On dit et datjes Joh. M. de Bie „Qrammotheek" piano's (H. Huisman) Oude Brugsteeg 4, achter de Beurs Amsterdam (C.), tel. 24 69 67 poolt allen mee, het is voor a.f.c. Hattrick. Tn Utrecht scoorde Robbie Duis tegen U.V.V. zijn 3 goaltjes en was daarmede weer eens matchwinner. Twee dagen later bij zijn entree in het clubhuis. Stem van achter de tafel der wijzen: ,,Rob, zon dag mag je weer mee doen, je hebt je er weer ingekletst". Of althans woorden van gelijke strekking. Van vroeger. Het gebeurde eens in een lager A.F.C.- elftal, dat een jongere speler was opge steld met onder anderen onze joodse leden Stokvis, van Praag Sigaar en de Jong. Onze benjamin had niet het genoe gen deze spelers van nabij te kennen, maar had zich kennelijk de namen uit het bulletin goed ingeprent. In de rust wilde hij toch wel even meepraten en begon tegen Ab de Jong: „Ja, maar me neer Stokvis". Waarom Ab: „Ik ben meneer Stokvis niet". En de jongeling weer: „Oh pardon, meneer van Praag Sigaar". Met een vader lijk klopje rondde Ab de Jong het ge sprek af met de opmerking: „Van Praag Sigaar ben ik ook niet, maar je zoekt het wel in de goeie hoek". Tact. Nog niet zo lang geleden speelde een onzer A.F.C.-ers in zijn elftal nou niet zo'n briljante partij. Na afloop in de kleedkamer reikte zijn captain hem ten afscheid de hand met de opmerking: „Leuk zeg, dat je ook even geweest bent!" Veiling. Het grandiose veilingfeest van 29 juni j.l. is zoals gevoegelijk bekend het grote succes geweest van de samenwerking tus sen Cor van Peperzeel en Wim Staats. Een van de aan het feest voorafgaande circulaires wa! in vrijmoedig enthousiasme het werk van Cor alleen. Tot zijn ontgoo cheling ontving hij een (anonieme) brief, waarin hem werd verweten, dat hij in zijn bewoordingen beneden het peil van A.F.C. was gebleven, hetgeen voor velen teleur stellend zou zijn geweest. Cor wankelde even en was er vervolgens van overtuigd de plank misgeslagen te hebben. Tot hij kort daarop bemerkte het slachtoffer te zijn geworden van een practical joker: van zijn mede-commissielid Wim Staats Clubhuis I. Ons nieuwe tehuis nadert zijn vol tooiing. Het staat stevig op 43 betonpalen met een totale lengte van 6-maal de Westertoren. Met de gestorte hoeveelheid beton kunnen 390000 melkflessen worden gevuld (2-maal de geschatte omzet op 6 oktober a..s). In dat beton is 32.000 kg draad verwerkt, dat over de weg van Am sterdam naar Rotterdam zou kunnen wor den uitgelegd. Van de bekisting zouden wij 200 sinaasappelkisten kunen laten maken. Niet minder dan 145.000 stenen zijn gelegd, voldoende om een derde voet balveld mee te bestraten. Voor de con structie is 31 ton staal gebruikt. In 1900 meter electrobuis ligt 6000 meter electra- draad. De totale lengte van de verwar mingsbuizen beloopt 700 meter en die van de waterleidingbuizen 300 meter. En dat is dan straks allemaal van ons. Clubhuis II. Aan dat nieuwe clubhuis wordt op het moment, dat ik dit schrijf, nog koorts achtig gewerkt. Onnozelen van mijn ge ringe niveau zien thans torenhoog op tegen de mannen met de brede blik, met visie op de toekomst, kortom, de profeten, die niet hebben nagelaten tegen alle kri tiek in te verkondigen de boodschap: za terdag 6 oktober 1962, dan zal het feest zijn, dan nemen wij ongebreideld bezit van het nieuwe A.F.C.-clubhuis, dat dan juist zal zijn voltooid. Met spanning wacht ik de uitnodiging voor dat feest af. Goed, ik weet dat er niets kapot mag, maar gegarandeerd dat ik kom! En u? Denk er maar niet te lang over na Dependance. Ons lid Wim de Zwart heeft onze gele deren (tijdelijk?) verlaten door zich in Spanje te vestigen. Metterwoon noemen wij dat. Het spaans daarvoor is mij ont schoten. Hij heeft mij zijn nieuwe taak uitvoerig toegelicht, maar ik heb het niet helemaal begrepen. In ieder geval schijnt hij iets hoogs te zijn geworden in het spaanse verzekeringswezen. Zijn rode A.F.C.-shirt zal echter geen stier veront rusten. Het is in de mottenballen achter gelaten voor je kan niet weten. Zijn adres is thans: Sr. Don Wim de Zwart, c/o Nespa S.A., Marques del Duero 5, Madrid, Espana (met een krul letje boven de n). Goed succes makker! En tot ziens! Dag Piet. Uit New York bericht ons Piet de Lange. Hij blijkt er goed te zijn inge burgerd. Het vorige jaar blijkt hij tussen zijn besognes door een korte visite aan Amsterdam te hebben gebracht. Hij schrijft daarover: „Ik moest toch even tijd maken voor een bedevaart naar het oude en nieuwe veld. De enige levende ziel die ik ontmoette was de restaurateur. Ik heb even staan dromen over die goede oude tijd". In het volgende jaar hoopt hij zo tegen de tijd van de AROL-wedstrijden nog even over te wippen. Hij groet ten slotte de A.F.C .-vrienden en wenst hun veel succes. Het adres voor die vrienden: 30 Church street, New York 7, N.Y., p/a S.J. Pike Company. Span j aardslaan. In „De H.F.C.'er" lazen wij voor u, dat voorzitter J. M. Ruskamp de hamer heeft overgedragen aan J. P. van Baas bank, die blijkens zijn inleidende artikel in Haarlem met „de koninklijke" heel wat van plan is. Uiteraard wensen wij de nieuwe praeses van H.F.C. veel succes toe in zijn streven. Moge het zijn weer spiegeling vinden in een goede klassering van H.F.C. op de ranglijst. Een plaatsje lager echter dan A.F.C. zou uiteraard wel van het juist gevoel voor verhoudingen getuigen De commissaris vertelt. De hoofdcommissaris van politie, de heer H, J. van der Molen, waarschuwt de sportbeoefenaren dit jaar tegen dief stal uit kleedkamers. Hij kondigt affiches aan om in de kleedkamers op te hangen. Het ligt in de bedoeling ook onze kleed kamers aldus te voorzien, maar afgewacht zal moeten worden of wij punaises in de muren zullen mogen prikken. Zo niet, dan bent u al vast gewaarschuwd. (zie verder pagina 11, 3e kolom) vraagt vrijblijvend advies Woestduinstraat 114 - Amsterdam Tel. 155006 Speciaalzaak grammofoonplaten Steeds de nieuwste top-hits Beluistert des zondags in ons platenprogramma op A.F C. de kwaliteit

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 10