Dag Wandelweg De opening van ons clubhuis Danku/oord Aen A.F.C. i j iyf# k'vrmw*: PLIEGER KEUKENS Herenhapsalon H. Steenstra IParfi umemn poolt Allen mee, het is voou a.f.c. mm i/i I Tn Buitenveldert aan de Boelelaan zal op 6 oktober 1962 het nieuwe A.F.C.-terrein met veel feestvertoon in gebruik worden genomen. Terecht ver heugen wij ons over de nieuwe accommo datie, die wellicht uniek is in ons land. Bij alle vreugde echter blijven wij even stilstaan bij hetgeen wij achterlaten aan de Zuidelijke Wandelweg. De grote dagen van de Wandelweg lig gen nog voor de oorlog. Vertekend in mijn herinnering was het er altijd mooi weer. Wit grind van Amstel tot Amstel- veenseweg. Aan de ene zijde het voetpad, aan de andere zijde het ruiterpad. Veel groen en veel wandelaars. Veel kinderen ook, die katjes plukten. Voetbalvelden, tennisparken, witte cricketers. Hier en daar een theetuin. En ook het A.F.C.- terrein met zijn fraai geschilderde ingang. Hoeveel vergeten groten uit de voetbal wereld gingen daardoor, hoeveel duizen den hebben een plaatsje gezocht op de tribunes. Hoe vaak is er gejuicht, geklapt of gewanhoopt! De oorlog kwam. Op de Wandelweg vielen de bomen, de een na de ander. Op last van de bezetters werd onze open tribune doorzichtig gemaakt. Onze opstal len werden door vrijwilligers bewaakt tegen sloop door brandstofbehoeftigen. De oorlog was voorbij. Nieuwe aan plant gaf weer hoop, maar de Wandel weg werd toch niet meer de Wandelweg van weleer. Op het A.FC.-terrein kwam een monument. Toen kwam de stadsuitbreiding. Het grootste deel van de Wandelweg ver dween onder water en zand. Maar het A.F.C.-terrein mocht nog even blijven. Brand verwoestte de overdekte tribune. Er kwam een nieuwe, mooier dan de oude, stellig. Maar zij bleef met haar beton een beetje vreemd in onze wereld van hout, die langzaamaan verveloos werd, verrotte, verviel. Overal schoot het on kruid op en het gras werd niet meer in gezaaid. Tribunes verzakten. Andermaal vielen de bomen en nu voorgoed. Eerst op de Wandelweg zelf en tenslotte ook op ons complex, de een na de ander. En na bijna 42 jaren gaan de A.F.C.-ers weg. Dag Wandelweg! Dag weg! Dag! Weg! Zand er over W. ADRIAANSZ. plastic uitvoering plaatstalen uitvoering Het programma op 6 oktober 1962 met betrekking tot de officiële in gebruik neming van het nieuwe clubhuis aan de Boelelaan te Buitenveldert is als volgt ingedeeld: 12,45 uur—13,30 uur persconferentie (niet toegankelijk voor leden); gelegenheid voor de leden tot bezichtiging; receptie in het gereserveerde gedeelte voor genodigden; het niet gereserveerde gedeelte blijft voor leden beschikbaar; het woord is aan de vertegenwoordigers en vertegenwoordigsters van de leden; bijzondere (nog geheime) attractie; gezellig samenzijn tot alsdan te bepalen uur. Het bestuur verzoekt allen met klem mede te werken, opdat aan bovenstaand schema strikt de hand kan worden gehouden. Mag het op u rekenen? Tevens woidt verwacht, dat ons aller bezit met de nodige eerbied in gebruik wordt genomen, zodat nodeloze beschadigingen achterwege kunnen blijven. 13,45 uur—14,15 uur 14,15 uur—15,45 uur 16,- Voor de afbeeldingen bij het artikel „Een droom werd werkelijkheid" door de heer J. H. Wijnand kon de redactie gebruik maken van foto's uit de archieven van de heren Peet Scheepens en I. H. Galavazi. Een woord van dank hiervoor aan het adres van deze beide oer-A.F.C.-ers is zeker op zijn plaats! Aen Aemstels gulden rand, langs Wandelwegh en land, Waght nu ten leste nogh de gruwe sloopershand. Het schennige geweld gaet muuren en oock daecken Ent voetbalerf erbij tot asch en puinhoop maecken. G/lij hoort bescheielijck, ten ende deze mael, Het kraecken van het hout ent rammelen van 't stael. Hier holp geen tusschenspraeck van koningen en heeren, Zoo sal dat trouwe oort nu 7 onderst boven keeren. Maer schricklijck is het niet want Buitenveldert waght, Ghij spoedde derrewaert en toonde nieuwe kraght. De burreght staet er vast en stelt er zonder spreecken Een daed van groote durf, het zij uw eenigh teecken. /.oo zijt ghe van uw hals een groote sorregh quijt. Dus vierter stracx uw feest; ten isser vierenstijd. Geluck aen A.F.C. met haer betrouwe menschen. Ten quam er voor elkaer: mijn allerbeste wenschen! JOOSTEN UYTETQ UI CKEN N.V. LOODGIETERSBEDRIJF vlh W. GELDERLAND DIR. C. VAN PEPERZEEL VALCKENIERSTRAAT 35 AMSTERDAM TELEFOON 020 S 4 52 20 v. Baerlestraat 1 60 tel. 794120 12

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 12