt. A.F.C. II behoort in de Reserve Ie klasse! Reeds beginnen de jongeren zich aan te passen. De goede wil is aan wezig, er wordt behoorlijk gevoetbald, vooruit dus! Zorgen baren het vierde en in mindere mate het vijfde. Helaas voelen sommigen zich te goed om in de afdeling Amster dam te spelen, terwijl zij zich voor de K.N.V.B.-elftallen niet (meer) in aanmer king komen. Kom, mijne heren, keer te rug op Uw dwaling. Wat maakt een elf tal lager nu uit? Een goede sportsman accepteert dit en probeert alleen maar terug te komen. Neem eens een voor beeld aan Paul Meijer! En overigens, we komen er wel. Nog een paar jaar en dan zullen ook het vierde en vijfde hoofdza kelijk bestaan uit jonge senioren, voort gekomen uit onze jeugdelftallen van dit jaar. Dan een hartelijke gelukwens aan de ju nioren A l, die er wederom in zijn ge slaagd zich te kwalificeren voor de re gionale competitie, o.a. door overwinnin gen op Blauw Wit (4-2) en D.W.S. (5-2). De verhuizing. Och, als ik daarover begin....! Anderen zullen dat wel doen. Tot zaterdagmiddag, vrienden en vrien dinnen. Weet U dat Jacques van Ooy misschien ook komt? HENK KAPPELHOFF

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 1